zaloguj / zarejestruj
PRZEWIŃ

Przedsiębiorcy z sektorów kreatywnych mogą skorzystać z preferencyjnych kredytów

W ramach unijnego programu Kreatywna Europa dostępne są kredyty inwestycyjne i obrotowe do wysokości 8,4 mln zł.Przedsiębiorcy nie muszą przedstawiać rzeczowego zabezpieczenia majątkowego.Preferencyjną ofertę uruchomili już: SGB - Bank, BPS, Alior Bank i BOŚ Bank.

29 października w obiekcie Gdańskiego Parku Naukowo - Technologicznego odbyła się konferencja z cyklu "Kreatywny i Innowacyjny Przedsiębiorca".Prowadzący ją Michał Gorzelak omówił nowe instrumenty finansowe, ze szczegółami można się zapoznać pod adresem: https://instrumentyfinansoweue.gov.pl/finansowanie-dla-beneficjentow/.

Przypomnijmy Kreatywna Europa to tylko jeden z programów UE, w którym udostępniono tzw. instrumenty finansowe ( zwrotne ).Instrumenty te zapewniają łatwiejszy dostęp do finansowania zwrotnego, niż jest to możliwe na warunkach rynkowych.

Innym rodzajem wsparcia jest wsparcie grantowe dla przedsiębiorców kreatywnych o którym szeroko opowiedział Artur Witkowski, ekspert w Ministerstwie Kultury i dziedzictwa Narodowego.Można uzyskać aż 80% bezzwrotnej dotacji.Warto się pospieszyć, gdyż pod koniec listopada kończy się nabór projektów.Szczegóły nt. wsparcia można znaleźć pod adresem: http://www.mkidn.gov.pl/pages/strona-glowna/finansowanie-i-mecenat/programy-ministra/programy-mkidn-2019/rozwoj-sektorow-kreatywnych.php . 

Udostępnij artykuł:

Dla jakiego biznesu wybór lokalizacji jest kluczowy do osiągnięcia sukcesu Dla jakiego biznesu wybór lokalizacji jest kluczowy do osiągnięcia sukcesu
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem