zaloguj / zarejestruj
PRZEWIŃ

O czym należy pamiętać przy wdrożeniu floty samochodowej w firmie

Flota samochodowa jest nieodłącznym elementem przedsiębiorstwa branży transportowej i logistycznej, bez względu na to czy mówimy tutaj o wielkich firmach czy o świeżo założonej działalności gospodarczej. Coraz więcej firm również decyduje się na wdrożenie floty samochodowej w celu ułatwienia kontaktu z klientem czy dla zwiększenia swojej atrakcyjności wśród pracowników. Prowadząc więc tego typu przedsiębiorstwo, podstawy optymalnego zarządzania flotą są niezbędne.

Zapobieganie usterkom

Jest to dosyć podstawowa kwestia, jednak szczególnie w przypadku przedsiębiorców, którzy sami biorą na siebie obowiązek zarządzania flotą wyraźna jest tendencja zwlekania z rozwiązaniem problemu do ostatniej chwili. Najoczywistszym rozwiązaniem tego problemu jest stosowanie częstych przeglądów, co zdecydowanie jest podstawą dobrze funkcjonującej floty. Oprócz tego, aby dodatkowo polepszyć efektywność działań przewidujących i zapobiegających usterkom firmy decydują się na instalację urządzeń monitorujących i automatycznie raportujących stan silnika na bieżąco. Jest to szczególnie optymalne rozwiązanie, ponieważ urządzenia te podadzą informacje o potencjalnej usterce najszybciej, dzięki czemu pozwala zaoszczędzić czas i środki na naprawę pojazdu.

Styl jazdy ma znaczenie

Faktem jest, że świadome korzystanie z pojazdu jest w stanie zmniejszyć koszty paliwa od 15% do 20%. Oszczędności tego stopnia powinny być kluczowe dla każdego przedsiębiorcy, dlatego szczególnie w przypadku większej floty warto zainwestować w szkolenia z zakresu ekonomicznej jazdy. Celem tego typu szkoleń jest wyuczenie pracowników stylu jazdy, który będzie oszczędny pod względem zużytego paliwa oraz będzie sprzyjał utrzymaniu samochodu przez jak najdłuższy czas w stanie bezawaryjnym. Warto również zastanowić się w tym przypadku nad technologiami monitoringu gps, które zapewniają pracownikom i pracodawcy wgląd do statystyk, które między innymi obejmują styl jazdy, oraz jego wpływ na zużycie paliwa.

Automatyzacja procesu raportowania

 

 

                                                                                                                                                                                                                                                      Więcej na www.verizonconnect.com/pl

Dzięki najnowszym technologiom, ani pracownik, ani menadżer floty nie musi raportować o tankowaniu paliwa czy o postępie w realizacji zleceń. Jeśli oczekujemy rentowności naszej floty, lepiej nie obciążać ludzi tymi zadaniami, zabiera to cenny czas pracy i jest to dodatkowe obciążenie dla naszych pracowników, którzy mają najpewniej już tych obciążeń wystarczająco. Proces raportowania można usprawnić poprzez automatycznie raportujący system lokalizacji gps, co szczególnie przy perspektywie zwiększenia floty zwiększa zyski.

Podsumowując, jeśli chcemy zarządzać flotą efektywnie, musimy dbać o zdecydowanie zbyt wysoką liczbę czynników, aby było to zadaniem dla jednej osoby, a jako że zignorowanie tematu jest prostą droga do sprawienia że zakup bądź najem floty jest nieudaną inwestycją, warto skorzystać z pomocy nowych technologii.

materiał partnera

 

Udostępnij artykuł:

Jakie są zalety oraz wady przynależności do sieci franczyzowej Jakie są zalety oraz wady przynależności do sieci franczyzowej
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem