zaloguj
PRZEWIŃ
Advertisement

CRM a praca zdalna

Customer Relationship Management, co oznacza „Zarządzanie Relacjami z Klientami”, jest to nowoczesny system, który obejmuje podejście oraz narzędzia, które służą budowaniu i utrzymywaniu relacji z klientem. Stosowany jest przez coraz więcej firm. 

  1. Możliwość pracy z dowolnego urządzenia 

  1. Centralna, kompleksowa baza danych o klientach 

  1. Mechanizm komunikacji oraz synchronizacji działań dla pracowników 

Przyjrzyjmy się bliżej temu zagadnieniu i zobaczmy, na czym dokładnie polega oraz w jaki sposób możemy ten system wykorzystać w pracy zdalnej. 

Możliwość pracy z dowolnego urządzenia 

Celem systemów CRM jest zebranie w jednym miejscu wszelkich procedur, które są niezbędne w kontaktach z klientami na każdym etapie współpracy. Aby to było możliwe, należy podejść do każdego z klientów w sposób indywidualny, a to z kolei wymaga wiele czasu i wysiłku. By przebiegało to sprawniej i szybciej, opracowane zostały specjalistyczne oprogramowania CRM. Ich celem jest stworzenie takiego miejsca, w którym można przechowywać wszystkie dane o klientach oraz pozostałych osób, które są związane z przedsiębiorstwem. Daje to możliwość szybkiego dostępu do historii współpracy z klientem. Dzięki temu systemowi w krótkim czasie możemy przygotować i wysłać ofertę poszczególnym osobom, zarządzać korespondencją, czy też zorganizować swoją pracę. 

To, za co są cenione te rodzaje oprogramowania, to fakt, iż pracę można wykonywać z dowolnego miejsca, nawet podczas wykonywania pracy zdalnej (homeoffice). Program może być obsługiwany na różnych urządzeniach, takich jak laptop, komputer stacjonarny, tablet, a nawet telefon. Jest to niezwykłe ułatwienie, dzięki któremu w kilka chwil mamy dostęp do wszystkich baz danych naszej firmy. 

Centralna, kompleksowa baza danych o klientach 

Program CRM jest przydatny nie tylko pod względem planowania dalszych kontaktów z poszczególnymi klientami, a także jako narzędzie do analizy sytuacji przedsiębiorstwa. Można w niej przechowywać najważniejsze informacje związane z klientami, m.in.: dane teleadresowe, dane niezbędne do umowy, czy też pozostałe kwestie takie jak typ kontrahenta, czy jego branża. Oczywiście, informacje te zależne są od charakteru działalności naszej firmy. Dzięki temu, że program wyposażony jest w wyszukiwarkę, znalezienie niezbędnych informacji trwa zaledwie chwile. Zapewnia ona również dostęp do danych z innych systemów stosowanych przez przedsiębiorstwo, m.in. systemów handlowych, taki jak Sage Symfonia, WAPRO, WF-MAG czy też CDN Optima. Dlatego też wykonując pracę z domu, mamy dostęp do wszystkich niezbędnych danych. 

Mechanizm komunikacji oraz synchronizacji działań dla pracowników 

Wprowadzenie systemów CRM może nieść wiele korzyści do pracowników, jak i dla osób zarządzających. Łatwy dostęp do informacji o klientach, możliwość zweryfikowania pracy poszczególnych osób – to tylko część atutów tego rozwiązania. Pracownicy z pewnością doceniają korzyści z wdrożenia systemu. Wpływa to na lepszą komunikację między nimi, nawet jeśli nie bezpośrednią. Dzięki właściwemu korzystaniu z zasobów i możliwości programu mogą się dowiedzieć o planach swoich współpracowników, takich jak np. rezerwacja sali konferencyjnej. To z kolei poprawia synchronizację działań pracowników i pozwala na uniknięcie sytuacji konfliktowych. 

Osoby zarządzające firmą mogą być spokojne o dane klientów, gdyż programy zapewniają całkowite bezpieczeństwo w tej kwestii. Nawet podczas wykonywania pracy zdalnej, nie ma możliwości „wyniesienia” poufnych informacji. 

Podsumowując, możemy stwierdzić, że CRM jest to system, który jest odpowiedzią na potrzeby zmieniającego się świata. Jest to doskonałe narzędzie, dzięki któremu praca zdalna nie będzie się w żaden sposób różniła od tej wykonywanej w biurze. 

artykuł sponsorowany  

  

  

  

Udostępnij artykuł:

Dobre, bo polskie - LollyPolly wchodzi w franczyzę Dobre, bo polskie - LollyPolly wchodzi w franczyzę
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem