zaloguj / zarejestruj
PRZEWIŃ

Jaki wpływ na sprzedaż mają działania SEO

Rynek e-commerce w Polsce rośnie z roku na rok. W związku z coraz większą konkurencją przedsiębiorcy decydują się na inwestycję w profesjonalne działania SEO. Optymalizacja i pozycjonowanie strony internetowej sklepu w obecnych czasach jest niezbędne, aby poprawić widoczność witryny. Jaki wpływ na sprzedaż mają działania SEO

Dlaczego SEO jest ważne 
SEO, określane również jako pozycjonowanie stron internetowych obejmuje szereg działań, które mają na celu wygenerowanie jak największego ruchu organicznego. Wszystko to za pomocą starannie dobranych dla danej branży fraz kluczowych. 
Pozycje stron są ustalane przez zaawansowane algorytmy Google, które przeliczają i analizują nawet kilkaset czynników rankingowych. I właśnie na podstawie tych czynników ustalany jest ranking stron i ich pozycje, według wpisywanych przez użytkownika słów kluczowych. 
Załóżmy, że ktoś szuka kwiaciarni w Poznaniu. Zakłada, że najprościej i najszybciej będzie znaleźć takie usługi za pomocą wyszukiwarki. Wpisuje więc „kwiaciarnia Poznań” i sprawdza wyniki. Potencjalny klient sprawdzi zazwyczaj trzy, maksymalnie cztery pierwsze wyniki wyszukiwania i wybierze którąś z tych usług. Jeżeli więc prowadzisz kwiaciarnię na terenie Poznania, powinieneś użyć tych słów jako kluczowych fraz na swojej stronie. Im wyższa pozycja w rankingu Google, tym łatwiej będzie Ci trafić do potencjalnych klientów oraz sprzedać im oferowane usługi. 
Czy pozycjonowanie strony jest konieczne
Głównym celem wielu stron internetowych oraz sklepów jest znalezienie się w TOP 3 wyszukiwania. Klienci, którzy szukają pewnych usług sprawdzają zazwyczaj pierwszą stronę wyszukiwania, a pierwsze trzy wyniki uważają za najbardziej wiarygodne.
Jeżeli chcesz uzyskać jak najlepszą sprzedaż oraz dużą ilość odwiedzin na Twojej witrynie, pozycjonowanie strony jest konieczne. W sieci istnieje wiele stron, które prezentują podobne treści, lub dysponują zbliżonymi do siebie produktami. Jeśli dopiero założyłeś sklep internetowy, dla użytkowników szukających dany produkt, jest on niemal niewidoczny. Dzieje się tak dlatego, ponieważ konkurencja będąca na rynku dłużej, dzięki zoptymalizowanej treści oraz większej liczbie zewnętrznych linków jest pozycjonowana znacznie wyżej, niż Twoja oferta. Bez odpowiedniego pozycjonowania oraz działań optymalizacyjnych nie będziesz w stanie pokazać swojej strony i nie wygenerujesz niezbędnego ruchu organicznego. Ruch, który pochodzi z działań SEO to najlepszy sposób na przyciągnięcie potencjalnych klientów i zwiększenie sprzedaży.  

artykuł sponsorowany

Udostępnij artykuł:

Jak odróżnić, źle zorganizowane szkolenia od dobrze zorganizowanych Jak odróżnić, źle zorganizowane szkolenia od dobrze zorganizowanych
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem