zaloguj
PRZEWIŃ

Jak przenieść swój biznes do Internetu i zaistnieć online

W związku z obostrzeniami i konsekwencjami, jakie niesie za sobą pandemia, zauważalny jest znaczny wzrost zamykania tradycyjnych biznesów. Konsumenci nie mogą wyjść i odwiedzić swoich ulubionych sklepów, dlatego to właśnie teraz obecność online jest ważniejsza niż kiedykolwiek. Przeniesienie firmy do świata online pozwoli wielu biznesom kontynuować swoją działalność, a jeśli czytasz ten artykuł, oznacza to, że i Ty jesteś zainteresowany tematem. Poniżej przygotowaliśmy kilka informacji, które pomogą przygotować się do przeniesienia biznesu do Internetu.

Wybierz i kup domenę dla firmy

Wybór domeny to pierwszy krok w przeniesieniu firmy do sieci. Idealnym rozwiązaniem byłoby posiadać domenę taką samą, jak nazwa firmy, dlatego na platformie zakupu domen sprawdź, czy interesująca Cię nazwa nie jest zajęta. To najprostsze rozwiązanie, które pozwoli budować rozpoznawalność wśród użytkowników. Jeśli zdecydujesz się na inny wybór pamiętaj, że Twoja nazwa nie powinna być trudna do zapamiętania, nie może tez zawierać lokalnych znaków specjalnych i nie może naruszać praw autorskich innych firm. Ceny domen są różne, dlatego warto dokładnie je sprawdzić u dostawców. 

Załóż firmowy adres mailowy

Twoi klienci muszą mieć możliwość kontaktu z firmą, zatem stworzenie firmowego maila jest absolutnym must-have. Nie zawsze jeden adres jest wystarczający, jego ilość zależna jest od tego, jak rozbudowany jest Twój biznes. Prowadzisz zwroty, wymiany, działasz na kilku rynkach lub posiadasz kilku sprzedawców, a każdy ma własną bazę klientów? W takim razie potrzebujesz ogólnego maila oraz wiele innych, przypisanych już do konkretnej dziedziny działalności. Zastanawiasz się, gdzie umieścić wszystkie te kontakty i jak klienci mają je znaleźć? Czas więc na krok numer trzy!

Stworzenie strony internetowej

Po zarejestrowaniu nazwy domeny i utworzeniu firmowego maila, możesz rozpocząć działania nad stworzeniem własnej witryny internetowej. A na ten proces składa się kilka elementów, o których warto wspomnieć. 

Wybór odpowiedniego systemu

Sprawdź dostępne na rynku systemy CMS i zweryfikuj, który z nich najbardziej odpowiada Twoim potrzebom. Pamiętaj, by sprawdzić szczegółowo ich cennik, dostępność deweloperów oraz funkcjonalności, na których Ci zależy. Wśród najpopularniejszych rozwiązań króluje WordPress, jednak ma on pewne ograniczenia, którym warto się przyjrzeć. Tworzenie stron na Drupalu jest jednak zdecydowanie bardziej przyszłościowe, ponieważ stwarza o wiele większe możliwości rozwoju. 

Praca nad projektem

Stwórz prosty i czytelny projekt strony. Witryna ma odzwierciedlać Twoją markę i ma być prosta w nawigacji dla klientów. Jeśli to możliwe, unikaj motywów i szablonów, zdecydowanie bardziej oryginalnym rozwiązaniem będzie praca profesjonalnego designera z doświadczeniem, który podpowie co i jak. 

Zawartość na stronie internetowej

Użytkownicy nie mogą fizycznie odwiedzać Twojej firmy, dlatego zawartość strony jest jedynym sposobem na prezentację usług lub produktów. Twoi użytkownicy powinni Cię poznać, historię marki, Twoje produkty, dlatego postaw na wysokiej jakości informacje, zdjęcia i wideo. 

Odpowiedni partner biznesowy

Szczególnie istotne jest znalezienie odpowiedniego partnera do współpracy. Przeniesienie firmy do digitala i tworzenie strony www nie jest prostym zadaniem, dlatego kluczową rolę ogrywa agencja lub software house. To, co powinno charakteryzować drugą stronę to profesjonalizm, doświadczenie i wiedza o wykorzystywanych narzędziach. W Drupal Solution tworzenie stron na Drupalu to nasza codzienność, dlatego jesteśmy w stanie pomóc Ci zaistnieć online w tym nietypowym okresie. 

To dość ciężki czas dla wielu przedsiębiorców, dlatego dla wielu z nich tryb online jest jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań. Działalność w Internecie pomoże zdobyć więcej klientów i zwiększyć przychody, bo zapewnia użytkownikom wygodniejszy (i ostatnio jedyny) dostęp do oferty Twojej firmy. Miej oko na zmieniające się trendy konsumenckie i konkurencję, która nigdy nie śpi. 

artykuł sponsorowany

Udostępnij artykuł:

Animator w bawialni – opieka, bezpieczeństwo i niezapomniana zabawa Animator w bawialni – opieka, bezpieczeństwo i niezapomniana zabawa
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem