zaloguj / zarejestruj
PRZEWIŃ

Grupowe inwestowanie w nieruchomości na czym polega

W tych czasach każdy zastanawia się w jaki najkorzystniejszy sposób ulokować swoje zgromadzone oszczędności? Nie chcemy, aby w czasie, w którym oszczędności będą odłożone straciły na wartości. Dlatego szukamy sposobów na powiększanie odłożonych pieniędzy. Przychodzi nam pomysł na grupowe inwestowanie w nieruchomości na czym polega? 

Dla kogo jest grupowe inwestowanie w nieruchomości?  

Grupowe inwestowanie w nieruchomości, czyli crowdinvesting nieruchomości, to rozwiązanie dla osób początkujących i jeszcze nieobeznanych z tematem inwestowania w nieruchomości. Jest też lepszym rozwiązaniem, kiedy nie dysponujemy jeszcze wystarczająco dużymi środkami, aby inwestować samodzielnie w nieruchomość. Grupowe inwestowanie w nieruchomość ma możliwość wniesienia mniejszego wkładu - już od kilkudziesięciu tysięcy złotych. Wiele osób zastanawia się w co zainwestować 10000 zł - takie rozwiązanie pozwoli nam to na dochód pasywny bez wymagania posiadania obszernej wiedzy z zakresu inwestowania.  

 

Barierą w takiej formie inwestowania może być problem z pozyskaniem podmiotów, które także by były zainteresowane taką formą inwestowania. W tym przypadku pomocne są portale, które umożliwiają korzystanie z takiej formy inwestowania. Na takich platformach są jasno przedstawione obiekty,w które można zainwestować. 

 

Zazwyczaj lokowanie dużych nakładów pieniężnych wymaga pewnej wiedzy, ponieważ wiąże się także z ryzykiem. Jeśli chcielibyśmy jednak wybrać właśnie taką drogę do ulokowania pieniędzy to pojawiły się firmy oferujące szybszy sposób na inwestowanie w nieruchomości.  

Skąd biorą się zyski z grupowego inwestowania w nieruchomości?  

Zysk z tytułu grupowego inwestowania w nieruchomości bierze się w identyczny sposób jak z samodzielnego inwestowania w nieruchomości. Różnica jest tylko taka,że zysk jest dzielony na wszystkich inwestorów uczestniczących. Sposoby na uzyskanie przychodu z zasady mogą być głównie dwa. Pierwszy to budowa nieruchomości, a następnie najem. Zysk będzie z płaconych czynszów przez wynajmujących lokale. Drugim sposobem jest budowa inwestycji i następnie jej sprzedaż. Można także, oprócz tego, kupić nieruchomość przeznaczoną do remontu i nadać jej funkcjonalność, podnosząc tym samym jej wartość.  

Na jaki zysk możemy liczyć z grupowego inwestowania w nieruchomości?  

Średni zysk z grupowego inwestowania w nieruchomości można szacować na 6-10 % w skali roku. Próg wejścia w inwestycję jest stosunkowo niski i zależnie od firmy, zaczyna się już od około 10 tysięcy złotych. Jest formą bardziej opłacalna niż odkładanie pieniędzy w banku na lokacie.  

Jakie są wady inwestowania grupowego?  

Z pewnością jedną z wad jest dzielenie się wypracowanym zyskiem. Sama umowa podjęcia się inwestycji również nie należy do najprostszych zagadnień. Na zwrot i zysk musimy także poświęcić więcej czasu, więc konieczna jest cierpliwość. Za to nie jest wymagana tak duża wiedza z zakresu inwestowania. 

artykuł sponsorowany

 

Udostępnij artykuł:

Mobilna kosmetyczka Anna Marchlewska Mobilna kosmetyczka Anna Marchlewska
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem