zaloguj / zarejestruj
PRZEWIŃ

Ubezpieczenia wypadkowe – czy warto w nie inwestować

Statystycznie żyjemy coraz dłużej, nie dziwi się fakt, że coraz większą wagę przywiązujemy do komfortu naszego życia szczególnie w dłuższej perspektywie. Mimo to, choć chętnie otaczamy się coraz to nowszymi technologiami, coraz wygodniejszymi samochodami i przeprowadzamy się do większych mieszkań, niewielu z nas inwestuje w dodatkowe ubezpieczenie swojego zdrowia. Czy słusznie?

Już na wstępie warto zaznaczyć, że podstawowe ubezpieczenie wypadkowe jest obowiązkowe dla każdej osoby pracującej na umowie o pracę oraz osoby, o których bezpośrednio mówi artykuł 12 ustawy z dnia 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych (Dz.U. z 2019 r. poz. 300, z późn. zm.). Obejmuje ono jednak tylko te wypadki, które są bezpośrednio związane z wykonywaną przez nas pracą lub takie, które zdarzyły się w trakcie drogi do lub z pracy. Warto również pamiętać, że dotyczy ono drogi najbardziej dla pracownika dogodnej, niekoniecznie najkrótszej. Pomimo tego, nie jest to ubezpieczenie chroniące nas czy naszych bliskich przed większością przykrych zdarzeń, które mogą się przytrafić nam, czy naszym bliskim.

Ubezpieczenie członków rodziny i dzieci

Schody zaczynają się w momencie, kiedy do naszego ubezpieczenia chcielibyśmy dopisać innego członka rodziny. O ile przy posiadaniu umowy o pracę możemy dodatkowym ubezpieczeniem objąć zarówno naszego małżonka, jak i dziecko (do ukończenia przez nie 18 lat), o tyle pamiętać należy, że jest to ubezpieczenie tylko zdrowotne. Za swój główny cel ma zachowanie zdrowia i uchronienie przed poważnymi skutkami choroby – nie chroni ono w przypadku nagłego wypadku. Podobnie jest w przypadku ubezpieczenia szkolnego, które obejmuje dzieci w szkole. Choć podstawowe ubezpieczenie przysługujące nam z ZUS-u obejmuje swym działaniem również dzieci, to nie chroni ono przed szkolnymi wypadkami. Więcej o ubezpieczeniu szkolnym dla dzieci możemy dowiedzieć się na Witaj szkoło! Jak wybrać ubezpieczenie dla dziecka, by chronić je przed szkolnymi wypadkami?

Ubezpieczenie okazjonalne i dla aktywnych

Coraz więcej Polaków spędza wakacje za granicą – jest to fakt, z którym obecnie trudno jest dyskutować. Nowe siatki połączeń i przystępni cenowo przewoźnicy sprawili, że wakacje w dalekim kraju przestały być dostępne tylko dla najbogatszych. Przy całym tym szale podróżowania nie możemy jednak zapomnieć o ubezpieczeniu turystycznym – musimy je wykupić przynajmniej jeden dzień przed planowaną podróżą. W zależności od ubezpieczyciela ochrona może obejmować wakacje za granicą, jak i te w Polsce. Dodatkowo pamiętać należy o ubezpieczeniu sportowym, szczególnie jeśli jesteśmy fanami sportów ekstremalnych. Większość firm w swojej ofercie oferuje wyjątkowo elastyczne okresy ubezpieczeń, w tym również obejmujące jedynie dany sezon lub konkretną imprezę sportową.

Czy dodatkowe ubezpieczenie się opłaca? Zdecydowanie tak, szczególnie że podstawowe ubezpieczenie zdrowotne jest wyjątkowo ograniczone w swoim zakresie.

materiał partnera

Udostępnij artykuł:

Zarabiaj efektownym show ! Zarabiaj efektownym show !
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem