zaloguj / zarejestruj
PRZEWIŃ

Przekuj pasję we własny biznes

Szukasz pomysłu na swoje życie? Jak sprawić, aby miało ono sens, a jednocześnie pozwalało godnie żyć? Otóż czasem najlepszym sposobem jest inwestycja w siebie. Każdy z nas ma jakieś uzdolnienia. Jedni mają talent artystyczny, inny są uzdolnieni manualnie? Podstawą prowadzenia dobrego biznesu jest pasja i zaangażowanie. Jak powiedział Thomas A. Edison -Nie przepracowałem ani jednego dnia w swoim życiu. Wszystko, co robiłem, było przyjemnością.Do tego powinnyśmy dążyć i my.

 

Tekst: Marta Szramowska

Ludzie, którzy spełniają się zawodowo nie martwią się o to, o której wrócą do domu, czy będą mieli za co opłacić rachunki i czy starczy im do końca miesiąca. Liczy się satysfakcja, a pieniądze zazwyczaj pojawiają się, jako skutek uboczny ciężkiej pracy, wykonywanej z pasją. Zwykli ludzie, niepozorni, których mijamy codziennie na ulicy, tak naprawdę są prawdziwymi bohaterami. Dzięki zamiłowaniu do swojej pracy, ogromnej pasji i dokładności w działaniach, nie tylko rozwijają swoje umiejętności, umysły i dusze, ale także wznoszą jakość swoich usług na wyższy poziom, z czego korzystamy my ? konsumenci. Znanych jest sporo przykładów, kiedy ktoś bez żadnych znajomości nagle odnosi spektakularny sukces. Popularna teraz Ewa Chodakowska, Yach Paszkiewicz czy Ekskluzywny Menel - Kamil Pawelski, oni wszyscy startowali od przysłowiowego zera do milionera.

W różnym czasie, okolicznościach i dziedzinach, ale z jednego powodu realizacji własnych pasji i ciężkiej pracy. Czasem potrzeba szczęścia, czasem postawienia wszystkiego na jedną kartę, odwagi, ale jak widać, warto. Kluczami, które mogą otworzyć drzwi do kariery artystycznej są konkursowe programy telewizyjne typu: Project runway?, ?The voice of Poland?, ?Master chef ? Wielu ludzi uważa, że to droga na skróty, ale osoba, która wygrywa taki program niezaprzeczalnie posiada niesamowite umiejętności i zdobywa laury, bo zasługuje na tę nagrodę. Pierwsze miejsce umożliwia rozwój swojego talentu, zakup najbardziej potrzebnych rzeczy do realizowania marzeń i otwiera furtkę do pracy na własny rachunek. Doskonałym przykładem jest Basia Ritz, zwyciężczyni pierwszej edycji polskiego Masterchefa, która aktualnie spełnia się zawodowo, rozwija się, otworzyła jedną z najbardziej ekskluzywnych restauracji w Trójmieście, cieszącą się niemałym powodzeniem. Dlaczego więc nie skorzystać z szansy? Nie trzeba od razu być sławnym i bogatym, żeby być spełnionym. Czasem wystarczy mieć fach w ręku, być doskonałym piekarzem, dekarzem, kaletnikiem lub lekarzem. Są to takie piękne chwile, kiedy z miesiąca na miesiąc widzę ciało ze znikającą łuską, gdzie łuszczyca początkowo zmienia się w czerwone plamy, po czym zupełnie blaknie. Kiedy słyszę, że ktoś po raz pierwszy od dłuższego czasu przestał zażywać leki przeciwbólowe, że głowa nie boli. Kiedy po dwóch tygodniach zmniejsza się poranna sztywność stawów, a po miesiącu życie nabiera blasku?. Czasem, gdy kocha się swoją pracę, życie nabiera kolorów, wszystko daje ogromną radość, a człowiek staje się lepszy. Ma w sobie więcej empatii, szacunku i uprzejmości dla drugiego człowieka. Przestaje zazdrościć i cieszy się z sukcesów innych, bo sam jest szczęśliwy i zadowolony ze swego życia, nie ma w sobie jadu i goryczy. Daje dobre rady i pomaga, zamiast podkładać innym kłody pod nogi. Wystarczy znaleźć swoje miejsce na świecie  to jest jednocześnie pomysł na biznes i na szczęśliwe życie.

Udostępnij artykuł:

Zainwestuj w sklep medyczny Zainwestuj w sklep medyczny
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem