zaloguj
PRZEWIŃ

Reseller w branży hostingowej

Zostanie resellerem w branży hostingowej może być bardzo dochodowym przedsięwzięciem. Warunkiem osiągnięcia sukcesu na tym rynku jest przede wszystkim otwartość, fachowość i wiedza na temat zagadnień webhostingu.

 

Hosting reseller to zjawisko polegające na wykupowaniu dużej przestrzeni serwerowej u dostawcy i jej odsprzedaż swoim klientom. Od najemcy tylko zależy, jaki procent prowizji policzy sobie za miejsce hostingowe.

Jako reseller musisz mieć wiedzę

Aby zostać resellerem, trzeba mieć odpowiednią wiedzę i umiejętności komunikacyjne, po to by móc w przystępny sposób wyjaśnić swoim klientom korzyści, jakie będą mieli, jeśli zdecydują się na zakup twojej usługi hostingowej. Ważne są również zagadnienia z zakresu bezpieczeństwa i pomocy technicznej. Jako reseller trzeba znać się na narzędziach, którymi dysponuje konto resellerskie.

Znajdź grupę odbiorców

Przy zakładaniu biznesu resellerskiego podstawą jest własna strona internetowa. Dobrze jest również, już na samym początku, znaleźć niszę, konkretne grono odbiorców, dla których będzie kierowana usługa. Pozwoli to opracować plan marketingowy i w skuteczny sposób trafić w potrzeby danej grupy. Sprawi to, że firma będzie atrakcyjniejsza niż inne. Stopniowo wraz z rozwojem można oczywiście poszerzać obszar grona odbiorców o kolejne nisze.

Wybierz odpowiedniego operatora

Wybranie dobrego operatora, czyli dostawcy usług hostingowych, może sprawić, że biznes będzie opłacalny, lub wręcz przeciwnie ? nie będzie przynosił dochodów. Jednak prócz atrakcyjnej ceny warto zwrócić uwagę na trzy podstawowe kwestie:

  • Technologia ? wybierając firmę hostingową należy sprawdzić, na jakich systemach działają systemy operacyjne (Linux, Windows), jakie są języki programowania, wykorzystywany sprzęt, programy do zarządzania, łącza itp. Jest to bardzo ważne w przypadku, jeśli klient jakiemu chcesz dostarczać usługi ma specyficzne wymagania technologiczne.
  • Funkcjonalność ? istotną kwestią podczas wybierania operatora jest sprawdzenie, jakie funkcjonalności mają jego systemy zarządzania, ile przestrzeni serwerowej jest dostępne oraz jaki transfer danych w miesiącu jest oferowany. Dzięki temu jako reseller można zorientować się jak dużo kont klienckich można otworzyć oraz jakie limity i ceny ustanowić.
  • Wsparcie techniczne ? decydując się na konkretną firmę hostingową, warto sprawdzić czy oferuje ona wsparcie pomocy technicznej, e-mail, baz danych lub sekcji FAQ. Jest to istotne, ponieważ pomaga to w szybki sposób rozwiązać problemy potencjalnych klientów.

Udostępnij artykuł:

Jaki powinien być stosunek teorii do praktyki podczas szkolenia franczyzobiorcy Jaki powinien być stosunek teorii do praktyki podczas szkolenia franczyzobiorcy
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem