zaloguj / zarejestruj
PRZEWIŃ

Dlaczego czyszczenie sodą oczyszczoną jest lepsze niż piaskowanie

Piaskowanie to od lat jedna z najpopularniejszych metod czyszczenia powierzchni czy też przedmiotów. Problem jednak w tym, że czas świetności tego typu urządzeń przemija w błyskawicznym tempie - teraz pora na nowsze metody, takie jak sodowanie. Dlaczego jest ono lepsze od klasycznego wykorzystania piaskarek?

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jak zadbać o wzrost swojego biznesu w oparciu o franczyzę sprawdź tutaj.
  • jak poznać inne pomysły na biznes sprawdź tutaj.

Postaw na nowoczesność!

Piaskowanie to już zdecydowanie melodia przeszłości. Przestarzała technologia, wymagająca dużych nakładów ludzkiej pracy, a dodatkowo niebezpieczna dla pracownika. Zupełnie inaczej jest z sodowaniem - innowacyjną technologią, opatentowaną przez SodaBlast Systems. W tym wypadku nowoczesność wiąże się też z takimi określeniami jak bezpieczeństwo, efektywność czy ekologiczność. Jakimi parametrami opatentowane maszyny SodaBlast Systems biją na głowę tradycyjne piaskarki? Niezwykle ważna jest kwestia zdrowotna. Nie zapominajmy, że obecnie pracownik to największe bogactwo pracodawcy. Dlatego też przedsiębiorcom jak najbardziej powinno zależeć na ich zdrowiu - to sprawa w zasadzie priorytetowa. Tymczasem w trakcie piaskowania uderzające drobiny piasku mogą przedostawać się do układu oddechowego piaskującego i w rezultacie prowadzić do chorób pylicznych i zmian nowotworowych. W przypadku sodowania takiego zagrożenia nie ma - soda oczyszczona rozpuszcza się w wodzie i dzięki temu nie odkłada się w płucach. Znacznie lżejszy może być też strój pracownika - wystarczy lekki roboczy strój, maska, rękawiczki i buty robocze. Piaskowanie wymaga znacznie cięższego sprzętu. Sodowanie - piaskowania 1-0!

Pamiętaj o matce Ziemi

Sodowanie to ulga nie tylko dla zdrowia człowieka, ale także i dla środowiska. Czyściwa stosowane dla maszyn SodaBlast Systems są biodegradowalne i rozpuszczają się w wodzie. To miła alternatywa dla żrących chemikaliów, które często wykorzystywane są w przypadku piaskarek. To tylko kwestia czasu, gdy systemy te staną się standardem, a i już teraz są bardzo promowane przez Unię Europejską. Dbałość o środowisko jest niezwykle ważna - w końcu należy pamiętać o tym, że na Ziemi będą mieszkać też kolejne pokolenia. Warto byłoby im jednak coś zostawić, zamiast niszczyć planetę różnego rodzaju chemikaliami trudnymi do utylizacji.

Cena = jakość

Dla przedsiębiorcy liczy się także efektywność i czas pracy, a pod tym względem sodowanie przewyższa piaskarkę trzykrotnie. Jest dokładnie trzy raz szybsza od przeciętnej piaskarki i dzięki temu pracuje się znacznie dynamiczniej. Mało tego, z systemem od SodaBlast Systems da się pracować w zasadzie bez przerwy. To wszystko zawdzięczamy nowoczesnemu układowi chłodzącemu, a także niezacinającemu się strumieniowi. Sprzęt doskonale sprawdza się także w trudnych warunkach, które nie powinny mieć wpływu na jego efektywność. W zasadzie jedynym momentem przerwy jest chwila, której potrzebujemy na zasypanie nowego czyściwa do maszyny. Czy cena maszyn od SodaBlast Systems jest wysoka? Wszystko oczywiście zależy od perspektywy. Jeśli patrzymy na to pod kątem jednorazowego wydatku, to rzeczywiście kwota może być odstraszająca. Jednak jeśli spojrzymy długofalowo - to kupujemy sprzęt, który jest w zasadzie niezawodny i się nie psuje, a do tego pracuje znacznie szybciej, co wpływa na o wiele bardziej efektywną pracę. Inteligentny i racjonalnie myślący biznesman zawsze wybierze opcję nawet droższą, jeśli może to się wiązać ze znacznie większymi zyskami w przyszłości. A dzięki maszynom SodaBlast Systems jesteśmy w stanie wykonać więcej zleceń w krótszym czasie niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnej piaskarki. Sodowanie bije na głowę piaskarki także pod względem wpływu na czyszczone powierzchnie - po pracy urządzeń SodaBlast Systems nie powstają żadne zarysowania, nie ma też żadnych uszkodzeń. Dodatkowo soda nie zamraża, nie przegrzewa, ani w żaden sposób nie zmienia kształtu czyszczonego materiału. Pozostaje on w stanie nienaruszonym. Tyle, że czysty :) W systemach SodaBlast Systems mogą być wykorzystywane różne czyściwa, tak więc właściciel maszyn ma duży wybór. To niekoniecznie musi być soda oczyszczona - równie dobrze stosować można takie jak szkło granulowane, korund czy też piasek. Pełna dowolność! Wszystko zależy od preferencji użytkownika i potrzeb danego czyszczenia.

Sodowanie wcale nie jest trudne

Dla wielu samo sodowanie brzmi jak czarna magia. "Jak to, czyścić za pomocą sody oczyszczonej? Bez piasku i piaskowania? To herezja!`". Wiele osób po prostu nie wie, jak to się robi, a że brzmi to na pierwszy rzut oka dość skomplikowane, to może zniechęcić do kupna maszyn. Jednak i tutaj firma SodaBlast Systems przychodzi z pomocą - dla każdego zainteresowanego organizowany jest pokaz maszyn, a także gruntowne szkolenie, które pozwoli potencjalnym użytkownikom bliżej poznać system i mechanikę działania sprzętu. Czy warto zainteresować się sodowaniem? Jeśli myślicie o firmie, która będzie zajmować się czyszczeniem, to jak najbardziej. Piaskowanie usuwa się na bok, a następca powinien być opatentowany sprzęt SodaBlast Systems. Nawet jeśli samo czyszczenie zacznie przynosić korzyści dopiero po jakimś czasie, to lepiej zainwestować w nowoczesną i innowacyjną technologię, stającą się powoli sztandarowym produktem Unii Europejskiej, niż w przestarzałe i rakotwórcze piaskowanie, które jest regularnie zakazywane przez kolejne ustawy.  

Materiały Partnera

Oceń artykuł:

Średnia ocen: 3.32

Udostępnij artykuł:

Fastfood z foodtrucka pomysłem na biznes Fastfood z foodtrucka pomysłem na biznes
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO

Sprawdź też inne pomysły na biznes

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem