zaloguj / zarejestruj

Terminale płatnicze i rozwiązania bezgotówkowe – co przyniesie przyszłość

Gotówka wciąż stanowi istotny element naszej codzienności, jednak na całym świecie prężnie rozwijają się transakcje bezgotówkowe, tym samym wypierając fizyczny pieniądz. Dla państwa oznacza to oszczędności z tytułu drukowania i dystrybucji gotówki. Natomiast dla przedsiębiorców oraz konsumentów łatwość i wygodę w finalizowaniu płatności.

 

Terminale płatnicze stają się coraz bardziej powszechne, jednak wciąż możemy spotkać się z miejscami, w których nie mamy możliwości zapłacenia kartą. Najczęściej dotyczy to niewielkich sklepów, położonych w małych miejscowościach i wsiach. Z kolei miasta są bardzo rozwinięte pod względem transakcji bezgotówkowych. Czego możemy się spodziewać w przyszłości, jeśli chodzi o rozwój tego rodzaju płatności? 

Terminale płatnicze we wszystkich punktach usługowych

W najbliższych latach możemy spodziewać się dalszego rozwoju systemu płatności bezgotówkowych. Na ten moment zdecydowanie najpopularniejszą formą jest transakcja przy pomocy karty płatniczej. W dużych miastach trudno jest sobie wyobrazić lokale czy sklepy, które nie oferują tej usługi. W praktyce jednak, sytuacja taka zdarza się głównie poza miejskimi aglomeracjami.  Mniejsi przedsiębiorcy obawiają się kosztów wprowadzenia nowej technologii i tym samym terminali płatniczych. Czy powinny?

Obecnie płatność kartą staje się pierwszym wyborem dla wielu konsumentów, a coraz więcej osób oczekuje też możliwości płacenia z wykorzystaniem kart zbliżeniowych. Działania państwa oraz wymagania społeczeństwa sprawiają, że w przyszłości będzie rosła liczba miejsc umożliwiających płatność kartą. Już teraz terminale płatnicze są wykorzystywane nie tylko przez firmy, ale i instytucje państwowe, gdyż rozwiązania bezgotówkowe wkroczyły na dobre choćby do urzędów.

Zależnie od potrzeb, korzystać można z urządzeń mobilnych umożliwiających płacenie w dowolnym miejscu, lub stacjonarnych, które ulokowane są na stałe przy konkretnym stanowisku. Te ostatnie doskonale sprawują się choćby w sklepach. Więcej informacji o korzyściach związanych z tym rozwiązaniem możesz znaleźć na https://www.eservice.pl/produkty-i-uslugi/akceptacja-kart-platniczych/terminale-platnicze-pos-stacjonarne/

Kolejne rozwiązania

Rosnące oczekiwania klientów sprawiają, że już teraz pojawiają się kolejne rozwiązania bezgotówkowe. Do płatności zbliżeniowych z wykorzystaniem terminala płatniczego można wykorzystać przystosowany do tego telefon czy nawet zegarek.

W transporcie miejskim karty płatnicze zaczynają z kolei zastępować tradycyjne bilety, pozwalając na identyfikację posiadacza, zapisanie informacji i uregulowanie płatności przez połączenie z bankiem.

Prężnie rozwija się też proces tokenizacji, który pozwala zastąpić płatność kartą regulowaniem opłat z wykorzystaniem specjalnie generowanego kodu. Tym samym rozwiązania bezgotówkowe stają się coraz bardziej zaawansowane i można się spodziewać dalszego rozwoju trendu związanego z wycofywaniem gotówki z obrotu.

materiał partnera

 

Udostępnij artykuł:

Dla jakiego biznesu wybór lokalizacji jest kluczowy do osiągnięcia sukcesu Dla jakiego biznesu wybór lokalizacji jest kluczowy do osiągnięcia sukcesu
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem