zaloguj
PRZEWIŃ

Jak znaleźć pracę w Niemczech

Znalezienie pracy w Niemczech dla wielu osób może wydawać się prawdziwym wyzwaniem, szczególnie w przypadku braku znajomości języka. Istnieją jednak skuteczne sposoby, aby zacząć zarabiać za granicą. Nasi zachodni sąsiedzi są otwarci na zatrudnianie pracowników z Polski, którzy mogą liczyć na atrakcyjne zarobki. 

Z roku na rok coraz więcej Polaków emigruje w celach zarobkowych do innych państw Europy. W czołówce wybieranych krajów znaleźć można między innymi Niemcy. Naszych rodaków kuszą głównie wysokie wynagrodzenia oraz wiele świadczeń socjalnych. W zamian zwykle mają do zaoferowania sumienność i punktualność. Jak się okazuje, praca w Niemczech od zaraz to żaden problem. W zależności od sytuacji można skorzystać z gotowych ofert agencji i pośredników lub poszukać rzetelnej firmy na własną rękę. 

Gdzie warto szukać pracy w Niemczech? 

Poszukując pracy w Niemczech najlepiej rozpocząć od przejrzenia internetu. Dla osób, które nie znają języka niemieckiego, doskonałym rozwiązaniem jest skorzystanie z polskich stron ogłoszeniowych. Można tam znaleźć wiele ciekawych ofert i bezpośrednio podesłać swoje CV. Coraz popularniejsze stają się też grupy na Facebooku, gdzie każdego dnia publikowane są setki różnych ogłoszeń. Z kolei jeśli niemiecki nie sprawia Ci problemów, możesz pokusić się na przejrzenie giełdy pracy online. W takim przypadku warto też samodzielnie wyszukać interesujące firmy i samodzielnie do nich napisać. 

W Niemczech dużą popularnością cieszą się targi pracy. Podczas trwania wydarzenia można osobiście porozmawiać z przedstawicielami danej firmy i zapytać o konkretne informacje dotyczące rekrutacji. Innym sposobem jest wyszukiwanie ofert w tradycyjny sposób, czyli w prasie. W skrzynkach pocztowych, na klatkach schodowych czy nawet w metrze często można natrafić na gazety lokalne. Dla każdego, komu zależy na wygodnym szukaniu pracy i pomocy w załatwieniu formalności, świetnym rozwiązaniem jest agencja rekrutacyjna. W takim przypadku oferty zostaną odpowiednio dobrane i dostarczone na adres mailowy. Niektóre placówki pobierają za to określone opłaty, zaś inne oferują korzystne bonusy za podpisanie umowy. 

Najpopularniejsze zawody, na które jest duże zapotrzebowanie 

Jednym z problemów, z jakim mają do czynienia Niemcy, jest starzejące się społeczeństwo oraz deficyt pracujących osób. Z tego względu firmy chętnie zatrudniają emigrantów, oferując im atrakcyjne warunki i dość spore zarobki. Okazuje się, że aktualnie najbardziej potrzebni są wykwalifikowani pracownicy, którzy posiadają umiejętności w określonej dziedzinie.  Do najpopularniejszych zawodów zaliczamy: 

  • lekarzy i specjalistów w opiece pielęgniarskiej, 
  • fizjoterapeutów, 
  • farmaceutów i fachowców z dziedziny ortopedii i technik rehabilitacji, 
  • fryzjerów, 
  • maszynistów transportu kolejowego i specjalistów technicznej eksploatacji kolei, 
  • specjalistów w dziedzinie, takich jak mechatronika i technika automatyzacji czy inżyniera elektryczna, 
  • ekspertów w zakresie doradztwa użytkownikom IT, rozwoju oprogramowania i programowania. 

Obecnie niemiecka gospodarka kwitnie, a wraz z nią wiele przedsiębiorstw, co stale zwiększa zapotrzebowanie na kolejne stanowiska pracy. 

artykuł sponsorowany

Udostępnij artykuł:

Jakie są metody poszukiwania lokalizacji przez franczyzobiorcę Jakie są metody poszukiwania lokalizacji przez franczyzobiorcę
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem