zaloguj
PRZEWIŃ

Dostęp do informacji o Klientach z dowolnego miejsca

Korzystanie z systemu CRM do zarządzania bazą klientów to duże ułatwienie dla wszystkich handlowców, a jednocześnie sposób na zachowanie kontroli nad tym, co się dzieje w firmie. O ile więc nikt nie ma wątpliwości, że taki program jest potrzebny, to trudno czasami zdecydować się na konkretne rozwiązanie. 

  1. Dostęp do CRM z dowolnego miejsca 
  2. System CRM a bezpieczeństwo 
  3. Rozbudowa systemu CRM 

Obecnie można znaleźć wiele różnych systemów CRM, przy czym nie każdy z nich jest tak samo wydajny i przystępny. Zanim więc zdecydujesz się wdrożyć takie oprogramowanie w swojej firmie, sprawdź wskazówki, które ułatwią ci znalezienie odpowiedniego systemu CRM. 

Dostęp do CRM z dowolnego miejsca 

W dzisiejszych czasach system CRM powinien być przede wszystkim internetowy, co umożliwi pracownikom korzystanie z niego niezależnie od tego, czy będą przebywali w biurze, czy też zatrzymają się na parkingu w drodze do klienta. Wbrew pozorom mobilny CRM wcale nie musi być drogi, szczególnie jeżeli wybierzesz ofertę sprawdzonego dostawcy oprogramowania biznesowego. Pamiętaj, aby skorzystać z wersji demo, która pozwoli ci przetestować najważniejsze funkcje programu. Unikniesz dzięki temu nietrafionego wyboru, a tym samym zaoszczędzisz dużo czasu i pieniędzy. 

System CRM a bezpieczeństwo 

Jednym z kluczowych argumentów przemawiających za zakupem dobrego CRM jest to, że zwiększy on bezpieczeństwo firmy w kilku obszarach. Nie dość, że system CRM zapewnia wysoki poziom szyfrowania danych (można go porównać z tym, jaki oferują największe banki), to dodatkowo dostawca takiego oprogramowania przez cały czas pilnuje, aby wszystko było zgodne z RODO i innymi przepisami. Nie musisz więc się martwić, że pracownik zgubi laptopa lub sprzęt zostanie skradziony, bo dane o transakcjach i klientach będą odpowiednio zabezpieczone. Dodatkowo nowoczesne programy pozwalają łatwo zapisywać historię relacji z klientami, co usprawnia zarządzanie sprzedażą. Nawet jeżeli zwolni się doświadczony pracownik i jego obowiązki przejmie nowa osoba, to wystarczy ją przeszkolić z obsługi systemu CRM, aby mogła błyskawicznie sprawdzić historię i częstotliwość zamówień dla każdego z przydzielonych jej klientów. Wielu pracodawców obawia się udostępniać nowym pracownikom całą bazę klientów, co jest całkowicie zrozumiałe. Na szczęście wspomniany system pozwala przypisać dostęp tylko do określonych firm lub innych informacji. 

Rozbudowa systemu CRM 

Nawet najlepszy CRM może okazać się niewystarczający dla potrzeb firmy, szczególnie jeżeli korzysta ona z wielu różnych narzędzi i konieczne jest ich zintegrowanie lub rozbudowanie systemu. Tym samym nie warto korzystać z usług dostawców, którzy nie oferują wsparcia pozakupowego, bo taka inwestycja jest bardzo ryzykowna. Wystarczy, że pojawią się problemy z programem, a dostawca odmówi udzielenia pomocy i trzeba będzie ponosić koszty związane z zatrudnieniem programistów lub zmieniać program. Lepiej od razu skorzystać z oferty dostawcy ITCube, który specjalizuje się w programach dla firm i od lat zapewnia pełne wsparcie swoim klientom, a w razie potrzeby wdraża nowe funkcje. Jeżeli masz dodatkowe pytania związane z CRM lub chcesz się upewnić, jaki program wybrać dla swojej firmy, możesz skorzystać z bezpłatnej konsultacji. Dane kontaktowe (zarówno numer telefonu, jak i maila) znajdziesz na stronie dostawcy, gdzie opisano również najpopularniejsze moduły, które można dodać do CRM. Są to między innymi takie rozwiązania jak obsługa maili, serwis, formularze, raporty oraz SMS. 

Artykuł sponsorowany

Udostępnij artykuł:

Franczyza - pod obcym szyldem, ale na własne konto Franczyza - pod obcym szyldem, ale na własne konto
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem