zaloguj / zarejestruj
PRZEWIŃ

Spotkanie biznesowe w Gdańsku

materiał partnera

Wbrew pozorom Gdańsk nie jest jedynie miejscem do odpoczynku, czy krótkich wakacji. Coraz częściej staje się punktem różnego rodzaju spotkań biznesowych. W jaki sposób je tam zaaranżować, aby całość przebiegła bez zarzutu?

Miejsce spotkania

Zacznijmy od lokalizacji – jej ostateczny wybór będzie zależny od tego, jaki dokładnie charakter będzie miało samo spotkanie. Dla części osób priorytetem będzie rozmowa z pojedynczym klientem, meeting okołobiznesowy, czy najbardziej wymagający wariant – organizacja konferencji. Nie obejdzie się więc bez odpowiednio rozbudowanego miejsca z dostępem do komunikacji miejskiej i w miarę możliwości blisko centrum miasta. Pozwoli to na uniknięcie sytuacji ewentualnego spóźnienia się i stresu spowodowanego korkami. Najlepsze rozwiązanie? Hotel!

 

Jakość noclegu

 

Istotna będzie również jakość, aby każdy uczestnik spotkania czuł komfort niezależnie od tego, czy spędzi w nim jeden, czy kilka dni. Selekcja hotelu przeważnie podyktowana jest ilością gwiazdek – im więcej, tym lepiej dla klientów. Przyjmuje się, że dobrze oceniany współczesny obiekt hotelowy powinien mieć ich minimum trzy. Jeśli zaistnieje taka możliwość, warto jest odwiedzić stronę internetową interesującego nas miejsca, ponieważ często znajdują się tam zdjęcia kwater i ich wyposażenia, dzięki czemu będziemy mogli przed rezerwacją, przynajmniej rzucić na nie okiem. Dobrze byłoby także gdyby hotel oferował restaurację i catering, który z pewnością będzie na rękę uczestnikom spotkania (szczególnie konferencji).

 

Wyposażenie hotelu

 

Zakładając, że to właśnie organizacja konferencji jest naszym priorytetem, to nie obejdzie się bez hotelu z wewnętrzną lub zewnętrzną salą. Koniecznie musi mieć ona stały dostęp do Internetu i odpowiedni sprzęt. Trudno jest bowiem zakładać, że wszędzie będziemy wozić ze sobą chociażby projektor. Jeśli spodziewamy się dużej liczby osób biorących udział w wydarzeniu, to przydadzą się dodatkowe krzesła i ewentualnie mikrofony, aby zapewnić właściwą akustykę. Trzeba też wziąć pod uwagę sytuację, gdy będziemy potrzebować dodatkowej pary rąk do obsługiwania całości – niektóre hotele oferują wówczas pomoc hotelowego pracownika.

 

Podsumowanie

 

Jak widać, Gdańsk jak najbardziej ma warunki do tego, aby zaaranżować w nim spotkanie biznesowe i to niezależnie od jego skali. Co więcej, po załatwieniu spraw zawodowych zawsze można skorzystać z jego atrakcji, co sami przyznacie, jest niezwykle atrakcyjną perspektywą.

 

Szukasz komfortowego hotelu w samym centrum Gdańska? Odwiedź HotelHanza.pl.

 

 

Udostępnij artykuł:

Niebo w mieście Niebo w mieście
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem