zaloguj

faktura.pl

Bitcoin – przepustka do bogactwa

Czy bitcoin faktycznie jest w stanie sprawić, że osiągnie się fortunę? Jak szybko da się przekonać, nie jest to wcale takie proste. Kuszącym może wydawać się fakt, iż waluta ta w pewnym czasie poszybowała w górę niesamowicie wysoko, co z kolei sprawiło, że pewne osoby dorobiły się niemałego majątku – ale utrzymanie go nie jest wcale takie proste, bo na bitcoinie i kryptowalutach trzeba się po prostu znać.

Gdybyśmy mieli podsumować ogólne zdanie ludzi o bitcoinach, zapewne znaleźlibyśmy zdania bardzo podzielone. Znaleźliby się bowiem tacy, którzy dopatrywaliby się scamu

w kryptowalutach i mieliby trochę racji – ale na takiej samej zasadzie, na jakiej można mówić o oszustwach przy „zwyczajnej” ekonomii i giełdzie. To oznacza, że niejednokrotnie możemy napotkać osoby, które będą chciały nam zaproponować bardzo intratną ofertę, tak kuszącą, że aż nieprawdopodobną. Z drugiej strony, czy przy „zwykłych” pieniądzach nie otrzymujemy takich propozycji?

Uważać na oszustów

W przypadku bitcoina sprawa bywa trudna dla tych, którzy niekoniecznie mają wiedzę o tym, jak właściwie działają kryptowaluty. Pod tym względem trzeba przede wszystkim patrzeć na to, czy dana transakcja będzie się nam opłacać – ale wiedzę tę możemy zdobyć tylko na zaufanych stronach. Rzadko kiedy będziemy bowiem w stanie wykonywać większość operacji finansowych z użyciem kryptowalut – służą one innym celom.

Jednakże bitcoin nie jest wolny od prób wyłudzeń i podobnie jak w przypadku klasycznej gotówki znajdą się amatorzy cudzej własności – w szczególności zresztą nastawieni na tę drugą, oferującą „zarobek” będący tak naprawdę stratą. Żeby uniknąć takiej sytuacji

w przypadku kryptowaluty, jaką jest bitcoin, musimy wyczulić się na spam i czytać ostrzeżenia różnego rodzaju – w tym wypadku przyda nam się wiedza, która znajduje się na stronie internetowej: https://cryps.pl/ostrzezenia/.

Zawsze uzupełniaj informacje

Kiedy już wiemy, jak radzić sobie z oszustami, możemy spróbować wgłębić się w rynek kryptowalut – w szczególności samego bitcoina, który cieszy się największą popularnością ze względu na wysoką cenę. Jednak o bitcoinie warto wiedzieć o wiele więcej, dlatego poszukiwanie informacji na temat ratingu giełd i rodzaju wymiany walutowej

(i kryptowalutowej) należy rozpocząć od tego oto portalu: https://cryps.pl/. Taka wiedza będzie szalenie pomocna w momencie, w którym będziemy chcieli mieć do czynienia z kryptowalutami… a jeżeli nie, to przynajmniej będziemy w stanie powiedzieć o nich co nieco.

Reasumując, każdy z nas może bardzo wiele osiągnąć, jeżeli wie, jak posługiwać się kryptowalutami. Z tego też względu zdobywanie nowych informacji może sprawić, że zdobędziemy bardzo przydatne atrybuty w wiedzy ekonomicznej. Pozwala to również zrozumieć, jak rozwija się rynek tam, gdzie nie sięgają banki oraz oficjalne giełdy – i czy faktycznie w Internecie da się znaleźć coś cennego. Odpowiedź może nas zaskoczyć, dlatego też koniecznie uzupełnijmy naszą wiedzę o to, do czego służy i jak może nam pomóc wiedza o kryptowalutach.

material partnera

Udostępnij artykuł:

Fitness na trampolinach. Skokami po zdrowie i super sylwetkę Fitness na trampolinach. Skokami po zdrowie i super sylwetkę
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem