zaloguj / zarejestruj
PRZEWIŃ

Grupowe inwestowanie w nieruchomości na czym polega

W tych czasach każdy zastanawia się w jaki najkorzystniejszy sposób ulokować swoje zgromadzone oszczędności? Nie chcemy, aby w czasie, w którym oszczędności będą odłożone straciły na wartości. Dlatego szukamy sposobów na powiększanie odłożonych pieniędzy. Przychodzi nam pomysł na grupowe inwestowanie w nieruchomości na czym polega? 

Dla kogo jest grupowe inwestowanie w nieruchomości?  

Grupowe inwestowanie w nieruchomości, czyli crowdinvesting nieruchomości, to rozwiązanie dla osób początkujących i jeszcze nieobeznanych z tematem inwestowania w nieruchomości. Jest też lepszym rozwiązaniem, kiedy nie dysponujemy jeszcze wystarczająco dużymi środkami, aby inwestować samodzielnie w nieruchomość. Grupowe inwestowanie w nieruchomość ma możliwość wniesienia mniejszego wkładu - już od kilkudziesięciu tysięcy złotych. Wiele osób zastanawia się w co zainwestować 10000 zł - takie rozwiązanie pozwoli nam to na dochód pasywny bez wymagania posiadania obszernej wiedzy z zakresu inwestowania.  

 

Barierą w takiej formie inwestowania może być problem z pozyskaniem podmiotów, które także by były zainteresowane taką formą inwestowania. W tym przypadku pomocne są portale, które umożliwiają korzystanie z takiej formy inwestowania. Na takich platformach są jasno przedstawione obiekty,w które można zainwestować. 

 

Zazwyczaj lokowanie dużych nakładów pieniężnych wymaga pewnej wiedzy, ponieważ wiąże się także z ryzykiem. Jeśli chcielibyśmy jednak wybrać właśnie taką drogę do ulokowania pieniędzy to pojawiły się firmy oferujące szybszy sposób na inwestowanie w nieruchomości.  

Skąd biorą się zyski z grupowego inwestowania w nieruchomości?  

Zysk z tytułu grupowego inwestowania w nieruchomości bierze się w identyczny sposób jak z samodzielnego inwestowania w nieruchomości. Różnica jest tylko taka,że zysk jest dzielony na wszystkich inwestorów uczestniczących. Sposoby na uzyskanie przychodu z zasady mogą być głównie dwa. Pierwszy to budowa nieruchomości, a następnie najem. Zysk będzie z płaconych czynszów przez wynajmujących lokale. Drugim sposobem jest budowa inwestycji i następnie jej sprzedaż. Można także, oprócz tego, kupić nieruchomość przeznaczoną do remontu i nadać jej funkcjonalność, podnosząc tym samym jej wartość.  

Na jaki zysk możemy liczyć z grupowego inwestowania w nieruchomości?  

Średni zysk z grupowego inwestowania w nieruchomości można szacować na 6-10 % w skali roku. Próg wejścia w inwestycję jest stosunkowo niski i zależnie od firmy, zaczyna się już od około 10 tysięcy złotych. Jest formą bardziej opłacalna niż odkładanie pieniędzy w banku na lokacie.  

Jakie są wady inwestowania grupowego?  

Z pewnością jedną z wad jest dzielenie się wypracowanym zyskiem. Sama umowa podjęcia się inwestycji również nie należy do najprostszych zagadnień. Na zwrot i zysk musimy także poświęcić więcej czasu, więc konieczna jest cierpliwość. Za to nie jest wymagana tak duża wiedza z zakresu inwestowania. 

artykuł sponsorowany

 

Udostępnij artykuł:

Re/ Max światowy lider w branży nieruchomości Re/ Max światowy lider w branży nieruchomości
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem