zaloguj

Biznes we franczyzie - dla pań i panów

Według socjologów podział na zawody męskie i żeńskie – także w prowadzeniu biznesu we franczyzie - bezpowrotnie odchodzi do lamusa. Kobiety są obecne w każdym środowisku zawodowym, coraz częściej to one zostają franczyzobiorcami. W dzisiejszych czasach o wyborze zawodu lub prowadzeniu biznesu decyduje już nie płeć, ale przede wszystkim predyspozycje, umiejętności i pasja.

 

Z tego artykułu dowiesz się:

W jakich biznesach franczyzowych najlepiej sprawdzają się panie, a w jakich panowie?

Wielu panów twierdzi jednak, że wciąż są biznesy, również we franczyzie, w których króluje właśnie mocniejsza płeć. Czy rzeczywiście tak jest?

 

Biznes we franczyzie idealny dla pań

Jedną trzecią przedsiębiorstw w Polsce prowadzą kobiety. Są ambitne, przedsiębiorcze, nie boją się wyzwań – coraz częściej korzystają też z dostępnych na rynku opcji franczyzowych i świetnie sobie radzą.

 

Kobiety sprawdzają się właściwie w każdej branży - także paliwowej, technologicznej czy sektorze obronnym. Same jednak przyznają, że najlepiej czują się w prowadzeniu biznesów w branży odzieżowej, kosmetycznej, finansowej, gastronomicznej, IT.  Często też korzystają właśnie z franczyzy - jest to dla nich biznes mniej ryzykowny. W płci pięknej niewątpliwie drzemie ogromny potencjał, który - przy odpowiednim wsparciu franczyzodawcy - może zaowocować dużym zyskiem i satysfakcją.

 

Istnieją branże w biznesie franczyzowym, w których panie rzeczywiście wiodą prym i lepiej się w nich odnajdują. W konsekwencji - potrafią się bardziej zaangażować w prowadzenie takiej działalności. „Kobiece" biznesy franczyzowe prowadzone przez panie powodują też, że właścicielki lepiej rozumieją potrzeby klientek, potrafią doradzić i wybrać najodpowiedniejszą dla nich opcję. Jak przekonują prowadzący różne działalności - każdy biznes ma płeć, wbrew temu, co mówią socjolodzy. O wyborze „płci" biznesu franczyzowego, ale i nie tylko decydują jednak w dużej mierze pieniądze.

 

W jakich biznesach franczyzowych panie odnajdują się najbardziej? Przede wszystkim w:

  • biznes we franczyzie związany z tańcem, np. Lejdis Studio – bo któraż z pań nie lubi tańczyć?;
  • biznes we franczycie związany z klubem sportowym, np. Miss Sporty - panie doskonale wiedzą w jak wielkim stopniu sport i ruch wpływają na zdrowie i samopoczucie każdego człowieka;
  • biznes we franczyzie związany z gabinetami kosmetycznymi, np. YASUMI – idealny dla pań posiadających doświadczenie w biznesie kosmetycznym lub zainteresowanych tą dziedziną;
  • biznes we franczyzie związany z prowadzeniem bezpiecznego solarium, np. Solar Studio;
  • biznes we franczyzie związany z perfumerią, np. REFAN;
  • biznes we franczyzie związany ze sprzedażą kosmetyków kolorowych, np. MEXMO;
  • biznes we franczyzie związany z salonem jubilerskim, np. KRUK - kobiety kochają błyskotki i świetnie sprawdzają się w prowadzeniu salonów jubilerskich;
  • biznes we franczyzie związany z poradnią dietetyczną, np. MÓJ DIETETYK;
  • biznes we franczyzie związany z prowadzeniem kawiarni, np. COLUMBUS COFFEE.

Przytoczone opcje franczyzowe dla pań to zaledwie kropla w morzu. Jak już wspomnieliśmy na początku - panie odnajdą się w każdej branży. Od dawna już kobiety podbijają branże produkcyjnej, technologicznej, świetnie sprawdzają się w IT. A może Wy macie jakieś propozycje na „kobiece" biznesy we franczyzie? Może z własnego doświadczenia?

 

Biznes we franczyzie idealny dla panów

W jakich biznesach franczyzowych panowie odnajdują się lepiej? Sami przyznają, że są to biznesy związane z gadżetami, sportem, modą, budowlanką, autami, rolnictwem, ale także gotowaniem czy fryzjerstwem. Wykonywanie określonego zawodu wpływa na postrzeganie mężczyzny wśród rodziny, przyjaciół, kreuje też jego wizerunek w oczach kobiet.

 

Odpowiednia praca rozwinie jego osobowość, stworzy nowe wyzwania, wpłynie na poczucie własnej wartości i przede wszystkim zapewni niezłe zyski. Tym bardziej, że opcje franczyzowe są o wiele pewniejsze i bezpieczniejsze niż start pod własną, ale nieznaną jeszcze marką. A to doceni każdy pan – nawet największy ryzykant. W jakich biznesach franczyzowych panowie sprawdzają się najlepiej?

 

„Kobieta gotuje, bo musi, mężczyzna, bo lubi…” – mówią co niektórzy. Mężczyźni są rewelacyjnymi kucharzami i szefami kuchni. Świetnie sprawdzają się jako właściciele restauracji. Ofert franczyzowych dotyczących restauracji, pizzerii czy barów jest mnóstwo i naprawdę jest w czym wybierać.

 

Mężczyźni uwielbiają spędzać czas na siłowni – dbają o swoje zdrowie i wygląd. Często korzystają więc z biznesu we franczyzie związanego z prowadzeniem klubu fitness, np. , ale także sklepu ze sprzętem sportowym, np. HUMMEL.

 

Nikogo już nie dziwi, że to właśnie mężczyźni uznawani są za prawdziwych mistrzów fryzjerstwa i znawców wszelkich gatunków włosów. Nikt też tak jak oni nie operuje fachowo brzytwą. Obecnie moda na spotkania z cyrulikiem wróciła. Panowie wykorzystują ten pomysł na biznes we franczyzie i zostają właścicielami salonów barberskich, np. BARBER SHOP POLAND.

 

Panowie uwielbiają gadżety. Jeśli także należysz do tej grupy i myślisz o biznesie franczyzowym – sprawdź ofertę TELAKCES.COM.

 

Pasjonaci aut korzystają z biznesu we franczyzie pod nazwą DetailKing - pierwszej w Polsce sieci profesjonalnych punktów auto detailingu i smart repair, czyli swoistych salonów piękności dla samochodów.

 

Z kolei miłośnicy podróży, strzelectwa i survivalu poszukujący własnej ścieżki kariery zawodowej oraz stabilnych, wysokich dochodów korzystają z oferty franczyzowej  marki Hobby4Men.

 

Niejeden smakosz piwa chociaż raz pomyślał o własnej piwiarni. Piwo i sport w niezwykle klimatycznym wnętrzu jednoczy wszystkich mężczyzn. Posiadanie piwiarni to marzenie, które bardzo łatwo jest zrealizować. Wystarczy skorzystać z opcji franczyzowej PIWIARNI.

 

Oczywiście istnieje wiele innych biznesów franczyzowych, w których panowie zdecydowanie lepiej się odnajdują. A może Wy macie jakieś propozycje?

Oceń artykuł:

Średnia ocen: 3.22

Udostępnij artykuł:

Czym jest wsparcie sieci franczyzowych Czym jest wsparcie sieci franczyzowych
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem