zaloguj
PRZEWIŃ

Czy warto skorzystać z agencji pracy tymczasowej do zatrudnienia pracowników

Większość przedsiębiorców, podczas prowadzenia swojej działalności, natknęła się na problem niewystarczającej ilości rąk do pracy w czasie nagłego spiętrzenia prac. Wielu z nich chętnie zatrudniłoby dodatkowych pracowników na krótki czas, ale zniechęca ich ilość procedur i formalności związanych z rekrutacją. 

Elastyczne rozwiązania – czyli dlaczego warto współpracować z agencją pracy 

Prowadzenie dobrze prosperującej firmy często oznacza działanie w bardzo dynamicznym i konkurencyjnym środowisku. Właściciele firm muszą cały czas trzymać rękę na pulsie oraz reagować szybko i elastycznie w momencie pojawienia się zmian. To może oznaczać zarówno nagłe zwiększenie ilości zadań i zleceń w krótkim czasie, jak i również okresy tak zwanej ”posuchy”.  

W takich sytuacjach wielu przedsiębiorców chętnie zatrudniłoby dodatkowych pracowników na czas wykonania dodatkowych zadań, ale często rezygnują z takiego posunięcia ze względu na długi czas rekrutacji i formalności związane z zatrudnieniem czy zwalnianiem pracowników. Jeżeli zaliczasz się do takich przedsiębiorców, warto rozważyć współpracę z agencją pracy tymczasowej, która może zaproponować elastyczne i odpowiednio dopasowane do sytuacji rozwiązania. 

Leasing pracowników – co to takiego? 

Jednym z bardzo popularnych rozwiązań, oferowanych przez agencje pracy tymczasowej, jest tak zwany leasing pracowników. Zdejmuje on z barków przedsiębiorcy wszystkie formalności związane z zatrudnianiem pracowników. Dzięki temu może on skupić się na podstawowej działalności biznesowej, a agencja przejmuje na siebie wszystkie zadania związane z rekrutacją i zatrudnieniem niezbędnych pracowników.  

Po zawarciu umowy to pracownicy agencji zajmują się pełna obsługa personalną. To oznacza znalezienie i przygotowanie do pracy odpowiednich pracowników oraz całościową obsługę ich wynagrodzeń. Jeżeli pracownikami są cudzoziemcy, to również do zadań agencji należy znalezienie im zakwaterowania i szereg zadań związanych z legalizacją ich pobytu w kraju.  

Przedsiębiorca, który decyduje się na wynajem pracowników w ten sposób, nie jest związany z nimi żadną umową. Ich pracodawcą w dalszym ciągu jest agencja pracy tymczasowej. Po stronie przedsiębiorcy pozostaje zapewnienie zadań wynajętym pracownikom, nadzór nad ich pracą i zapewnienie bezpiecznych warunków do jej wykonywania. 

W jaki sposób można wyleasingować pracowników od agencji pracy? 

Pierwszym krokiem jest wywiad, w którym przedsiębiorca określa ilość potrzebnych pracowników, ich kwalifikacje oraz czas zatrudnienia. Pracownicy agencji przedstawiają ofertę z wyszczególnieniem kosztów i czasu potrzebnego do realizacji zamówienia. Jest on zazwyczaj uzależniony od ilości pracowników potrzebnych do realizacji zlecenia oraz poziomu ich kompetencji.  

Po uzgodnieniu wszystkich szczegółów i podpisaniu umowy, pracownicy agencji realizują zamówienie przedsiębiorcy. Rozliczenia pomiędzy agencją a przedsiębiorcą, który wynajmuje pracowników, odbywa się na podstawie faktury w cyklach miesięcznych. 

Leasing pracowników od agencji pracy to bardzo elastyczne rozwiązanie, które w prosty sposób pozwala dostosować się przedsiębiorcy do szybko zmieniających się warunków gospodarczych. Dzięki temu prowadzenie każdego biznesu może być zdecydowanie łatwiejsze. 

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z https://atlaswork.pl/ 

Udostępnij artykuł:

Al.Capone specjaliści od alkoholu Al.Capone specjaliści od alkoholu
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem