zaloguj
PRZEWIŃ

Czym cechują się ergonomiczne i funkcjonalne meble biurowe

W pracy biurowej niezwykle ważna jest ergonomia, czyli stworzenie danej osobie takich warunków, by czynności, które wykonuje, nie odbijały się na jej zdrowiu i nie prowadziły do powstania chorób zawodowych. Dlatego właściciele firm i managerowie powinni dostosować miejsce pracy (zarówno konkretne stanowisko, jak i otaczającą je przestrzeń) do potrzeb swoich podwładnych. Pomagają w tym właściwe dobrane krzesła biurowe z wysokim podparciem i szerokimi opcją regulacji wysokości czy kąta nachylenia. Biurko z dużym, przestronnym blatem umożliwi natomiast trzymanie wszystkich niezbędnych przedmiotów w zasięgu ręki. Sprawdź, czym jeszcze powinny cechować się funkcjonalne meble do Twojego biura.

Krzesło ergonomiczne, czyli jakie? Poznaj rodzaje foteli biurowych

Pracownicy biurowi, którzy spędzają długie godziny w pozycji siedzącej, powinni mieć zapewnione właściwe krzesła podpierające kręgosłup na całej jego długości. Pozwoli to zwiększyć efektywność takiej osoby, a do tego wzrośnie jej zadowolenie, co przełoży się na szybkość i dokładność, z jaką wykonywane będą powierzone jej zadania. Wśród popularnych foteli biurowych wyróżnić możemy modele kubełkowe i ergonomiczne – każdy z tych rodzajów wyróżniać się nieco innymi rozwiązaniami, a co za tym idzie, skierowany jest do innej grupy odbiorczej.

Wśród popularnych rozwiązań w kwestii siedzisk do przestrzeni biurowych wymienia się przede wszystkim fotele ergonomiczne – czym one dokładnie są? Na pierwszy rzut przypominają standardowe krzesła obrotowe, jakie spotkać można w domach przy biurkach z komputerem. Po bliższym poznaniu okazuje się, że ich podparcie jest znacznie wyższe, dzięki czemu mogą lepiej wspierać kręgosłup. Możliwość zmiany kąta nachylenia umożliwia lepsze dostosowanie krzesła biurowego do potrzeb użytkownika, czyniąc całe stanowiska pracy bardziej funkcjonalnym.

Fotele kubełkowe z płytkim siedzeniem wybierane są głównie ze względu na swój stylowy i designerski wygląd czy szereg dodatkowych udogodnień, jednak ich podparcie jest niskie. Uniemożliwia to tym samym wygodną pracę przez 8 lub więcej godzin w przestrzeni biurowej, jednak świetnie sprawdzą się jako wyposażenie gabinetu prezesa czy kadry kierowniczej. Contino, poznańska firma projektująca wnętrza biurowe, oferuje oba te rozwiązania, a także może przygotować inne meble biurowe pod konkretny wymiar, które będą dostosowane do potrzeb klienta.


Na zdjęciu.Meble biurowe KOMO

Biurka dla wymagających – na jakie elementy warto zwrócić uwagę w pierwszej kolejności?

Organizując pracę w swojej firmie dobrze jest zadbać o warunki i środowisko, w jakich na co dzień będą znajdować się podwładni. Stąd tak dużą wagę przykłada się obecnie do wyposażenia, a jednym z istotniejszych elementów są biurka. Choć ciągle dużą popularnością cieszą się modele opierające się na konstrukcji płytowej, to na znaczeniu zyskują również lżejsze, ale niemniej funkcjonalne biurka z metalowym stelażem.

Przy okazji doboru biurka dla swoich pracowników dobrze jest również uwzględnić kształt, kolor i materiał blatu. Każdy z tych aspektów może wpłynąć na efektywność, dlatego dobrze jest zdecydować się na rozwiązanie z opcją późniejszych modyfikacji, które będzie można wprowadzić samodzielnie. Pod tym względem polecanym wyborem są biurka z regulacją wysokości, które zamówić można w poznańskim Studiu Mebli Biurowych, Contino.


Na zdjęciu.Meble biurowe SMILE

Szafki i regały biurowe – wygodny sposób przechowywania dużej ilości dokumentów

Niezależnie od wielkości prowadzonej firmy czy złożoności aktualnie opracowywanego projektu, kadra kierownicza musi liczyć się z koniecznością przechowywania dużej ilości dokumentów. Pomogą w tym odpowiednio dobrane meble biurowe takie jak nadstawki, przegrody i małe szafki dołączane do biurek. W przypadku większych przestrzeni dobrze jest zdecydować się na przestronne regały i kontenery, które w Contino można dostosować do konkretnych wymiarów czy innych potrzeb użytkownika.

artykuł sponsorowany

Udostępnij artykuł:

Franczyza z Naturhouse Franczyza z Naturhouse
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem