Pomysł na biznes w domu

Legalne korepetycje – pomoc w nauce i …dochodowy interes

Rynek korepetycji wciąż się rozwija. Uczniowie korzystają z nich przed maturą, egzaminami, ale także w ciągu całego roku szkolnego. To idealna okazja, aby własną wiedzę i umiejętność jej przekazywania przekuć w dobry biznes. Oczywiście legalny.

– Korepetycje można tak naprawdę dawać ze wszystkiego, jeśli posiada się odpowiednią wiedzę i rzeczywiście chce się pomóc innej osobie – mówi Karol, nauczyciel matematyki.

 

Małe nakłady finansowe na start

Korepetycje z języka polskiego, matematyki, fizyki, chemii, geografii, języka angielskiego, elektrotechniki, a także z języka chińskiego, aktorstwa, czy nawet gry w szachy.

– Sam udzielam korepetycji z matematyki, ale także fizyki i chemii, które były i są moją pasją – relacjonuje pan Karol. – Już w liceum udzielałem bezpłatnych korepetycji młodszemu rodzeństwu, dzieciom sąsiadów i ich kolegom. Później jako student pobierałem drobne opłaty od znajomych. W końcu postanowiłem założyć własną działalność gospodarczą. Nie chciałem, aby moje korepetycje przypominały tajne komplety. Chciałem się ogłaszać, reklamować i uczyć bez obaw, że ktoś „życzliwy” doniesie na mnie do Urzędu Skarbowego. Poza tym taka zarejestrowana działalność wzbudza większe zaufanie rodziców i podnosi wiarygodność korepetytora. Rynek nie jest jeszcze nasycony „legalnymi” korepetycjami, więc naprawdę warto spróbować.

Według korepetytorów to bardzo dochodowy interes, który w dodatku nie wymaga jakichś wielkich kosztów na starcie. A to z kolei nie wiąże się z dużym ryzykiem finansowym.

– Tak naprawdę ten rodzaj działalności gospodarczej otworzyć można nawet bez dotacji – twierdzi pan Karol. – Wystarczy posiadać pokój przystosowany i wyposażony do prowadzenia zajęć dydaktycznych – a więc jedno lub dwa biurka (ok. 180 zł jedno), obrotowe fotele, półki na książki, ewentualnie mała tablica (ok. 80 zł), projektor multimedialny – ok. 1200 zł. Możemy też „dogadać” się z jakąś szkołą i wynajmować salę lekcyjną. Koszt takiego wynajmu raczej nie powinien być duży. W zależności od nauczanego przedmiotu zakupić będziemy musieli pomoce naukowe, np. słowniki, przewodniki, literaturę, przybory kreślarskie, atlasy, pomoce multimedialne (koszt takich pomocy ok. 1500 zł albo i mniej). Korepetytor może także sam dojeżdżać do ucznia – wszystko zależy od woli klienta. Wówczas to korepetytor będzie ponosił koszty dojazdu.

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

aby otrzymywać bieżące pomysły na biznes

  • dla pań
  • w mieście
  • na wsi
  • w internecie
  • w domu

Wpisz swój adres e-mail


NEWSLETTER