zaloguj
PRZEWIŃ

Zamień niezapłacone faktury na gotówkę

Zachowanie płynności finansowej,  której przedmiotem jest badanie zdolności do regulowania bieżących zobowiązań danego przedsiębiorstwa, ma ogromne znaczenie dla zapewnienia kontynuacji jego działalności. Ma też niebagatelne znaczenie w pozytywnym budowaniu wizerunku firmy i …zaufania do niej. 

Zaleganie z płatnościami prowadzi nie tylko do pogorszenia wizerunku przedsiębiorstwa, ale może także spowodować załamanie dotychczasowych warunków współpracy, skracanie terminów płatności, żądania przedstawienia zabezpieczeń lub wstrzymywanie dostaw. Opóźnienia w płatnościach mogą także powodować gorsze warunki w wypadku kolejnych kredytów lub pożyczek, a nawet wypowiedzenie umów kredytowych w bankach. Wówczas potrzebne jest „zewnętrzne” wsparcie.

 

Kiedy kontrahent spóźnia się z opłaceniem faktury…

 

…nie musisz tracić czasu czekając tygodniami lub nawet miesiącami aż to zrobi. Możesz obracać swoimi pieniędzmi bezpośrednio po jej wystawieniu. Będzie to możliwe dzięki firmie FINIATA.

 

Jednym ze sposobów utrzymywania płynności finansowej przedsiębiorstwa jest faktoring. Definiowany jest on jako rozwijająca się wciąż usługa finansowa kierowana przede wszystkim do firm, posiadających nieterminowo opłacających faktury kontrahentów. Faktoring uznawany jest za bardzo dobre rozwiązanie pomagające w uzyskaniu płynności finansowej firmy w momencie, gdy nie może ona lub nie chce brać kredytu.

 

A może chcesz zatrudnić nowych pracowników lub zainwestować w nowy sprzęt? I w tym wypadku faktoring online zapewni Ci potrzebną elastyczność finansową. 

 

 

Doświadczenie i szybkość usługi online

 

FINIATA jest europejskim liderem mikrofakturingu online. Firma założona została w Niemczech przez Sebastiana Diemera, który ma już spore doświadczenie w tym biznesie. Cały proces faktoringu FINIATA, od złożenia wniosku, do zwrotu finansowania, toczy się online. Bez zbędnych dokumentów, bez terminów z konsultantami. W przypadku jakichkolwiek pytań wystarczy zadzwonić.

 

Co bardzo ważne - Twoi kontrahenci się nie dowiedzą o finansowaniu, ponieważ firma oferuje faktoring cichy. Oznacza on, że odbiorcy produktów i usług firm korzystających z takiej usługi nie będą informowani, że ich dostawcy korzystają z zewnętrznego finansowania.

 

Chociaż wyróżnić można kilka rodzajów faktoringu (m.in. faktoring bez regresu), dużą popularnością cieszy się faktoring z regresem (tzw. faktoring niepełny). FINIATA oferuje Faktoring Plus – czyli kombinację faktoringu z regresem oraz faktoringu cichego, plus możliwość dogodnego wydłużenia terminu spłaty.

 

Aby skorzystać z faktoringu FINIATA trzeba prowadzić sprzedaż z odroczonym terminem płatności i musi to być udokumentowane fakturą. Firma finansuje tę fakturę, wypłacając zaliczkę w wysokości 100% jej wartości brutto, pomniejszoną o prowizję.

 

Istotny jest też fakt, że FINIATA będzie finansować faktoringiem mikro- i małe firmy.

 

 

Udostępnij artykuł:

Co jest kluczowe w szkoleniu franczyzobiorcy Co jest kluczowe w szkoleniu franczyzobiorcy
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem