zaloguj / zarejestruj
PRZEWIŃ

Sklep internetowy z biżuterią - jak otworzyć

Choć wiele osób powtarza, że jedyną pewną rzeczą na Ziemi jest śmierć, nie można zapomnieć o kobietach i ich nieustannym podążaniu ku wyjątkowości. Nic więc dziwnego, że tradycja wykorzystywania biżuterii pod różnorodną postacią sięga starożytności. Wtedy wykonywano je ze zwierzęcych kości, w formie bransoletek. Dzisiaj nikt już nie jest w stanie zliczyć rozmaitych odmian, faktur i barw biżuterii oferowanej na rynku. Jest ona idealnym rozwiązaniem na imprezy rodzinne, świetnie sprzedaje się w okresie wiosennym, gdy młode pary szykują się do ślubów, bywa też coraz częstszym prezentem Bożonarodzeniowym. Można więc zadać sobie proste pytanie - jak na tym zarobić?

Forma sklepu

Uruchomienie stacjonarnego salonu ze złotą biżuterią nie jest ani tanie, ani łatwe. Dość powiedzieć, że na sam rozruch potrzeba blisko 1 mln zł. W tej kwocie uda się zawrzeć niezbędne urządzenie, zakup asortymentu oraz wynajęcie przestronnej powierzchni, w której można dobrze wyeksponować nasz towar. Powinno wystarczyć także na monitoring, kasę pancerną oraz alarm i komputer. Zupełnie inne wymagania czekają na potencjalnych właścicieli sklepu online.

Obecnie aby uruchomić sklep internetowy nie potrzeba specjalistycznej pomocy programisty i zaplecza serwerowego. Wystarczy domena, strona internetowa, powierzchnia magazynowa oraz towar. Tak naprawdę przy inwestycji kilkuset złotych jesteśmy w stanie dokonać pierwszej sprzedaży.

Zakładanie sklepu internetowego z biżuterią

Jak wygląda zakładanie takiego sklepu? Warto rozpocząć od oprogramowania. Skutecznym i najtańszym rozwiązaniem są platformy e-commerce. Oferują one tak zwane sklepy w chmurze, czyli gotowe i łatwe w obsłudze szablony dla sklepu internetowego dostępne z poziomu dowolnej przeglądarki internetowej. Gdy uda nam się uruchomić odpowiednią domenę czas na stworzenie oferty i zaopatrzenie się w towar. Nie ma sensu na początek kupować go na zapas, tym bardziej że wynajem powierzchni magazynowej to dodatkowy koszt. Małe ilości towaru można spokojnie składować w domu. Alternatywą jest dropshipping, czyli model sprzedaży, w którym proces przechowania i wysyłki towaru zostaje przetransferowany ze sklepu na hurtownię. Jeśli decydujemy się wyłącznie na sprzedaż wysyłkową i otrzymywanie zapłaty w formie bezgotówkowej, nie jest nam nawet potrzebna kasa fiskalna. Po ustaleniu regulaminu sklepu oraz zarejestrowaniu działalności, nie pozostaje nic innego jak rozpocząć sprzedaż.

Gdzie szukać towaru?

W kraju jest zarejestrowanych prawie 100 dużych hurtowni oferujących dedykowane towary dla sklepów z biżuterią. Duża część z nich działa w internecie, można więc dokonać transakcji nie wychodząc z domu. Kupując u stałych dostawców można też negocjować większe upusty. Dobrym pomysłem może być także skupowanie złota na bazarach staroci i poddawanie go renowacji. Podstawową zasadą jest jednak inwestowanie w sprawdzony i bezpieczny towar. Dobrym przykładem może być tu biżuteria Blueberry, która nie tylko jest wykonana z dbałością o detal, lecz także posiada szeroki wachlarz asortymentu. Decydując się właśnie na takie pewne rozwiązania, można rozpocząć długi proces budowania swojej marki. A jest o co walczyć, bo jak nieoficjalnie wspominają właściciele sklepów, marża na towarze może przekraczać 100%.

 

materiał partnera

Udostępnij artykuł:

Jak długo trwa dobór idealnego lokalu na nasz biznes Jak długo trwa dobór idealnego lokalu na nasz biznes
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem