zaloguj / zarejestruj
PRZEWIŃ

Terminale płatnicze i rozwiązania bezgotówkowe – co przyniesie przyszłość

Gotówka wciąż stanowi istotny element naszej codzienności, jednak na całym świecie prężnie rozwijają się transakcje bezgotówkowe, tym samym wypierając fizyczny pieniądz. Dla państwa oznacza to oszczędności z tytułu drukowania i dystrybucji gotówki. Natomiast dla przedsiębiorców oraz konsumentów łatwość i wygodę w finalizowaniu płatności.

 

Terminale płatnicze stają się coraz bardziej powszechne, jednak wciąż możemy spotkać się z miejscami, w których nie mamy możliwości zapłacenia kartą. Najczęściej dotyczy to niewielkich sklepów, położonych w małych miejscowościach i wsiach. Z kolei miasta są bardzo rozwinięte pod względem transakcji bezgotówkowych. Czego możemy się spodziewać w przyszłości, jeśli chodzi o rozwój tego rodzaju płatności? 

Terminale płatnicze we wszystkich punktach usługowych

W najbliższych latach możemy spodziewać się dalszego rozwoju systemu płatności bezgotówkowych. Na ten moment zdecydowanie najpopularniejszą formą jest transakcja przy pomocy karty płatniczej. W dużych miastach trudno jest sobie wyobrazić lokale czy sklepy, które nie oferują tej usługi. W praktyce jednak, sytuacja taka zdarza się głównie poza miejskimi aglomeracjami.  Mniejsi przedsiębiorcy obawiają się kosztów wprowadzenia nowej technologii i tym samym terminali płatniczych. Czy powinny?

Obecnie płatność kartą staje się pierwszym wyborem dla wielu konsumentów, a coraz więcej osób oczekuje też możliwości płacenia z wykorzystaniem kart zbliżeniowych. Działania państwa oraz wymagania społeczeństwa sprawiają, że w przyszłości będzie rosła liczba miejsc umożliwiających płatność kartą. Już teraz terminale płatnicze są wykorzystywane nie tylko przez firmy, ale i instytucje państwowe, gdyż rozwiązania bezgotówkowe wkroczyły na dobre choćby do urzędów.

Zależnie od potrzeb, korzystać można z urządzeń mobilnych umożliwiających płacenie w dowolnym miejscu, lub stacjonarnych, które ulokowane są na stałe przy konkretnym stanowisku. Te ostatnie doskonale sprawują się choćby w sklepach. Więcej informacji o korzyściach związanych z tym rozwiązaniem możesz znaleźć na https://www.eservice.pl/produkty-i-uslugi/akceptacja-kart-platniczych/terminale-platnicze-pos-stacjonarne/

Kolejne rozwiązania

Rosnące oczekiwania klientów sprawiają, że już teraz pojawiają się kolejne rozwiązania bezgotówkowe. Do płatności zbliżeniowych z wykorzystaniem terminala płatniczego można wykorzystać przystosowany do tego telefon czy nawet zegarek.

W transporcie miejskim karty płatnicze zaczynają z kolei zastępować tradycyjne bilety, pozwalając na identyfikację posiadacza, zapisanie informacji i uregulowanie płatności przez połączenie z bankiem.

Prężnie rozwija się też proces tokenizacji, który pozwala zastąpić płatność kartą regulowaniem opłat z wykorzystaniem specjalnie generowanego kodu. Tym samym rozwiązania bezgotówkowe stają się coraz bardziej zaawansowane i można się spodziewać dalszego rozwoju trendu związanego z wycofywaniem gotówki z obrotu.

materiał partnera

 

Udostępnij artykuł:

Fitness na trampolinach. Skokami po zdrowie i super sylwetkę Fitness na trampolinach. Skokami po zdrowie i super sylwetkę
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem