Pomysł na biznes dla pań

Pomysł na biznes – szkoła sztuk walki

Sztuki walki stają się coraz bardziej popularne, nie tylko wśród mężczyzn i prowadzone są dla różnych grup wiekowych. Kursanci chcą nie tylko poprawić swoją kondycję fizyczną, ale i zmienić styl życia, polepszyć samopoczucie psychiczne oraz  nauczyć się bronić. Karate, MMA, judo, kendo, aikido, boks tajski, capoeira… Obecnie wybór sztuk walki jest bardzo duży i uzależniony od programu konkretnego ośrodka.

Prowadzenie takiej szkoły jest więc bardzo dobrym pomysłem na biznes – jak przekonują właściciele już istniejących, chętnych nie brakuje. Do rozpoczęcia treningów nie są potrzebne żadne specjalne predyspozycje fizyczne.

Chętni różnej płci i grup wiekowych

– Rodzice zapisują do nas dzieci, nie tylko chłopców, ale i dziewczynki – opowiadają. – Co ciekawe, są to zazwyczaj dzieci bardzo nieśmiałe, zamknięte w sobie, nieufne. To niewiarygodne, jak trening potrafi je zmienić, otworzyć na ludzi i świat. Opanowywanie technik wymaga bowiem odwagi, skupienia, cierpliwości i wzmacniania swoich pozytywnych cech. Z naszych kursów korzysta także młodzież, która musi gdzieś wyładować negatywne emocje, nauczyć się pokonywania trudności. Poza tym sztuki walki to także nauka efektownych „sztuczek”, którymi można zaimponować koleżankom. Pokonywanie kolejnych stopni wtajemniczenia natomiast motywuje do dalszego doskonalenia swych umiejętności. Mamy także wśród kursantów ludzi starszych, tzw. seniorów i oni także świetnie sobie radzą. Była wśród nich starsza pani, która chciała nauczyć się bronić. Jak mówiła – nie chciała być jedną z tych „babulek, którym łatwo wyrwać torebkę z emeryturą”.

Według prowadzących ten biznes obawy przyszłych właścicieli szkoły sztuk walki, że nie będzie chętnych na zapisy są więc nieuzasadnione. Mówią oni, że ośrodki szkoleniowe tworzą również specjalne oferty dla firm. Nastawione są one m.in.: naukę szybkiego podejmowania decyzji, metod radzenia sobie w trudnych sytuacjach czy sposobów opanowywania stresu podczas negocjacji.

Jak mówią właściciele istniejących ośrodków szkoleniowych to właśnie panie coraz chętniej zapisują się na zajęcia. Jak mówią – zainspirowała je np. Anna Lewandowska.

Cenniki są bardzo różne – niektóre szkoły oferują pierwsze zajęcia za darmo. Karnety miesięczne to zajęcia 2x w tygodniu – ok. 110zł, zajęcia 2x w tygodniu + akrobatyka – 140zł
zajęcia 4x w tygodniu+ akrobatyka – 150 zł. Można skorzystać ze zniżek rodzinnych. Wejścia jednorazowe kosztują przeważnie od 20 do 50 zł. Niektóre szkoły dają także możliwość samodzielnego ćwiczenia na Sali – cena wejścia od osoby –  ok. 5 – 10 zł, a także wynajem mat sportowych i organizacja pokazów na życzenie klienta podczas np. jego urodzin.

Podsumowanie
Pomysł na biznes – szkoła sztuk walki
Tytuł
Pomysł na biznes – szkoła sztuk walki
Opis
Sztuki walki stają się coraz bardziej popularne, nie tylko wśród mężczyzn i prowadzone są dla różnych grup wiekowych. Kursanci chcą nie tylko poprawić swoją kondycję fizyczną, ale i zmienić styl życia, polepszyć samopoczucie psychiczne oraz nauczyć się bronić. Karate, MMA, judo, kendo, aikido, boks tajski, capoeira...
Autor
 • arni

  Wahaliśmy się z żoną między szkołą sztuk walki, a fitnessem i przeprowadziliśmy badanie rynku, żeby zobaczyć, czego bardziej potrzebują klienci w naszym mieście. Zdecydowana większość opowiedziała się za klubem fitness, więc będziemy działać w tym kierunku. Wchodzimy we franczyzę z fit curves, już jesteśmy po wstępnych rozmowach i ten biznes wygląda obiecująco. Moda na Chodakowską i Lewandowską sprawiła, że jest popyt na tego typu usługi.

 • Artur

  Sporty walki dziennikarzyno

 • Artur

  Po secondo po takich artykułach natworzyło się „instruktorów”, szkoleniowców itd. W każdej gminie mamy „miszcza” świata. To jest chore.

  • John Wayne

   no stress man 🙂 każdy ma prawo, wolny rynek, a jak Tobie się nie udało, lub nie masz odwagi spróbować jakiegoś biznesu to jest mi jedynie przykro. Pozdrawiam

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

aby otrzymywać bieżące pomysły na biznes

 • dla pań
 • w mieście
 • na wsi
 • w internecie
 • w domu

Wpisz swój adres e-mail


NEWSLETTER