Partner serwisu

Pomysł na biznes - terapia dla par

Specjaliści twierdzą, że w zasadzie każdy związek prędzej czy później przeżywa kryzys. Nieważne, czy para jest ze sobą 5, 10, czy 40 lat. Niestety, nie wszyscy potrafią go przezwyciężyć. Decydują się na rozstanie. Jednakże, co pocieszające, coraz więcej par zamierza walczyć o swój związek.Specjaliści twierdzą, że w zasadzie każdy związek prędzej czy później przeżywa kryzys. Nieważne, czy para jest ze sobą 5, 10, czy 40 lat. Niestety, nie wszyscy potrafią go przezwyciężyć. Decydują się na rozstanie. Jednakże, co pocieszające, coraz więcej par zamierza walczyć o swój związek.

Kiedy wszystkie inne metody zawiodą, udają się po profesjonalną pomoc psychologa lub psychoterapeuty.

Pary w gabinecie

Terapia par jest adresowana jest do partnerów w związku, który może mieć formalny lub nieformalny charakter. Dlatego też terapia małżeńska i terapia par to terminy używane coraz częściej zamiennie. Jak zapewniają "specjaliści od ratowania małżeństw i związków" jest to w obecnych czasach doskonały pomysł na biznes.

- A przy okazji można zdziałać dla tych ludzi naprawdę wiele dobrego - podkreśla Anna, zajmująca się terapią par i rodzin. - Niestety, aż 80% małżonków żyje razem kompletnie się nie rozumiejąc. Z czasem zapominają o swoich potrzebach, oczekiwaniach, o swej miłości. Z różnych powodów - braku czasu dla siebie, pogoni za karierą, poświęcenia się tylko dzieciom. Coraz więcej partnerów rozumie już, że nie poradzą sobie sami z odbudowaniem swojego związku.

Zwracają się do specjalistów. Klientami są pary, które mają trudności w porozumieniu się, są skonfliktowane, mają wybuchowe temperamenty powodujące ciągłe kłótnie. Poza tym z terapii korzystają także osoby, które chcą być razem, ale mają wątpliwości, czy stworzą udany związek, doświadczają w nim ważnych zmian (np. narodziny dziecka, zdradę, zmianę miejsca zamieszkania, utratę pracy).

Po fachową pomoc zgłaszają się także partnerzy mający poczucie wypalenia emocjonalnego w związku, osłabienia więzi, spadku wzajemnego zainteresowania. Wreszcie pary, które przeżywają długotrwały kryzys i myślą o rozstaniu.

Poza tym - jak podkreśla Anna - terapia dla par polecana jest także osobom, które chciałyby się nauczyć, jak bezpiecznie wyrażać swoje potrzeby i uczucia. Dostrzegać swoje potrzeby i problemy, a także utrzymać szczęście małżeńskie.

- Przychodzą do mnie "profilaktycznie" - mówi Anna. - Terapia dla par jest coraz popularniejsza.

Psychologowie zdradzają, że z gabinetów psychoterapeutycznych korzysta coraz więcej małżonków z kilkuletnim stażem małżeńskim.

Katalog Franczyz

Sprawdź gotowe pomysły

Web Analytics google-site-verification: google3bcd9892e1b8f2dc.html