zaloguj / zarejestruj
PRZEWIŃ

Prowadzisz firmę i nie znasz się na komputerach Wybierz fachową obsługę informatyczną!

Kompleksowa i fachowa obsługa informatyczna to najlepszy wybór dla każdej firmy, która korzysta z komputerów na co dzień!

Założenie sieci komputerowej, instalacja oprogramowania, a także szybki serwis sprzętu – to tylko niektóre czynności, które włącza obsługa informatyczna skierowana do klientów biznesowych.

Tego typu prace może wykonywać zatrudniony w firmie informatyk, ale tworzenie takiego stanowiska nie jest niezbędne – outsourcing IT to najlepszy wybór dla tych przedsiębiorców, którzy chcą mieć pewność, że ich firma będzie działania niezawodnie pod tym właśnie kątem.

Z tego artykułu możesz dowiedzieć się:

 • Dlaczego obszar IT jest tak ważny w każdej firmie?
 • Czym jest outsourcing IT?
 • Jakie usługi obejmuje obsługa informatyczna dla firm?
 • Jakie są główne zalety outsourcingu IT?
 • Kiedy warto zdecydować się na skorzystanie z outsourcingu informatycznego?
 • Ile kosztuje obsługa informatyczna dla klientów biznesowych?
 • Jak wybrać odpowiedniego dostawcę usług informatycznych?

Dlaczego obszar IT jest tak ważny w każdej firmie?

Informatyka, w skrócie IT, to szeroka gama różnych zagadnień, które związane są z komputerami. Aktualnie sprzęt tego typu jest używany niemalże w każdej firmie niezależnie od jej wielkości i branży – szeroka gama narzędzi komputerowych pozwala na efektywne prowadzenie działalności w różnych aspektach.

Komputery i inne urządzenia oraz internet pozwalają firmom na prezentację swojej oferty on-line, na korzystanie z licznego oprogramowania biznesowego, na prowadzenie działań marketingowych czy też na załatwianie spraw urzędowych w sieci.

Aby jednak obszar IT w firmie był dopracowany w najdrobniejszych detalach, konieczna jest fachowa obsługa informatyczna świadczona przez specjalistów w tym właśnie zakresie. Takie usługi może prowadzić zatrudniony w firmie informatyk, ale nie jest to jedyne rozwiązanie. Alternatywa to outsourcing IT, czyli zlecenie opieki informatycznej firmie zewnętrznej.

Outsourcing (skrót z ang. outside-resource-using) – zlecenie wybranych typów usług zewnętrznej firmie, która dysponuje odpowiednim zapleczem do ich realizacji.

Aktualnie outsourcing wybierany jest bardzo często przez wiele firm, które pragną jeszcze efektywniej realizować swoje cele. Powodzeniem cieszy się między innymi outsourcing usług księgowych, HR czy też usług porządkowych. Do dyspozycji przedsiębiorców są także usługi informatyczne oferowane jako outsourcing IT.

Czym jest outsourcing IT?

Aktualnie obsługa informatyczna świadczona jako outsourcing jest wybierana bardzo chętnie przez przedsiębiorców, którzy chcą mieć pewność, że ten obszar ich działalności będzie dopięty na ostatni guzik.

Outsourcing IT polega wówczas na prowadzeniu czynność IT przez zewnętrznych specjalistów, którzy posiadają właściwe kwalifikacje oraz narzędzia do przygotowania właściwej infrastruktury informatycznej w firmie i do jej obsługi.

Dla firmy taka obsługa informatyczna niesie szereg korzyści, które pozwalają jej na jeszcze skuteczniejsze, bezpieczniejsze dążenie do celów przy zachowaniu niskich kosztów w obszarze IT.

Najczęściej outsourcing tego typu świadczony jest w ramach obsługi na żądanie – w razie problemów usługi informatyczne dostępne są za pośrednictwem czatu internetowego, przez telefon, a także osobiście, gdy konieczna jest interwencja u klienta.

Firmy decydujące się na takie wsparcie posiadają do dyspozycji szeroką gamę różnych usług do wyboru. Co dokładnie obejmuje opieka informatyczna dla klienta biznesowego?

Jakie usługi obejmuje obsługa informatyczna dla firm?

Obsługa informatyczna firm włącza pełną gamę czynności potrzebnych do prawidłowego działania obszaru IT w firmie. Są to zarówno usługi świadczone przy tworzeniu firmy i jej zaplecza, jak również dostępne w ramach codziennego wsparcia i przy pojawiających się awariach.

Wykaz usług dostępnych jako outsourcing IT:

 • zakładanie i administracja serwerów i sieci komputerowych
 • wdrażanie systemów i oprogramowania i jego aktualizacja
 • stałe monitorowanie kluczowych elementów struktury IT firmy
 • wsparcie informatyczne jako helpdesk
 • serwis sprzętu komputerowego
 • audyty bezpieczeństwa IT
 • tworzenie polityk bezpieczeństwa
 • ochrona przed atakami z internetu, wirusami
 • backup – archiwizacja plików
 • odzyskiwanie utraconych plików
 • zakup sprzętu informatycznego dla firmy
 • konsultacje i doradztwo w ramach IT
 • szkolenia IT dla pracowników

Oczywiście, obsługa informatyczna firm może włączać także szereg innych czynności, które niezbędne są do prawidłowego działania przedsiębiorstwa pod kątem IT.

Jakie są główne zalety outsourcingu IT?

Outsourcing informatyczny posiada szereg zalet, które powodują, że jest to usługa ciesząca się dużym powodzeniem wśród wielu przedsiębiorstw.

Najważniejsze korzyści z obsługi informatycznej firmy:

 • zredukowanie kosztów związanych z działalnością firmy
 • dostęp do profesjonalnych i kompleksowych usług przez 24 godziny na dobę
 • zaawansowane rozwiązania IT dostępne dla każdej firmy
 • większe bezpieczeństwo i poufność danych firmy
 • możliwość skoncentrowania się na głównych celach biznesowych
 • zmniejszenie ryzyka działalności
 • zwiększenie przewagi nad konkurencją

Kiedy warto zdecydować się na skorzystanie z outsourcingu informatycznego?

Outsourcing IT, czyli obsługa informatyczna skierowana do klientów biznesowych to oferta rekomendowana praktycznie dla każdej firmy, która pragnie zadbać o swoje bezpieczeństwo i prawidłową pracę pod kątem IT.

Usługi informatyczne tego typu rekomendowane są dla firm mniejszych, które nie mogą pozwolić sobie na zatrudnienie własnego informatyka, ale również dla tych dużych, które pragną zaoszczędzić na kosztach prowadzenia własnego działu IT.

Są one w szczególności polecane dla przedsiębiorców, którzy na co dzień korzystają z komputerów i internetu i posiadają one dla nich szczególne znaczenie w prowadzeniu działalności gospodarczej.

Ile kosztuje obsługa informatyczna dla klientów biznesowych?

Koszty związane z usługami informatycznymi dostarczanymi jako outsourcing wynikają z wybranego pakietu usług, liczby stanowisk komputerowych w firmie, czasu podpisania umowy, a także indywidualnych cenników firm IT.

Obsługa informatyczna rozpoczyna się najczęściej od ceny około 500 złotych miesięcznie. Dokładne ceny znaleźć można na stronach dostawców usług informatycznych.

Jak wybrać odpowiedniego dostawcę usług informatycznych?

Obecnie na polskim rynku działa wiele firm, których specjalnością jest obsługa informatyczna jako outsourcing IT. Warto zapoznać się z dostępnymi propozycjami, aby wybrać taką, która będzie najbardziej korzystna.

Do wybrania swoich usług informatycznych dla firm zaprasza ITCenter Warszawa – firma posiadająca wieloletnie doświadczenie w obsłudze informatycznej klientów biznesowych.  

Podsumowując, firma nie musi zatrudniać informatyka, aby mieć pewność, że jej obszar IT działa niezawodnie. Profesjonalna i kompleksowa opieka informatyczna oferowana w formie korzystnego cenowo outsourcingu IT to sprawdzony wybór dla każdego przedsiębiorstwa!

materiał partnera

Udostępnij artykuł:

Pomysł na biznes - zostań operatorem drona Pomysł na biznes - zostań operatorem drona
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem