zaloguj / zarejestruj
PRZEWIŃ

Sklep internetowy z biżuterią - jak otworzyć

Choć wiele osób powtarza, że jedyną pewną rzeczą na Ziemi jest śmierć, nie można zapomnieć o kobietach i ich nieustannym podążaniu ku wyjątkowości. Nic więc dziwnego, że tradycja wykorzystywania biżuterii pod różnorodną postacią sięga starożytności. Wtedy wykonywano je ze zwierzęcych kości, w formie bransoletek. Dzisiaj nikt już nie jest w stanie zliczyć rozmaitych odmian, faktur i barw biżuterii oferowanej na rynku. Jest ona idealnym rozwiązaniem na imprezy rodzinne, świetnie sprzedaje się w okresie wiosennym, gdy młode pary szykują się do ślubów, bywa też coraz częstszym prezentem Bożonarodzeniowym. Można więc zadać sobie proste pytanie - jak na tym zarobić?

Forma sklepu

Uruchomienie stacjonarnego salonu ze złotą biżuterią nie jest ani tanie, ani łatwe. Dość powiedzieć, że na sam rozruch potrzeba blisko 1 mln zł. W tej kwocie uda się zawrzeć niezbędne urządzenie, zakup asortymentu oraz wynajęcie przestronnej powierzchni, w której można dobrze wyeksponować nasz towar. Powinno wystarczyć także na monitoring, kasę pancerną oraz alarm i komputer. Zupełnie inne wymagania czekają na potencjalnych właścicieli sklepu online.

Obecnie aby uruchomić sklep internetowy nie potrzeba specjalistycznej pomocy programisty i zaplecza serwerowego. Wystarczy domena, strona internetowa, powierzchnia magazynowa oraz towar. Tak naprawdę przy inwestycji kilkuset złotych jesteśmy w stanie dokonać pierwszej sprzedaży.

Zakładanie sklepu internetowego z biżuterią

Jak wygląda zakładanie takiego sklepu? Warto rozpocząć od oprogramowania. Skutecznym i najtańszym rozwiązaniem są platformy e-commerce. Oferują one tak zwane sklepy w chmurze, czyli gotowe i łatwe w obsłudze szablony dla sklepu internetowego dostępne z poziomu dowolnej przeglądarki internetowej. Gdy uda nam się uruchomić odpowiednią domenę czas na stworzenie oferty i zaopatrzenie się w towar. Nie ma sensu na początek kupować go na zapas, tym bardziej że wynajem powierzchni magazynowej to dodatkowy koszt. Małe ilości towaru można spokojnie składować w domu. Alternatywą jest dropshipping, czyli model sprzedaży, w którym proces przechowania i wysyłki towaru zostaje przetransferowany ze sklepu na hurtownię. Jeśli decydujemy się wyłącznie na sprzedaż wysyłkową i otrzymywanie zapłaty w formie bezgotówkowej, nie jest nam nawet potrzebna kasa fiskalna. Po ustaleniu regulaminu sklepu oraz zarejestrowaniu działalności, nie pozostaje nic innego jak rozpocząć sprzedaż.

Gdzie szukać towaru?

W kraju jest zarejestrowanych prawie 100 dużych hurtowni oferujących dedykowane towary dla sklepów z biżuterią. Duża część z nich działa w internecie, można więc dokonać transakcji nie wychodząc z domu. Kupując u stałych dostawców można też negocjować większe upusty. Dobrym pomysłem może być także skupowanie złota na bazarach staroci i poddawanie go renowacji. Podstawową zasadą jest jednak inwestowanie w sprawdzony i bezpieczny towar. Dobrym przykładem może być tu biżuteria Blueberry, która nie tylko jest wykonana z dbałością o detal, lecz także posiada szeroki wachlarz asortymentu. Decydując się właśnie na takie pewne rozwiązania, można rozpocząć długi proces budowania swojej marki. A jest o co walczyć, bo jak nieoficjalnie wspominają właściciele sklepów, marża na towarze może przekraczać 100%.

 

materiał partnera

Udostępnij artykuł:

Zarabiaj efektownym show ! Zarabiaj efektownym show !
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem