zaloguj

Biznes na czterech oponach - mobilny serwis wulkanizacyjny

Za i przeciw...

Według właścicieli takiego serwisu jest to biznes dochodowy. Tym bardziej jeśli także sprzedaje się opony - zwłaszcza kupowane przez firmę bezpośrednio u producenta. Dzięki temu właściciel mobilnego serwisu będzie miał tańsze opony nawet o 10 - 20 zł niż w zakładzie wulkanizacyjnym. W ok. 120 tys. mieście ceny wymiany opon kształtują się od 40-60 zł.

- Dobrym interesem jest nawiązanie współpracy z klubami samochodowymi organizującymi zloty, np. BMW, DRIFT, NISSAN - radzą właściciele. - Ich "palenie gum" to dla nas ich sprzedaż. Trzeba jednak zaopatrzyć się wtedy w kolejny dostawczak do przewozu tak dużej ilości opon.

Są też i sceptycy, którzy nie wierzą w sukces tego biznesu.

- Trzeba przebadać rynek - jest wprawdzie pewna grupa ludzi, która korzystałaby z takich usług - mówią.- Ale czy to wystarczy, żeby się utrzymać? Zamawianie takiego serwisu może się sprawdzać w przypadkach przebitej opony w ciężarówce, także tej zapasowej. Mniej zamożni i "tradycjonaliści" wolą jechać do stacjonarnego zakładu wulkanizacyjnego i postać w kolejkach. Tymczasem my od zarobku z usługi musimy odliczyć paliwo na dojazd do klienta i koszt zużytego "naszego" prądu z agregatu. Żeby się utrzymać musimy zarobić ok. 3500 zł. Z tego musielibyśmy zapłacić ok. 1000 zł raty za samochód z maszynami (chyba, że zakupimy tańszy używany) i ZUS, a także ewentualne drobne naprawy maszyn itp. Reszta zostaje w naszej kieszeni. Wychodzi na to, że musielibyśmy wymieniać opony ok. 70-75 razy w miesiącu, czyli ok. 2-3 razy dziennie.Pomysł na biznes

- Wszystko jest do zrobienia - zapewniają właściciele. - Oczywiście największe zyski są wiosną i jesienią, ale dlatego proponujemy jednocześnie prowadzenie sklepu internetowego, sprzedaż opon, a nawet i możliwość przechowania letnich lub zimowych opon u nas, jeśli mamy taką możliwość, albo proponować usługę wymiany oleju. To prawda - musimy być dyspozycyjni, ale za naszą pomoc w nocy stawka wzrasta o 100%.

Można też połączyć mobilny serwis ze stacjonarnym zakładem wulkanizacyjnym. Wszystko zależy od możliwości, zapału i koncepcji potencjalnego właściciela, a także zapotrzebowania na takie usługi w okolicy działania naszej firmy. Każdy znajdzie jakieś plusy i minusy, dlatego trzeba stworzyć rzetelny biznes plan.

-My "zniszczyliśmy" setki kartek tworząc nasze biznes plany.- zdradzają właścicile. - I tak samo ludzie wieścili nam porażkę, że to się nie uda. Nie mieli racji.

Oceń artykuł:

Średnia ocen: 3.03

Udostępnij artykuł:

Jaka jest rola osoby wspierającej franczyzobiorcę Jaka jest rola osoby wspierającej franczyzobiorcę
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem