zaloguj / zarejestruj
PRZEWIŃ

Biuro projektowania i aranżacji wnętrz

W ostatnich latach znacznie zmieniło się postrzeganie roli architekta wnętrz w urządzaniu mieszkań czy biura. Dotychczas bowiem panowało przekonanie, że ta ekskluzywna usługa przeznaczona jest dla urządzania restauracji lub hotelu, a nie dużego pokoju w mieszkaniu w bloku.

Coraz więcej osób z różnych grup społecznych korzysta z pomocy specjalisty w urządzaniu swojego gniazdka. Dlatego też, jeśli znasz najnowsze trendy w projektowaniu wnętrz, masz świetny gust i kierunkowe wykształcenie - otwórz własną pracownię.  

Podstawa... dobre oprogramowanie

 Oczywiście zmysł dekoratorski nie wystarczy do rozkręcenia dobrze prosperującego biznesu - konieczny będzie też zmysł przedsiębiorcy. Warto też pamiętać, że wizja artysty nie zawsze oznacza sprostanie oczekiwaniom klienta, który ma własne sprecyzowane, aczkolwiek niekoniecznie artystyczne wyobrażenie przyszłego wyglądu pomieszczeń. W zasadzie trudno określić budżet, jaki będzie potrzebny do otwarcia swojego biura. Uzależniony on jest bowiem od program3Djakości sprzętu i oprogramowania.

Niezbędny jest więc przede wszystkim laptop z programami projektowymi (koszt kilku tysięcy złotych), dobra drukarka laserowa lub atramentowa (ok. 1000 zł), faks i telefon komórkowy. Projektant nie może oszczędzać na wyspecjalizowanym oprogramowaniu komputerowym, pozwalającym na wizualizowaniu projektów aranżacji wnętrz.

Musi zaopatrzyć się też w deskę kreślarską z przyborami do szkicowania ręcznego wnętrz, a także w wygodne miejsce do spotkań z klientami (wynajem biura to ok. 800 zł m-c plus koszty zużycia prądu; wyremontowanie i wyposażenie pracowni - ok. 5000 zł). I to bardzo ważne, gdyż świetnie zaprojektowane biura staje się wizytówką projektanta i próbką jego umiejętności.  

Oceń artykuł:

Średnia ocen: 3.34

Udostępnij artykuł:

Motto Brainy to szczęśliwe dziecko w szkole, w grupie rówieśniczej, w rodzinie. Motto Brainy to szczęśliwe dziecko w szkole, w grupie rówieśniczej, w rodzinie.
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO

Sprawdź też inne pomysły na biznes

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem