zaloguj / zarejestruj
PRZEWIŃ

Darmowe terminale płatnicze dla firm. Jak to działa

Terminale płatnicze pozwalają sprzedawcom na przyjmowanie płatności realizowanych kartą czy z wykorzystaniem przystosowanych urządzeń mobilnych. Z tego względu są one bardzo opłacalne dla przedsiębiorców, którzy mogą uzyskać takie urządzenia za darmo i wdrożyć dzięki temu system rozliczeń bezgotówkowych. Jak tego dokonać?  

Jak można uzyskać darmowy terminal płatniczy? 

Członkowie rynku usług płatności bezgotówkowych wyszli z inicjatywą powstania programu Polska Bezgotówkowa. Ma on promować taką formę rozliczeń i poprawiać infrastrukturę umożliwiającą dokonywanie transakcji bezgotówkowych w sklepach czy punktach usługowych.

Żeby przystąpić do programu, trzeba spełniać pewne warunki dotyczące skali prowadzonej działalności. Darmowych urządzeń do przyjmowania płatności bezgotówkowych nie mogą zatem otrzymać sieci handlowe czy franczyzobiorcy z więcej niż pięcioma punktami, a także operatorzy automatów vendingowych czy samoobsługowych. Zależnie od liczby placówek, przedsiębiorca może się ubiegać nawet o trzy terminale płatnicze. Dostępne są zarówno wersje klasyczne (stacjonarne oraz przenośne), jak i nowoczesne urządzenia smart, które uczestnik programu może otrzymać na własność. Więcej informacji o poszczególnych terminalach płatniczych znajdziesz na stronie https://bezgotowki.pl/oferta/.  

Po wybraniu urządzeń wystarczy już tylko wypełnić i przesłać zgłoszenie, a jeśli weryfikacja przedsiębiorstwa pod kątem spełnienia warunków programu przejdzie pomyślnie, to sprzęt zostanie przesłany do wskazanych placówek. Przez 12 miesięcy obowiązuje także dofinansowanie, dzięki któremu przedsiębiorca nie ponosi żadnych kosztów związanych z akceptacją płatności bezgotówkowych, realizowanych przez udostępnione terminale. Wyjątkiem jest przekroczenie limitu 100 tysięcy złotych obrotu na danym urządzeniu - w takiej sytuacji opłaty i prowizje za transakcje bezgotówkowe będą naliczane zgodnie z warunkami zawartej umowy. 

Dlaczego warto się na to zdecydować? 

Przede wszystkim transakcje bezgotówkowe stały się na tyle popularne, że wiele osób całkowicie rezygnuje z noszenia ze sobą gotówki. Placówki, które nie dysponują urządzeniami do realizowania płatności bezgotówkowych, tracą przez to klientów.

W sytuacji, w której terminale płatnicze można otrzymać za darmo, przez długi czas nie ponosząc też żadnych kosztów obsługi, z takiej możliwości mogą skorzystać nawet niewielkie firmy, które dopiero się rozwijają. Możliwość dokonywania transakcji bezgotówkowych z pewnością wpłynie na zwiększenie obrotów i doprowadzi do rozwoju poszczególnych punktów handlowych. 

materiał partnera

 

Udostępnij artykuł:

Pomysł na biznes - zostań operatorem drona Pomysł na biznes - zostań operatorem drona
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem