Dobry pomysł na biznes - domowe przedszkole/opieka nad dziećmi

Rodzice bardzo często narzekają na przepełnione przedszkola. W tym - za duże grupy i brak indywidualnego podejścia do konkretnego dziecka. Coraz częściej szukają "kameralnych" i mniejszych przedszkoli, "kącików dziecięcych" czy "klubów maluszka". I tu pojawia się doskonały pomysł na biznes - domowe przedszkole, lub po prostu dzienna opieka nad dzieckiem w prywatnym domu.

Idea ta rewelacyjnie sprawdzi się na wsiach. Rodzice nie musieliby dowozić pociech do przedszkola w mieście. Mogliby też zostawić dziecko w domowym przedszkolu na kilka godzin w wybrane dni tygodnia.

Przedszkole z domową, przytulną atmosferą

Takie przedszkola znajdują się zazwyczaj w prywatnych domach właścicieli. To niewielkie placówki opiekuńczo-edukacyjne, pełniące tę samą rolę co przedszkola państwowe. Ich założycielami są jednak osoby prywatne. Wybierają je rodzice, którzy nie zdążyli zapisać dziecka do publicznej lub niepublicznej placówki, lub zwyczajnie zabrakło w nich miejsc.

- Z domowych przedszkoli chętnie korzystają także rodzice, którzy po prostu nie chcą oddawać dzieci do dużych grup przedszkolnych. - mówią prowadzący ten biznes. - Jak sama nazwa wskazuje w "domowym przedszkolu" panuje domowa, ciepła i przytulna atmosfera. Dzieci jedzą domowe posiłki. Chętniej uczęszczają do "drugiego domku", nie mają poczucia, że są pozostawione w obcej instytucji.

Nie ma tam mnóstwa płaczących rówieśników przez co dziecko także bywało rozdrażnione i zagubione. Jest za to mniejsza grupa kolegów, z którymi może się zaprzyjaźnić i lepiej poznać. W domowym przedszkolu dziecko nie jest anonimowe. Dzięki małym grupom jego edukacja przebiega dokładniej i bardziej zindywidualizowanie. Dostrzeżony jest każdy jego problem i potrzeba. Bardzo często ma też do dyspozycji bogatszą ofertę edukacyjną niż państwowe placówki.

Przedszkola dostosowują godziny otwarcia do potrzeb rodziców - mogą oni zaprowadzić tam pociechy w każdy dzień tygodnia o praktycznie każdej porze. Dzięki temu mają możliwość dopasowania przedszkolnego grafika do codziennego planu dnia swoich zajęć.

Katalog Franczyz

Sprawdź gotowe pomysły

Kasa Stefczyka
Stokrotka