Biuro projektowania i aranżacji wnętrz

W ostatnich latach znacznie zmieniło się postrzeganie roli architekta wnętrz w urządzaniu mieszkań czy biura. Dotychczas bowiem panowało przekonanie, że ta ekskluzywna usługa przeznaczona jest dla urządzania restauracji lub hotelu, a nie dużego pokoju w mieszkaniu w bloku.

Coraz więcej osób z różnych grup społecznych korzysta z pomocy specjalisty w urządzaniu swojego gniazdka. Dlatego też, jeśli znasz najnowsze trendy w projektowaniu wnętrz, masz świetny gust i kierunkowe wykształcenie - otwórz własną pracownię.  

Podstawa... dobre oprogramowanie

 Oczywiście zmysł dekoratorski nie wystarczy do rozkręcenia dobrze prosperującego biznesu - konieczny będzie też zmysł przedsiębiorcy. Warto też pamiętać, że wizja artysty nie zawsze oznacza sprostanie oczekiwaniom klienta, który ma własne sprecyzowane, aczkolwiek niekoniecznie artystyczne wyobrażenie przyszłego wyglądu pomieszczeń. W zasadzie trudno określić budżet, jaki będzie potrzebny do otwarcia swojego biura. Uzależniony on jest bowiem od program3Djakości sprzętu i oprogramowania.

Niezbędny jest więc przede wszystkim laptop z programami projektowymi (koszt kilku tysięcy złotych), dobra drukarka laserowa lub atramentowa (ok. 1000 zł), faks i telefon komórkowy. Projektant nie może oszczędzać na wyspecjalizowanym oprogramowaniu komputerowym, pozwalającym na wizualizowaniu projektów aranżacji wnętrz.

Musi zaopatrzyć się też w deskę kreślarską z przyborami do szkicowania ręcznego wnętrz, a także w wygodne miejsce do spotkań z klientami (wynajem biura to ok. 800 zł m-c plus koszty zużycia prądu; wyremontowanie i wyposażenie pracowni - ok. 5000 zł). I to bardzo ważne, gdyż świetnie zaprojektowane biura staje się wizytówką projektanta i próbką jego umiejętności.  

Katalog Franczyz

Sprawdź gotowe pomysły

Biesiadowo
My Travel