zaloguj

Jaki hosting dla mojej strony

Odpowiednia strona internetowa, aby działała bez zarzutów i była zgodna z oczekiwaniami internautów, na pewno powinna być nie tylko precyzyjnie skonstruowana, ale również osadzona na świetnie funkcjonującym i zaawansowanym technicznie serwerze. To od niego zależny jest odbiór Twej wirtualnej wizytówki, zatem nim zdecydujesz się na zupełnie przypadkowy hosting, a więc byle jakiego dostawcę usług internetowych, zastanów się dwa razy, czy na z pewnością nieco tańszej, ale i mniej solidnej ofercie nie wyjdziesz niczym przysłowiowy Zabłocki na mydle.

Transfer

Na prawidłowo działającą witrynę w sieci wpływ ma dobry hosting, poprzez który rozumie się hosting cechujący się wysokim transferem. Jako transfer z kolei rozumiemy ilość danych pobieranych przez użytkowników konkretnego serwisu www w momencie surfowania po nim. Generalnie, im bardziej rozbudowana strona internetowa, na przykład z bogatym zapleczem graficznym w postaci mnóstwa zdjęć, tym automatycznie „zużywa się” więcej transferu. Biorąc pod uwagę niski transfer oraz duże zainteresowanie witryną ze strony potencjalnej grupy odbiorców, niestety bardzo często oferty hostingowe okazują się kompletną klapą, dlatego też ważne jest nieoszczędzanie akurat na tego typu usłudze, decydując się na lepszej opcje. Firmą, która proponuje wysoki transfer hostingowy okazuje się m.in. znana marka Hekko.

Backup

Jako backup rozumiemy ofertę realizacji kopii zapasowych, które na wszelki wypadek przechowywane są na serwerach po to, aby w razie ewentualnej usterki czy długotrwałej i poważniejszej awarii serwera pozwalały nie utracić wszystkich istotnych danych. W dzisiejszych czasach opcja backupu w ramach wykupowanego hostingu to praktycznie standard, więc warto sprawdzić, czy ten kluczowy wymóg uwzględnia także i brany przez Ciebie usługodawca. Dla przykładu, marka Hekko proponuje aż do dwudziestu ośmiu dni backupu. Ponadto, klient ma sposobność przetestowania hostingu przez równo czternaście dni.

Ograniczenia

Największym kłopotem słabego hostingu okazuje się zbyt mały limit, który nie jest wystarczający dla rozbudowanych i zaawansowanych technicznie stron. Jego przekroczenie sprawia, że niestety ale strona przestaje się szybko ładować, bądź wczytuje się wyłącznie fragmentarycznie. Niekiedy nie pojawia się zawarta na niej grafika. Przewyższenie dostępnej przestrzeni dyskowej to z perspektywy wchodzącego na dany serwis internauty po prostu brak profesjonalizmu. Warto zatem dostosować hosting stricte do naszych potrzeb i tego, jakiego typu witrynę posiadamy.

Wsparcie techniczne

Wirtualną wizytówkę ma praktycznie każdy bez wyjątku, niezależnie od rodzaju prowadzonego biznesu, czy też bez względu na tematykę poruszaną na prowadzonym blogu. Niemniej jednak nie wszyscy znają się na szeroko rozumianych usługach internetowych, dlatego naturalnym wydaje się, że dobry hostingodawca proponuje nie tylko wysokiej klasy serwer, ale poza fizyczną maszyną ujmuje w swej ofercie także kompleksową pomoc techniczną. W przypadku wspomnianej już wyżej marki Hekko, nie ma problemu z tym, aby w razie jakichkolwiek wątpliwości skontaktować się z konsultantem.

mat.partnera

 

Udostępnij artykuł:

Franczyza bez cięć od.2 Franczyza bez cięć od.2
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem