zaloguj / zarejestruj
PRZEWIŃ

Dobry pomysł na biznes - domowe przedszkole/opieka nad dziećmi

Rodzice bardzo często narzekają na przepełnione przedszkola. W tym - za duże grupy i brak indywidualnego podejścia do konkretnego dziecka. Coraz częściej szukają "kameralnych" i mniejszych przedszkoli, "kącików dziecięcych" czy "klubów maluszka". I tu pojawia się doskonały pomysł na biznes - domowe przedszkole, lub po prostu dzienna opieka nad dzieckiem w prywatnym domu.

Idea ta rewelacyjnie sprawdzi się na wsiach. Rodzice nie musieliby dowozić pociech do przedszkola w mieście. Mogliby też zostawić dziecko w domowym przedszkolu na kilka godzin w wybrane dni tygodnia.

Przedszkole z domową, przytulną atmosferą

Takie przedszkola znajdują się zazwyczaj w prywatnych domach właścicieli. To niewielkie placówki opiekuńczo-edukacyjne, pełniące tę samą rolę co przedszkola państwowe. Ich założycielami są jednak osoby prywatne. Wybierają je rodzice, którzy nie zdążyli zapisać dziecka do publicznej lub niepublicznej placówki, lub zwyczajnie zabrakło w nich miejsc.

- Z domowych przedszkoli chętnie korzystają także rodzice, którzy po prostu nie chcą oddawać dzieci do dużych grup przedszkolnych. - mówią prowadzący ten biznes. - Jak sama nazwa wskazuje w "domowym przedszkolu" panuje domowa, ciepła i przytulna atmosfera. Dzieci jedzą domowe posiłki. Chętniej uczęszczają do "drugiego domku", nie mają poczucia, że są pozostawione w obcej instytucji.

Nie ma tam mnóstwa płaczących rówieśników przez co dziecko także bywało rozdrażnione i zagubione. Jest za to mniejsza grupa kolegów, z którymi może się zaprzyjaźnić i lepiej poznać. W domowym przedszkolu dziecko nie jest anonimowe. Dzięki małym grupom jego edukacja przebiega dokładniej i bardziej zindywidualizowanie. Dostrzeżony jest każdy jego problem i potrzeba. Bardzo często ma też do dyspozycji bogatszą ofertę edukacyjną niż państwowe placówki.

Przedszkola dostosowują godziny otwarcia do potrzeb rodziców - mogą oni zaprowadzić tam pociechy w każdy dzień tygodnia o praktycznie każdej porze. Dzięki temu mają możliwość dopasowania przedszkolnego grafika do codziennego planu dnia swoich zajęć.

Oceń artykuł:

Średnia ocen: 3.34

Udostępnij artykuł:

Jak przygotować się do spotkania z franczyzodawcą Jak przygotować się do spotkania z franczyzodawcą
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO

Sprawdź też inne pomysły na biznes

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem