zaloguj

Petits Francais Szkoła Języka Francuskiego i Hiszpańskiego dla Dzieci

Usługi Edukacja
Petits Francais Szkoła Języka Francuskiego i Hiszpańskiego dla Dzieci

LOKALIZACJA
Les Petits Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Polaka 3 m 109, 02-777 Warszawa

telefon +48

www www.petitsfrancais.com

E-MAIL franchising@petitsfrancais.com

JEDNOSTKI WŁASNE 4

Poznaj nas - informacje o systemie franczyzowym

Szkoła Języka Francuskiego i Hiszpańskiego dla Dzieci Les Petits Francais istnieje od 2009 roku. Została założona przez Agatę Szumską, autorkę metody nauczania dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Rozwój szkoły i samej metody sprawił, że w 2012 r. powstała sieć LES PETITS FRANÇAIS, która łączy lektorów języka francuskiego, szkoły językowe oraz nauczycieli stosujących Metodę Les Petits Français w całej Polsce oraz od ubiegłego roku w pierwszych ośrodkach za granicą (Dominikana). Metodą Les Petits Francais uczy się aktualnie około 4 tysięcy dzieci w 90 przedszkolach, a także na otwartych kursach w szkołach językowych, lokalnych ośrodkach kultury, klubikach malucha i innych placówkach o profilu edukacyjnym. Lektorzy zrzeszeni w sieci spotykają się regularnie, aby wymieniać się doświadczeniami, uczestniczyć w szkoleniach i wspólnie rozwijać metodę. Metoda Les Petits Francais powstała, aby umożliwić uczenie się języka francuskiego i hiszpańskiego jak najmłodszym dzieciom oraz by towarzyszyć im w ich językowym rozwoju w kolejnych latach, aż do lat 9. Proponowane przez nas scenariusze zajęć zostały napisane w oparciu o kilka lat doświadczeń i cały czas są rozwijane o część kontynuacją dla dzieci starszych. Pierwsza część metody przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 2 do 6 lat. Kolejna część, dla dzieci w wieku 7-9, składa się z części kontynuacyjnej dla tych, którzy przygodę z językiem rozpoczęli już w przedszkolu, oraz początkującej dla dzieci, które rozpoczynają ją dopiero w wieku wczesnoszkolnym. Na naszych zajęciach uczniowie odkrywają język w sposób zupełnie naturalny, tak jak język ojczysty: poprzez śmiech, zabawę, wszystkie zmysły, ruch, taniec i śpiew. W nauce języka dzieciom towarzyszą dwa sympatyczne pluszaki: wzruszająca i uczuciowa Owca Minia oraz jej odpowiedzialny i rozsądny przyjaciel Yaroslav. Każde zajęcia rozpoczynają się rytualnymi piosenkami, które przenoszą dzieci do magicznego świata Małej Francji. lub Małej Hiszpanii, gdzie mówi się wyłącznie w języku nauczanym. Tam właśnie wraz z Minią i Yaroslavem, dzieci przeżywają ich małe i większe przygody, a przy okazji – uczą się wraz z nimi mówić i rozumieć język obcy. Nauka odbywa się od razu zdaniami, przydatnymi w życiu codziennym dzieci komunikatami, które pozwalają im wyrazić ich potrzeby, emocje, gusta i preferencje… Aby im w tym pomóc i uczynić zajęcia barwnymi i zajmującymi, korzystamy z bardzo bogatych, przygotowanych przez nas, materiałów takich jak : 70 autorskich piosenek, melodyjnych i zbudowanych ze zdań komunikacyjnych, autorskich gier językowych, flash cards, kart pracy, mini teatrzyków, historyjek zdjęciowych, komiksów itp. Rodzice mogą towarzyszyć dzieciom w nauce i zabawie z językiem dzięki przygotowanej dla nich książeczce z płytą. Dzięki przemyślanej metodzie polisensorycznej dzieci nieznające ani słowa w języku nauczanym:

 • rozumieją sens zabaw
 • chętnie w nich uczestniczą
 • reagują na polecenia
 • doskonale się bawią
 • uczą się przydatnych zwrotów w kontekście
 • umieją ich użyć w adekwatnych sytuacjach z życia codziennego
 • Nasze zajęcia uczą nie tylko języka, ale także wrażliwości na innych, rozpoznawania i nazywania emocji oraz radzenia sobie z nimi, a nawet – zasad zdrowego stylu życia. Wszystko to w sposób zabawny i lekki, dostosowany do wieku dzieci i wychodzący naprzeciw ich postrzeganiu świata.

  Wymagania sieci

  Lektorzy języka francuskiego i hiszpańskiego, właściciele szkół językowych, którzy chcą prowadzić zajęcia z języka francuskiego i/lub hiszpańskiego dla dzieci sprawdzoną metodą Les Petits Francais.

  Wsparcie dla franczyzobiorcy

  Wsparcie metodyczne Lektorzy prowadzący zajęcia metodą Les Petits Francais są otoczeni stałą opieką metodyczną. Dwa razy w roku uczestniczą w obowiązkowych całodniowych szkoleniach warsztatowych, na których zapoznają się z nowymi materiałami dydaktycznymi, ćwiczą w praktyce konkretne aktywności przewidziane w scenariuszach, uczą się komponowania własnych zajęć na bazie autorskich materiałów metody, poznają i trenują techniki komunikacji, zarządzania grupą oraz rozwiązywania sytuacji konfliktowych dostosowane do specyfiki pracy z dziećmi. Zindywidualizowane wsparcie metodyczne zapewnione jest także w zależności od konkretnych potrzeb poza terminami szkoleń (konsultacje na Skype, mailowe, telefoniczne). Administracja i marketing Franczyzobiorca otrzymuje Pakiet Franczyzowy obejmujący zestaw dokumentów, informacji i procedur ułatwiających rozpoczęcie oraz prowadzenie działalności na rynku lokalnym. Na Pakiet Franczyzowy składają się:

 • Podręcznik know0how opisujący organizację metodyczną szkoły oraz koncepcję zarządzania firmą jaką jest szkoła językowa Les Petits Francais. Zawiera on m.in. praktyczne wskazówki i rady jak skutecznie zdobywać klientów, jak organizować kampanię informacyjno-reklamową itp. Zestaw identyfikacji wizualnej : logo, projekty materiałów reklamowych i informacyjnych (ulotki, banery, roll up, wizytówki, plakaty itp.) oraz dydaktycznych.
 • Zestaw wzorów umów do podpisania z instytucjami współpracującymi (przedszkola, szkoły) oraz z klientami
 • Franczyzobiorca korzysta ponadto:

 • z procedur i narzędzi wypracowanych przez sieć do zarządzania szkołą z dostępu do strony internetowej sieci (strona danej filii) ze wsparcia sieci w bieżących akcjach promocyjno-marketingowych
 • z ogólnopolskiej i zagranicznej reklamy internetowej metody ze szkoleń biznesowych
 • Przewidywana suma inwestycji

  2-7 tys zł.

  Osoba kontaktowa

  Agata Szumska
  Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem