zaloguj / zarejestruj
PRZEWIŃ

Rusza Sąsiedzka Pomoc

Netto uruchomiło program pomocy dla uchodżców z Ukrainy.

Z tego artykułu dowiesz się:

Dzięki inicjatywie Netto Polska, co najmniej 100 inicjatyw na rzecz uchodźców z Ukrainy otrzyma wsparcie finansowe.

Od początku trwania wojny w Ukrainie do Polski przyjechało ponad 2,7 miliona uchodźców, którzy szukają tu schronienia i pomocy. Polacy stanęli na wysokości zadania i bezinteresownie pomagają Ukraińcom. W te działania angażują się również firmy i samorządy, które także robią co mogą, by ulżyć w cierpieniu ofiarom wojny.

W odpowiedzi na liczne prośby o pomoc, sieć Netto postanowiła zainicjować program Sąsiedzka Pomoc. Środki na ich realizację przekazała Fundacja Salling, która od 2012 r. przeznaczyła już ponad miliard koron duńskich m.in. na kulturę, sport, edukację i działalność charytatywną, a teraz angżuje się we wsparcie również uchodźców z Ukrainy. Partnerem społecznym akcji został Związek Ukraińców w Polsce.

– Chcemy, by środki w kwocie 1 250 000 zł, które na realizację programu Sąsiedzka Pomoc przekazała Fundacja Salling, trafiły na grunt lokalny, umacniając te społeczności. W ramach budżetu, planujemy wsparcie co najmniej 100 lokalnych inicjatyw na rzecz dzieci i ich opiekunów, w zakresie edukacji, zdrowia i integracji społecznej – mówi Patrycja Kamińska, PR Manager Netto Polska. – Sąsiedzka Pomoc to odpowiedź na liczne prośby, które od chwili wybuchu wojny na Ukrainie trafiają do nas z różnych stron Polski, od różnych osób, organizacji, rad osiedli, fundacji, reprezentantów samorządów i wielu innych podmiotów. Jesteśmy proszeni o sfinansowanie zajęć dodatkowych dla ukraińskich dzieci, wyprawek szkolnych, leków czy o pomoc w pokryciu kosztów utrzymania uchodźców. Teraz mamy konkretny budżet, by wesprzeć znaczną część tych próśb.

By zgłosić swój wniosek, wystarczy wypełnić formularz dostępny na stronie https://sasiedzkapomoc.netto.pl. Co tydzień wybranych zostanie kilka inicjatyw, które otrzymają niezbędne środki finansowe. Wnioski przyjmowane będą do końca czerwca b.r.

W ramach pomocy ofiarom wojny Netto nawiązało już wcześniej współpracę z Caritas Polska, któremu przekazało środki higieny osobistej, żywność z długim terminem przydatności do spożycia, koce, kołdry i ręczniki na rzecz wsparcia obywateli Ukrainy. Sieć obniżyła też ceny wybranych produktów w sklepach przy granicy z Ukrainą oraz umożliwiła prowadzenie zbiórek żywności podmiotom, które robią to z myślą o Ukraińcach.

 

O Netto Polska:

Sieć handlowa, która w ciągu 26 lat swojej obecności na polskim rynku wypracowała pozycję jednego z największych sprzedawców detalicznych w naszym kraju. Firma ma w Polsce blisko 650 sklepów i pięć centrów dystrybucyjnych, zatrudnia ok. 9 tys. osób. Ten stan posiadania daje detaliście trzecią pozycję na polskim rynku dyskontów. Koncept Netto Polska zakłada bycie blisko swoich klientów. Sklepy zlokalizowane są w pobliżu osiedli mieszkaniowych. Asortyment obejmuje zdecydowaną większość produktów od polskich dostawców. Poza Polską sieć obecna jest w Danii i Niemczech.

 

Udostępnij artykuł:

Yasumi z japońską filozofią pielęgnacji Yasumi z japońską filozofią pielęgnacji
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem