Dedykowana aplikacja Wypożycz zespół z software house

Nawet jeśli na początku swojej działalności korzystasz z gotowego oprogramowania, na pewnym etapie przestanie Ci to wystarczać. Cała Twoja przewaga konkurencyjna wynika z tego, że różnisz się czymś od innych firm na rynku. Oprogramowanie zrobione specjalnie dla Ciebie, wolne od zbędnych opcji, a wyposażone w niezbędne, skraca czas wdrożenia nowych osób do Twojego systemu. Przyspiesza też wykonywanie codziennych zadań. A to oznacza, że dystans między Tobą a konkurentami jeszcze się zwiększa – na Twoją korzyść. Gdy do tego będzie to aplikacja webowa, Twoi pracownicy będą bardziej mobilni. W dobie pracy zdalnej ma to ogromne znaczenie. Zastanów się jednak, zanim zatrudnisz w tym celu programistów na etat. Szybko okaże się, że gra nie jest warta świeczki. Zdecydowanie lepiej jest skorzystać z outsourcingu software house. W ten sposób oszczędzasz potężne pieniądze.
Nie ponosisz kosztu sprzętu, rekrutacji i stałego zatrudnienia
Kto pracuje na sprzęcie komputerowym najwyższej klasy? Programiści, testerzy i graficy. Kto ponosi koszt owego sprzętu, gdy zatrudnia u siebie takich specjalistów? Pracodawca. Do tego każda z tych osób będzie potrzebować drogiego oprogramowania. Nie masz zamiaru wypuszczać aplikacji raz za razem i zmienić swojej firmy w samodzielny software house? Warto dwa razy zastanowić się nad zatrudnieniem ludzi na stałe.
Inną kwestią jest to, czy jesteś w stanie zweryfikować umiejętności przyjmowanych do pracy fachowców. Do każdego projektu będzie potrzebna wiedza z zakresu innych języków programowania. Nie mówiąc już o tym, że zwiążesz sobie ręce długoterminową umową.
Programiści, UX i UI designerzy i testerzy w Twoim zespole
Zanim Twoi ludzie nauczą się ze sobą pracować, minie sporo czasu. Nie możesz przewidzieć z wyprzedzeniem, czy nie nastąpią pewne tarcia personalne, które będą spowalniać pracę poszczególnych osób. Zespół wynajęty w firmie programistycznej ma doświadczenie we wspólnej pracy. Co ważne, jest też przyzwyczajony do realizacji projektów biznesowych i ma do tego niezbędną wiedzę.
Software house bierze na siebie zarządzanie projektem
Proces pracy nad aplikacją obejmuje zbieranie informacji, wybór rozwiązań technologicznych, projektowanie, programowanie i testowanie. Zadania można rozplanować w sposób zwinny lub kaskadowy. W pierwszym przypadku będziesz mieć sporą kontrolę nad projektem. W drugim ostateczny kształt oprogramowania musi być znany od początku.
Menadżer projektu będzie w stanie wybrać takich specjalistów, którzy będą realizować poszczególne cele w sposób optymalny. Optymalność należy tu rozumieć jako najwyższą jakość przy rozsądnych nakładach czasowych. Ustali również, kto jest odpowiedzialny za poszczególne aspekty aplikacji i zorganizuje pracę całego zespołu. Jest to kolejna rzecz, którą Ty nie musisz się wówczas zajmować.
Twoja aplikacja powstanie w ustalonym terminie
Umowa z software house zawiera konkretne daty i kwoty. Aby software house się z niej wywiązał, musi ich ściśle dotrzymać. Ten model rozliczania określa się jako Fixed Price. Jest on bardzo kuszący dla zleceniodawcy, ponieważ ostateczna cena nie zmieni się, o ile nie będziesz rozszerzać zakresu prac. Możesz również rozliczać się z firmą programistyczną za godziny pracy specjalistów.
Pomyśl teraz, co stanie się, jeśli w Twoim zespole któryś z fachowców zachoruje? Jego choroba wpłynie na wydajność całego zespołu. Korzystając z outsourcingu IT, masz ten problem z głowy. Specjalista zostanie zastąpiony innym, ponieważ termin oddania projektu ma tu znaczenie kluczowe.
Chcesz porozmawiać o swoich pomysłach na oprogramowanie? Wejdź na stronę Applover i skontaktuj się z nami w dowolny sposób. Koniecznie zajrzyj też do zakładki portfolio. Zobaczysz tam, co możemy dla Ciebie zrobić.
artykuł sponsorowany
