zaloguj
PRZEWIŃ

Kasy fiskalne - rodzaje

Posiadanie kasy fiskalnej jest wymagane przy prowadzeniu niemalże każdej działalności gospodarczej. Kasę musi posiadać nie tylko właściciel sklepu czy hurtowni medycznej, ale również prawnik czy lekarz. Oferta kas fiskalnych wciąż poszerza się o nowe modele, które wyróżniają nowoczesny design czy dodatkowe opcje systemowe, które umożliwiają klientom oraz właścicielom biznesów przeprowadzenie szybkich i bezpiecznych transakcji. 

Jakie wyróżniamy modele kas fiskalnych? 

Wraz z rozwojem technologii w ofercie sklepów specjalistycznych, zajmujących się ich sprzedażą znacznie poszerzył się asortyment. Zdecydowanie największą różnorodnością, jeśli chodzi o drukarki fiskalne i kasy fiskalne jest serwis Allegro, oferujący produkty w najwyższej jakości i cenie na każdą kieszeń. 

Drukarki fiskalne wciąż podlegają licznym zmianom - jeszcze niedawno ich zadaniem było jedynie rejestrowanie transakcji, które sklep zawierał z klientami. Dzisiaj kasy fiskalne oferują o wiele więcej możliwości, których lista z roku na rok jest coraz dłuższa. Dzięki temu każdy przedsiębiorca może wybrać sprzęt najlepiej dopasowany do potrzeb swoich i swojego biznesu. 

Wyróżnia się się dwa najczęściej wybierane modele kas fiskalnych, czyli POZ oraz ERC, które różnią się od siebie rozmiarem a także funkcjonalnością. 

  

  • kasa fiskalna ERC będzie najlepszym wyborem dla niewielkiej firmy. To model nieskomplikowany, który posiada niewielką ilość dodatkowych funkcji a także pamięć RAM, która pozwala na zarejestrowanie maksymalnie kilkuset transakcji podczas jednej doby. Kas tego rodzaju nie można podłączyć do systemu komputerowego, 

  • kasa fiskalna POS jest urządzeniem o wiele bardziej nowoczesnym. Można ją podłączyć do komputera, zarejestrować za jej pomocą transakcje oraz (używając zaawansowanych funkcji sprzętu) w sposób efektywny prowadzić cały biznes. Dzięki kasom POS można na przykład sprawdzić stany magazynowe wybranych rodzajów produktów. Obecnie w ofercie sklepów można znaleźć kasy POS o różnym zaawansowaniu technologicznym, które posiadają mniejszą lub większą ilość dodatkowych funkcji. Dzięki temu znalezienie modelu dopasowanego do potrzeb przedsiębiorcy nie będzie skomplikowane. Można wybrać kasę POS składającą się z prostego monitora oraz drukarki lub też zakupić bardziej złożone urządzenie, do którego będzie można bez problemu podłączyć terminal do płatności bezgotówkowych lub wagę. Inną zaletą, którą niewątpliwie cechują się kasy tego rodzaju, jest fakt, że ich oprogramowanie można w pełni dostosować do rodzaju własnej działalności. 

  

Nowoczesne kasy fiskalne 

Kasy fiskalne można określić mianem nowoczesnych z racji ich atrakcyjnego wyglądu, ale również ze względu na ich nowoczesne, cyfrowe funkcjonalności, które odpowiadają bieżącym przepisom. Od 1 lipca 2021 roku kolejne z branż muszą wymienić swoje stare kasy fiskalne na nowe drukarki online, które bezpośrednio komunikują się z Ministerstwem Finansów. Aby zapobiegać płatnościom nieopodatkowanym, każdego roku do listy użytkowników kas online mają dołączać kolejne gałęzie przedsiębiorstwa - wybierając kasę do swojego warto więc zwrócić uwagę na jej najbardziej nowoczesne funkcje. Nie tylko to jest jednak czynnikiem, który będzie ważny podczas wyboru odpowiedniego urządzenia. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kasy fiskalnej? 

Kasa używana w handlu czy innej gałęzi przedsiębiorstwa, powinna być przede wszystkim nieskomplikowana w obsłudze, mieć możliwość dostępu do sieci i funkcji online, ale również w pełni dostosowana do prowadzonej działalności. Na jakie parametry kas warto zwrócić uwagę podczas wyboru urządzenia dla swojej firmy? 

  

  • możliwość gromadzenia danych na kartach SD lub microSD, 

  • szybkość wydruku oraz pracy, 

  • wytrzymała bateria,  

  • duża szerokość rolki papieru. 

  

  artykuł sponsorowany

Udostępnij artykuł:

Bez cięć o franczyzie Bez cięć o franczyzie
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem