Partner serwisu

Uświetni ważny wieczór - DJ-wodzirej

Wesela, osiemnastki, andrzejki, bale sylwestrowe, studniówki, imprezy firmowe - coraz więcej osób rezygnuje z usług tradycyjnych kapel muzycznych na rzecz Dj-a -? wodzireja. Szukają charyzmatycznej osoby, która rozkręci zabawę, poprowadzi konferansjerkę i sprawi, że impreza będzie niezapomniana.

- DJ już dawno przestał być utożsamiany jedynie z imprezami klubowymi - mówi Jacek, zajmujący się dj-owaniem od pięciu lat.

Doradca, wodzirej i animator

- Ludzie nie chcą już na swoich zabawach standardowych piosenek granych na każdej imprezie - przekonuje. - Stawiają na nowoczesność - chcą bawić się przy różnych gatunkach muzyki, którą kapela nie zawsze jest w stanie zagrać, przy niepowtarzalnej atmosferze, jaką stwarza DJ. Idealny DJ-wodzirej to taki, który ma doskonały kontakt z ludźmi, lubi ich, ma poczucie humoru, udowadnia zwłaszcza starszemu pokoleniu, że w pojedynkę i z "dzisiejszym ustrojstwem" można grać z klasą i dla każdego, posiada profesjonalny sprzęt, licencję, a także- jest absolwentem szkoły muzycznej. Sam potrafię grać na skrzypcach i gitarze dzięki temu mam możliwość zaprezentowania gościom dodatkowego punktu programu: wygrywania skocznych albo melancholijnych melodii, w zależności od okazji.

Oczywiście ilość zleceń zależy od renomy. I co ważne - DJ-em nie może zostać każdy. Trzeba mieć zamiłowanie do muzyki, smykałkę do mixowania utworów czy własnych produkcji. Najlepiej, gdy przed założeniem własnej działalności mamy już doświadczenie w DJ-owaniu i zabawianiu ludzi.

- Najwięcej zarabia się rzecz jasna na weselach - przyznaje Jacek. - DJ wynajmowany jest przede wszystkim na te mniejsze - ok. 50 osobowe. Musi zagrać zarówno współczesne hity, jak i stare szlagiery. Oczywiście lista utworów ustalana jest z młodą parą przed uroczystością. DJ powinien dowiedzieć się od niej, jaką ma wizję własnego wesela, jaki będzie przedział wiekowy gości, czy ktoś z gości będzie miał np. urodziny lub jakiś jubileusz, aby zadedykować im piosenkę itp.

Można powiedzieć, że profesjonalny DJ doradza młodej parze podczas planowania wesela, a w trakcie jego trwania jest nie tylko konferansjerem i DJ-em, ale także motywatorem i animatorem. Liderem. Musi to jednak robić w taki sposób, aby było wiadomo, kto tak naprawdę jest gospodarzem wesela - para młoda z rodzicami.

Katalog Franczyz

Sprawdź gotowe pomysły

Web Analytics google-site-verification: google3bcd9892e1b8f2dc.html