Produkcja i montaż świątecznych iluminacji - dobry pomysł na biznes
Co roku w okresie Bożego Narodzenia miasta na całym świecie lśnią od świateł przepięknych świątecznych iluminacji. Także ulice polskich miast przepełnione są blaskiem aniołków, bombek, choinek, bałwanków, girland, iluminacji budynków czy innych wyjątkowych dekoracji świetlnych, które budują świąteczny nastrój, wpływają na dobre poczucie mieszkańców, a nawet…pomagają tworzyć więzi międzyludzkie. Stanowią też dobry pomysł na biznes dla firm oferujących montaż świątecznych iluminacji.
Z tego artykułu dowiesz się:
Czy można zarobic na produkcji i montażu światecznych iluminacji?
Klientami tych firm są gminy, miasta, galerie handlowe, instytucje publiczne, prywatni przedsiębiorcy, a także indywidualni klienci. Doskonale zdają sobie oni sprawę z walorów estetycznych świątecznych iluminacji, a także ich siły w podkreślaniu świątecznego nastroju i budowania własnego pozytywnego wizerunku.
Pomysł na biznes ze świetlnymi saniami, reniferami, igloo, kometami…
W czasie Bożego Narodzenia firmy zajmujące się produkcją, montażem, demontażem i sprzedażą świątecznych iluminacji świątecznych nie narzekają na brak klientów. Ich wzory katalogowe wciąż się wzbogacają spełniając oczekiwania klientów oraz podążając za najnowszymi trendami na świecie. Na koncie mają też mnóstwo projektów indywidualnych.
- W grudniu i styczniu świąteczne iluminacje tak naprawdę spotkać można wszędzie – mówią prowadzący ten pomysł na biznes. – Montujemy je na budynkach, ulicach, mostach, galeriach, hotelach, w alejkach parkowych, ogrodach, ciągach ulicznych i skrzyżowaniach, na drzewach, a także dekoracje świetlne zdobią różne niecodzienne obiekty. Iluminacje świąteczne LED doskonale sprawdzają się również jako ozdoba witryny sklepowej. Rozmaitość motywów i wzorów trafia w każdy gust klientów i ich oczekiwaniach. Ważne jednak, aby prowadzący ten pomysł na biznes był nie tylko producentem, monterem, ale także doradcą klientów. Powinien więc dokładnie poznać oczekiwania i potrzeby klientów, doradzić, stworzyć odpowiedni projekt, zaprezentować bezpłatną wizualizację, wyprodukować dekorację, dostarczyć ją, zamontować, później zdemontować, magazynować i oferować serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.
W ofercie firm produkujących i montujących świąteczne iluminacje znajdują się różne elementy – 3D, wolnostojące, słupowe i linowo-elewacyjne. Jak wyjaśniają prowadzący ten pomysł na biznes elementy 3D są iluminacjami przestrzennymi i mogą występować zarówno jako dekoracje słupowe jak i linowo-elewacyjne. Do elementów wolnostojących należą takie ozdoby świetlne, którymi można dekorować parki, place czy skwery, ale także hole hotelowe czy centra handlowe. Są to więc Mikołaje, choinki, renifery, sanie, drzewa, bombki, anioły, świąteczne prezenty, iglo, łabędzie i inne zwierzątka. Elementy słupowe z kolei to iluminacje dekorujące słupy oświetleniowych - śnieżynki, gwiazdy, bombki, komety, dzwonki, aniołki, świąteczne prezenty i wiele innych. Elementy linowo-elewacyjne natomiast to iluminacje, które można zawieszać na budynkach i przewieszać nad ulicami, np. zaprzęg Świętego Mikołaja czy napisy okolicznościowe min. „Wesołych Świąt” czy „Szczęśliwego Nowego Roku”.
Jak zapewniają prowadzący ten pomysł na biznes system rabatów stosowany przez niektóre firmy zapewnia lojalność klientów przez długie lata.
Pomysł na biznes doceniający funkcję światła w przestrzeni publicznej
Świąteczne iluminacje wykorzystują diody LED, które jest zdecydowanie oszczędniejsze niż tradycyjne oświetlenie żarówkami żarowymi. Popularne jest także dekorowanie światłem przez iluminacje na budynkach z użyciem projektorów świątecznych, które są wszechstronne, proste w użytkowaniu oraz w instalacji i doskonale sprawdzają się zarówno na małej jak i dużej powierzchni w projekcjach nie tylko bożonarodzeniowych, ale także reklamowych, okolicznościowych i podczas imprez masowych.
- Coraz popularniejsze stają się także piękne girlandy żarówkowe – mówią prowadzący ten pomysł na biznes. – Dekorują one stoki narciarskie zimowych kurortów, nadbałtyckie plaże, uliczki i skwery polskich miast, parki rozrywki, domu kultury, ogrody botaniczne, parki rozrywki, teatry.
Firmy produkujące i montujące świąteczne iluminacje współpracują z urzędami, gminami, hotelami, uczelniami, obiektami sportowo-rekreacyjnymi. Współpracują także z architektami, instalatorami, projektantami wnętrz oraz instalatorami.
- Właściciele hoteli czy kurortów zdają sobie sprawę, że świetlne dekoracje stanowią ważne narzędzie marketingowe przyciągające klientów, gości, dlatego też udekorowanie swych obiektów, na zewnątrz i wewnątrz zlecają nam, profesjonalistów – mówią prowadzący ten pomysł na biznes. – Wiedzą, że świąteczne iluminacje powinny zostać tak dobrane, aby pięknie podkreślały charakter danej przestrzeni i perfekcyjnie z nią współgrały. Iluminacje muszą tworzyć spójną, atrakcyjną całość, a nie składać się z przypadkowo dobranych elementów. Właściciele różnych obiektów traktują więc pieniądze wydane na efektowne, przemyślane świetlne dekoracje jako inwestycję, która - rozłożona się na kilka miesięcy - może zaprocentować w przyszłości.
Prowadzący ten pomysł na biznes informują, że potencjalni właściciele firmy produkującej i montującej świąteczne iluminacje powinni dysponować odpowiedniej wielkości terenem (jedna z firm zajmuje ok. 15 000 m²), na którym pomieszczą się hale produkcyjne (zajmujące 14 000 m² w przypadku jednej ze wspomnianych firm), wzorcownia dekoracji (800 m²), plac przeładunkowy, a także biurowiec mieszczący biura i parkingi. Firmy powinny też dysponować zapleczem magazynowym z wielopoziomowym składowaniem i strefą serwisu.
Niektóre firmy oferują również wachlarz kreatywnych produktów oświetleniowych, baterie z zegarem i technologią solarną, doradztwo oraz projektowanie graficzne dla ogólnych koncepcji oświetlenia w domu i ogrodzie, a także w budynkach publicznych lub komercyjnych.
Sprawdź też inne pomysły na biznes