zaloguj / zarejestruj
PRZEWIŃ

Zwolnienie z ZUS wszystkich przedsiębiorców

            Szanowny Pan

Andrzej Duda

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

ul. Wiejska 10

00-902 Warszawa

 

 

 

Szanowny Panie Prezydencie,

 

z ogromną nadzieją przyjęliśmy apel Pana Prezydenta do Premiera Mateusza Morawieckiego o zwolnienie z ZUS na trzy miesiące wszystkich przedsiębiorców bez względu na osiągany przez nich przychód. Dziękujemy za tę inicjatywę i deklarujemy pełne wsparcie całego środowiska MŚP dla Pańskich działań w tym zakresie.

 

Jako Rzecznik MŚP, w specjalnym liście do Prezesa Rady Ministrów przesłanym także Panu Prezydentowi do wiadomości argumentowałem, że wprowadzenie limitu przychodowego na poziomie 300 % średniej krajowej, tj.  około 15 600 zł, dyskryminuje wielu przedsiębiorców, szczególnie takich, którzy osiągają wysoki przychód przy niewielkim dochodzie. Także wyłączenie z pomocy bądź jej pomniejszenie dla zatrudniających więcej niż 9 osób rozczarowało nasze środowisko. Jedynym sprawiedliwym, szybkim  i skutecznym narzędziem wsparcia, bo pozbawionym biurokracji, jest zwolnienie z ZUS płaconego przez przedsiębiorcę za samego siebie wszystkich  bez wyjątku, tak jak zrobił już wcześniej Rząd w przypadku KRUS dla rolników - także na apel Pana Prezydenta.

 

Do wniosku Rzecznika o zastosowanie takiego samego modelu wsparcia w zakresie składek na ubezpieczenie społeczne dla osób prowadzących działalność rolniczą i pozarolniczą, dołączyliśmy wówczas 551 deklaracji poparcia, w tym 114 od organizacji zrzeszających przedsiębiorców. Tyle deklaracji udało się zebrać w ciągu jednego dnia, co najlepiej świadczy o masowym poparciu środowiska przedsiębiorców dla tej inicjatywy.

 

Zwolnienie z opłat na ubezpieczenie społeczne przez 3 miesiące wszystkich  pracujących na własny rachunek, zarówno rolników jak i przedsiębiorców,  będzie wyrazem troski o wszystkich Polaków, a jednocześnie uprości i przyspieszy udzielanie pomocy w ramach tarczy antykryzysowej.

 

Przedsiębiorcy z sektora MŚP, reprezentowani w Radzie Przedsiębiorców przy Rzeczniku MŚP przez ponad 200 organizacji, przyjęli wezwanie Pana Prezydenta o objęcie ich taką ulgą w ZUS z ogromnym zadowoleniem i nadzieją, że stanowisko Głowy Państwa będzie dla Rządu wskazówką pożądanej korekty w przepisach antykryzysowych.

 

Przy okazji życzę Państwu Wesołych, rodzinnych i pogodnych Świąt Wielkiej Nocy!

 

 

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców

 

 

 

Udostępnij artykuł:

Franczyza bez cięć odc.4 Franczyza bez cięć odc.4
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem