zaloguj / zarejestruj
PRZEWIŃ

Rynek pracy we Wrocławiu. Gdzie szukać pracy

Wrocław to miasto prężnie rozwijające się, atrakcyjne dla inwestorów i osób pragnących rozwijać karierę zawodową. Niska stopa bezrobocia, duża liczba ofert z wielu branż oraz wyższe w porównaniu z innymi miastami zarobki zachęcają do zamieszkania i podjęcia pracy. Sprawdź gdzie warto szukać pracy we Wrocławiu.

Jak wygląda rynek pracy we Wrocławiu?

Według Urzędu Statystycznego we Wrocławiu stopa bezrobocia w styczniu 2022 roku wyniosła 1,9%. Natomiast przeciętne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw osiągnęło poziom 6 619,70 zł.

Kogo poszukują pracodawcy?
We Wrocławiu funkcjonują duże centra finansowe, które generują zapotrzebowanie na pracę audytorów, analityków i kontrolerów finansowych oraz doradców podatkowych. Podobnie jak w innych większych miastach w Polsce największe szanse na zatrudnienie mają osoby wykonujące tzw. zawody przyszłości, np. specjaliści ds. nowych technologii, programiści i analitycy. Oprócz tego nie brakuje ofert dla księgowych i pracowników administracyjnych.

Gdzie szukać pracy?

Na początek warto odwiedzić popularne strony internetowe z ogłoszeniami. To świetne narzędzie usprawniające poszukiwanie pracy. Możemy za ich sprawą nie tylko złożyć swoje CV, ale także skontaktować się bezpośrednio z pracodawcą. Zobacz: https://www.gowork.pl/praca/wroclaw;l.

Oprócz znanych portali w Internecie dostępne są darmowe serwisy społecznościowe, np. LinkedIn. Za ich pośrednictwem możemy otrzymywać aktualne oferty pracy. Serwisy te służą nie tylko rekrutacji, ale także kreowaniu swojej marki osobistej. Również za sprawą dodawania postów oraz komentowania i reagowania na publikacje firm oraz ich pracowników. Dobrze przygotowany profil zwiększa szansę znalezienia wymarzonej pracy.

Jeżeli zależy nam na pracy w konkretnej firmie należy obserwować jej media społecznościowe oraz stronę internetową. Organizacje często korzystają ze swoich wewnętrznych baz i w ten sposób rekrutują nowych pracowników.
Dla osób preferujących osobisty kontakt dobrym rozwiązaniem jest odwiedzenie siedziby firmy.

Istnieje wiele możliwości zdobycia zatrudnienia we Wrocławiu, jednak sukces zależy przede wszystkim od naszego wykształcenia, umiejętności oraz wytrwałości i determinacji.

artykuł sponsorowany

Udostępnij artykuł:

Franczyza bez cięć odc.4 Franczyza bez cięć odc.4
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem