zaloguj / zarejestruj
PRZEWIŃ

Flota samochodów do firmy Skorzystaj z wynajmu długoterminowego.

Prowadzenie własnej działalności potrafi „uderzyć po kieszeni”. Wiedzą o tym przedsiębiorcy, którzy muszą zajmować się logistyką czy transportem lub zapewnić swoim pracownikom samochód.

W takiej sytuacji najlepiej skorzystać z wynajmu długoterminowego. Na jakich zasadach działa flota samochodów do firmy, jeżeli interesuje nas długi termin wynajmu? 
Może się wydawać, że wynajem długoterminowy aut nie jest czymś opłacalnym, ponieważ na końcu umowy, klient nie dostaje możliwości wykupu pojazdu. Tymczasem jest wręcz przeciwnie, bo korzystając z oferty na wynajem, można sporo zaoszczędzić, a jednocześnie nie przejmować się dodatkowymi kosztami w postaci chociażby ubezpieczenia samochodów. Wystarczy tylko znaleźć odpowiednią ofertę.

Flota samochodów do firmy

Wypożyczenie samochodu, niezależnie od tego na jaki okres będzie obowiązywało, wiąże się z podpisaniem odpowiedniej umowy. Tutaj więc sytuacja wygląda podobnie, jak w przypadku leasingu, ale z tą różnicą, że auto otrzymuje się tylko na określony przedział czasowy. Daje to swobodę do tego, by móc zmieniać flotę samochodową w krótszym czasie, niż przy okazji leasingu. To szczególnie przydatne dla firm, którym zależy na prestiżu i na tym, by ich klienci widzieli nowe pojazdy w rękach odwiedzających ich pracowników.

Tworząc flotę samochodów na potrzeby firmy, można liczyć na atrakcyjną ofertę, jeżeli chodzi o wynajem długoterminowy. Kwota, którą trzeba będzie zapłacić, uzależniona będzie od kilku czynników. Ważna będzie oczywiście ilość samochodów, które będą brane na wynajem, pojemności silników i sam okres, na który ma obowiązywać umowa. Jednak sam wynajem długoterminowy samochodu pozwala na oszczędzenie kosztów i to w znacznym stopniu. Jak to możliwe?  

Ile kosztuje wynajem długoterminowy?

Wynajem pojazdu sprawia, że jedynym kosztem jaki firma lub osoba prywatna ponosi, będzie ten eksploatacyjny. Chodzi głównie o paliwo, bo koszty ubezpieczenia, assistance, a często i pomocy drogowej, bierze na siebie firma posiadająca pojazdy na własność. Kosztem, który ponosi wynajmujący, będzie więc opłata abonamentowa za możliwość korzystania z samochodów. Ta oczywiście będzie uzależniona od ich ilości, ale w dobrych firmach, jest ona z góry ustalana na określony czas i przez okres obowiązywania umowy, pozostaje niezmienna. Ogromny plusem takiego rozwiązania jest jeszcze to, że nie jest wymagana opłata wstępna, a pierwszym ponoszonym kosztem będzie rata za wynajem.

Kolejną oszczędnością będzie… wygoda. To często pomijany przez firmy czynnik, który jednak przekłada się na efektywność pracy. Korzystając z wynajmu długoterminowego pojazdów, nie trzeba się niczym przejmować. Wszystkie formalności można doprowadzić do końca podczas spotkania z przedstawicielem wypożyczalni aut, a następnie po prostu z nich korzystać.

Gdzie najlepiej wynająć auto?

Na rynku można znaleźć wiele firm, które zajmują się wynajmem długo i krótkoterminowym. Szukając odpowiedniej dla swojej firmy, warto kierować się m.in. opiniami innych użytkowników. Jeżeli interesuje nas np. wynajem samochodu w Warszawie, dobrym wyborem będzie firma TMFlota, która w swojej ofercie ma szeroki wachlarz samochodów oraz konkurencyjne ceny.

Wypożyczalnia samochodów to przyszłość

Coraz więcej firm w Polsce decyduje się na wynajem długoterminowy, a ta tendencja będzie tylko rosła. W Europie Zachodniej szacuje się, że blisko 80 procent wszystkich pojazdów służbowych, jest użytkowana właśnie w tym modelu biznesowym. To zrozumiałe, bo daje swobodę wyboru oraz pozwala na obniżenie kosztów. Taki wynajem to doskonała okazja dla małych oraz średnich firm, które zaczynają się właśnie rozwijać, choć w dużych przedsiębiorstwach także znajdzie się zastosowanie dla wypożyczanych aut.  

Kluczem do sukcesu jest umiejętność odpowiedniego zarządzania posiadanymi środkami oraz to, jak korzysta się z nowoczesnych rozwiązań. Wynajem długoterminowy jest właśnie takim rozwiązaniem i nie powinno się go obawiać, bo przynosi wiele korzyści. I to już od pierwszego uruchomienia wypożyczonego pojazdu.

 

 

materiał partnera

Udostępnij artykuł:

Animator w bawialni – opieka, bezpieczeństwo i niezapomniana zabawa Animator w bawialni – opieka, bezpieczeństwo i niezapomniana zabawa
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem