zaloguj
PRZEWIŃ

Do czego stosuje się rejestr dłużników

Prowadzenie działalności gospodarczej to duża odpowiedzialność i jeszcze większe ryzyko. Zawsze możemy nawiązać niekorzystną współpracę z niewypłacalnym kontrahentem, któremu nie po drodze z terminową spłatą zobowiązań. Bez względu na to, czy mamy do czynienia z celowym działaniem, czy jest to wynik rzeczywistych problemów finansowych, brak spłaty należności jest dużym problemem dla obu stron. Najlepiej byłoby unikać ryzykownych współprac i interesów, lecz ciężko przewidzieć komu można ufać, a komu niekoniecznie. Jak uchronić się przed nieuczciwym kontrahentem? Pomoże Ci w tym internetowy rejestr dłużników System3000! 

Czym jest giełda wierzytelności System3000? 

Giełda wierzytelności System3000 to rejestr gospodarczy, który zbiera informacje o dłużnikach i niespłaconych zobowiązaniach. Platforma pozwala również rozwiązać problemy z wyegzekwowaniem zaległych należności. Każdy wierzyciel może umieścić w systemie dane swojego dłużnika, aby ostrzec innych przedsiębiorców i sprzedać prawo należności, by szybko i bez problemu odzyskać pieniądze. To doskonałe rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy zmagają się z uporczywymi dłużnikami. Sprzedaż długu to bardzo kusząca opcja, która pozwala odzyskać pieniądze, bez konieczności wszczynania długotrwałych, kosztownych procesów sądowych.  

Na giełdzie długów można również kupić wierzytelności od innych użytkowników, choć jest to raczej domena kancelarii windykacyjnych. Firmy, które specjalizują się w odzyskiwaniu należności, bardzo często masowo skupują długi, aby odzyskać je na własną rękę. Przedsiębiorcy korzystają z giełdy długów, raczej po to, aby wystawić na sprzedaż swoją wierzytelność,  upublicznić dane swojego dłużnika, lub zweryfikować, czy potencjalny kontrahent nie widnieje w rejestrze dłużników. 

Czy wpis do rejestru dłużników na giełdzie wierzytelności jest skuteczny? 

Rejestr dłużników system3000.pl to miejsce, gdzie każdy wierzyciel może umieścić dane swojego nierzetelnego kontrahenta. Umieszczenie danych dłużnika w rejestrze na giełdzie długów skutkuje niemal tym samym, co dodanie go w bazie rejestrów krajowych.  

  • Dłużnik zyskuje opinię nierzetelnego kontrahenta, któremu nie można ufać, przez co znacznie trudniej jest mu nawiązać współprace biznesowe w przyszłości. 
  • Informacje o zaległym zadłużeniu to jedne z pierwszych informacji, które pojawiają się w wynikach Google po wpisaniu nazwiska lub nazwy przedsiębiorstwa, co sprawia, że trafiają one także do klientów i osób postronnych. 
  • W przypadku zakupu wierzytelności przez kancelarię windykacyjną dłużnik jest w dużo gorszej sytuacji, gdyż specjaliści będą działać agresywnie i o wiele skuteczniej niż wierzyciel przedsiębiorca. 

Co możemy sprawdzić w rejestrze dłużników System3000? 

Dodanie dłużnika do rejestru dłużników na giełdzie wierzytelności to duży problem dla niego samego i sygnał ostrzegawczy dla innych przedsiębiorców. Z serwisu korzystają przedsiębiorcy, banki i leasingodawcy w celu weryfikacji swoich klientów. System3000 to bogate źródło informacji o dłużnikach. Znajdziemy tam katalog z ofertami wierzytelności na sprzedaż i rejestr dłużników zawierający ich podstawowe dane, miejsce zamieszkania i informacje o wysokości zadłużenia.  

Darmowy rejestr dłużników System3000 to publiczna baza danych, gdzie każdy przedsiębiorca bez problemu sprawdzi wiarygodność potencjalnego kontrahenta lub partnera biznesowego. Z rejestru może skorzystać każdy, a zarówno rejestracja, jak i dostęp do spisu dłużników są bezpłatne. Mamy tu pełen zbiór najważniejszych informacji, które pozwolą zweryfikować przedsiębiorcę pod kątem ewentualnych długów i zaległości. To może uchronić nas przed nawiązaniem ryzykownej współpracy.  

Dlaczego warto korzystać z rejestru dłużników na giełdzie System3000? 

Rejestr dłużników System3000 to bardzo pomocne narzędzie, które pomoże w podejmowaniu najważniejszych decyzji biznesowych. W interesach zawsze warto pamiętać o zasadzie ograniczonego zaufania i przed podpisaniem umowy zawsze sprawdzać wypłacalność nowego partnera. Wystarczy wpisać dane w rejestrze dłużników.  

Jeśli widnieje on w bazie, powinno to być dla nas sygnałem ostrzegawczym, że warto zachować szczególną ostrożność. Każde niespłacone zobowiązanie to ryzyko, że problemy mogą wystąpić ponownie, gdy nadejdzie czas zapłaty. Warto zabezpieczyć się odpowiednią umową i zażądać dużej zaliczki. To pomoże uniknąć problemów. Nie narażaj się na straty. Sprawdź kontrahenta w rejestrze dłużników System3000!  

artykuł sponsorowany

Udostępnij artykuł:

Fitness na trampolinach. Skokami po zdrowie i super sylwetkę Fitness na trampolinach. Skokami po zdrowie i super sylwetkę
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem