Partner serwisu

Biznes we franczyzie - dla pań i panów

Według socjologów podział na zawody męskie i żeńskie – także w prowadzeniu biznesu we franczyzie - bezpowrotnie odchodzi do lamusa. Kobiety są obecne w każdym środowisku zawodowym, coraz częściej to one zostają franczyzobiorcami. W dzisiejszych czasach o wyborze zawodu lub prowadzeniu biznesu decyduje już nie płeć, ale przede wszystkim predyspozycje, umiejętności i pasja.

 

Wielu panów twierdzi jednak, że wciąż są biznesy, również we franczyzie, w których króluje właśnie mocniejsza płeć. Czy rzeczywiście tak jest?

 

Biznes we franczyzie idealny dla pań

Jedną trzecią przedsiębiorstw w Polsce prowadzą kobiety. Są ambitne, przedsiębiorcze, nie boją się wyzwań – coraz częściej korzystają też z dostępnych na rynku opcji franczyzowych i świetnie sobie radzą.

 

Kobiety sprawdzają się właściwie w każdej branży - także paliwowej, technologicznej czy sektorze obronnym. Same jednak przyznają, że najlepiej czują się w prowadzeniu biznesów w branży odzieżowej, kosmetycznej, finansowej, gastronomicznej, IT.  Często też korzystają właśnie z franczyzy - jest to dla nich biznes mniej ryzykowny. W płci pięknej niewątpliwie drzemie ogromny potencjał, który - przy odpowiednim wsparciu franczyzodawcy - może zaowocować dużym zyskiem i satysfakcją.

 

Istnieją branże w biznesie franczyzowym, w których panie rzeczywiście wiodą prym i lepiej się w nich odnajdują. W konsekwencji - potrafią się bardziej zaangażować w prowadzenie takiej działalności. „Kobiece" biznesy franczyzowe prowadzone przez panie powodują też, że właścicielki lepiej rozumieją potrzeby klientek, potrafią doradzić i wybrać najodpowiedniejszą dla nich opcję. Jak przekonują prowadzący różne działalności - każdy biznes ma płeć, wbrew temu, co mówią socjolodzy. O wyborze „płci" biznesu franczyzowego, ale i nie tylko decydują jednak w dużej mierze pieniądze.

 

W jakich biznesach franczyzowych panie odnajdują się najbardziej? Przede wszystkim w:

  • biznes we franczyzie związany z tańcem, np. Lejdis Studio – bo któraż z pań nie lubi tańczyć?;
  • biznes we franczycie związany z klubem sportowym, np. Miss Sporty - panie doskonale wiedzą w jak wielkim stopniu sport i ruch wpływają na zdrowie i samopoczucie każdego człowieka;
  • biznes we franczyzie związany z gabinetami kosmetycznymi, np. YASUMI – idealny dla pań posiadających doświadczenie w biznesie kosmetycznym lub zainteresowanych tą dziedziną;
  • biznes we franczyzie związany z prowadzeniem bezpiecznego solarium, np. Solar Studio;
  • biznes we franczyzie związany z perfumerią, np. REFAN;
  • biznes we franczyzie związany ze sprzedażą kosmetyków kolorowych, np. MEXMO;
  • biznes we franczyzie związany z salonem jubilerskim, np. KRUK - kobiety kochają błyskotki i świetnie sprawdzają się w prowadzeniu salonów jubilerskich;
  • biznes we franczyzie związany z poradnią dietetyczną, np. MÓJ DIETETYK;
  • biznes we franczyzie związany z prowadzeniem kawiarni, np. COLUMBUS COFFEE.

Przytoczone opcje franczyzowe dla pań to zaledwie kropla w morzu. Jak już wspomnieliśmy na początku - panie odnajdą się w każdej branży. Od dawna już kobiety podbijają branże produkcyjnej, technologicznej, świetnie sprawdzają się w IT. A może Wy macie jakieś propozycje na „kobiece" biznesy we franczyzie? Może z własnego doświadczenia?

 

Biznes we franczyzie idealny dla panów

W jakich biznesach franczyzowych panowie odnajdują się lepiej? Sami przyznają, że są to biznesy związane z gadżetami, sportem, modą, budowlanką, autami, rolnictwem, ale także gotowaniem czy fryzjerstwem. Wykonywanie określonego zawodu wpływa na postrzeganie mężczyzny wśród rodziny, przyjaciół, kreuje też jego wizerunek w oczach kobiet.

 

Odpowiednia praca rozwinie jego osobowość, stworzy nowe wyzwania, wpłynie na poczucie własnej wartości i przede wszystkim zapewni niezłe zyski. Tym bardziej, że opcje franczyzowe są o wiele pewniejsze i bezpieczniejsze niż start pod własną, ale nieznaną jeszcze marką. A to doceni każdy pan – nawet największy ryzykant. W jakich biznesach franczyzowych panowie sprawdzają się najlepiej?

 

„Kobieta gotuje, bo musi, mężczyzna, bo lubi…” – mówią co niektórzy. Mężczyźni są rewelacyjnymi kucharzami i szefami kuchni. Świetnie sprawdzają się jako właściciele restauracji. Ofert franczyzowych dotyczących restauracji, pizzerii czy barów jest mnóstwo i naprawdę jest w czym wybierać.

 

Mężczyźni uwielbiają spędzać czas na siłowni – dbają o swoje zdrowie i wygląd. Często korzystają więc z biznesu we franczyzie związanego z prowadzeniem klubu fitness, np. , ale także sklepu ze sprzętem sportowym, np. HUMMEL.

 

Nikogo już nie dziwi, że to właśnie mężczyźni uznawani są za prawdziwych mistrzów fryzjerstwa i znawców wszelkich gatunków włosów. Nikt też tak jak oni nie operuje fachowo brzytwą. Obecnie moda na spotkania z cyrulikiem wróciła. Panowie wykorzystują ten pomysł na biznes we franczyzie i zostają właścicielami salonów barberskich, np. BARBER SHOP POLAND.

 

Panowie uwielbiają gadżety. Jeśli także należysz do tej grupy i myślisz o biznesie franczyzowym – sprawdź ofertę TELAKCES.COM.

 

Pasjonaci aut korzystają z biznesu we franczyzie pod nazwą DetailKing - pierwszej w Polsce sieci profesjonalnych punktów auto detailingu i smart repair, czyli swoistych salonów piękności dla samochodów.

 

Z kolei miłośnicy podróży, strzelectwa i survivalu poszukujący własnej ścieżki kariery zawodowej oraz stabilnych, wysokich dochodów korzystają z oferty franczyzowej  marki Hobby4Men.

 

Niejeden smakosz piwa chociaż raz pomyślał o własnej piwiarni. Piwo i sport w niezwykle klimatycznym wnętrzu jednoczy wszystkich mężczyzn. Posiadanie piwiarni to marzenie, które bardzo łatwo jest zrealizować. Wystarczy skorzystać z opcji franczyzowej PIWIARNI.

 

Oczywiście istnieje wiele innych biznesów franczyzowych, w których panowie zdecydowanie lepiej się odnajdują. A może Wy macie jakieś propozycje?

Katalog Franczyz

Sprawdź gotowe pomysły

Carrefour