zaloguj
PRZEWIŃ

Pudełka kartonowe – niezbędne materiały dla każdego biznesu

  W każdym biznesie akcesoria i materiały do pakowania bywają niezmiernie przydatne – bez względu na to, czy prowadzi się sklep online, czy przestrzeń biurową.  Jednym z podstawowych produktów, które sprawdzają się w różnych sytuacjach, są oczywiście pudełka kartonowe. Zaliczają się do najczęściej wybieranych rozwiązań. Dlaczego? O tym opowiemy w dalszej części artykułu. 

Tektura – jakie rozwiązania można znaleźć na rynku? 

Popularne i praktyczne pudełka wykonuje się z tektury. Może ona mieć różną liczbą warstw, na które składają się linery (płaskie warstwy) oraz flutingi (tektura falista). Do najpopularniejszych rodzajów zaliczają się kartony 3-warstwowe (2 linery z zewnątrz i między nimi 1 fluting) oraz 5-warstwowe (3 linery i 2 warstwy flutingu). Pojawiają się jednak również inne tektury, na przykład niezmiernie trwałe i odporne na zgniatanie produkty 7-warstwowe. 

Budowa kartonu oraz jakość wykorzystanego surowca wpływają oczywiście na parametry techniczne finalnego produktu, wykonanego z tego materiału. 

Pudełka kartonowe – jakie materiały pakowe można spotkać? 

Pudełka kartonowe występują w rozmaitych wielkościach i kształtach. Najpopularniejsze są oczywiście wersje sześcienne lub prostopadłościenne. Oprócz nich wiele osób sięga też po tuby o przekroju kwadratowym i kolistym, wygodne do transportu wszelkich materiałów, które łatwo zwija się w rulon. 

Opakowania tego typu różnią się między sobą metodą zamykania. Można znaleźć modele klapowe, a także rozwiązania z dodatkowymi przykrywkami, które nakłada się na pudełko lub tubę. Szeroki wybór produktów obu typów oferuje choćby sklep e-Hurtownia-Opakowan.pl

Dlaczego warto wybrać pudełka kartonowe? 

Pudełka kartonowe cieszą się niesłabnącą popularnością jako jeden z podstawowych materiałów pakowych dla firm. Dlaczego? Przede wszystkim wpływa na to olbrzymia funkcjonalność takiego rozwiązania. 

Nie da się bowiem ukryć, że pudełka sprawdzają się w wielu przypadkach do składowania (magazynowania) rozmaitych przedmiotów, w tym choćby dokumentów, które są niezbędne w każdym biznesie i wymagają przechowywania w odpowiednich warunkach. Pudełka chronią je przed zabrudzeniem oraz uszkodzeniem mechanicznym. 

Pudełka są proste w użyciu. Wystarczy włożyć przedmioty, nawet o zróżnicowanych kształtach i wielkości, do środka. Niekiedy, w przypadku delikatniejszych elementów, można dodatkowo wykorzystać praktyczne wypełniacze, by jeszcze lepiej zabezpieczyć zawartość. 

Kartonowe pudełka zaliczają się do rozwiązań stosunkowo tanich, a przy tym przyjaznych środowisku naturalnemu. Tektura, z której są wykonane, w wielu przypadkach pochodzi z recyklingu. Dzięki temu udaje się lepiej zarządzać obiegiem surowców oraz obniżyć koszty produkcji opakowań dla niemal każdej branży. 

Marketing a pudełka kartonowe 

Pudełka to jednak nie tylko sposób na zabezpieczenie towarów na czas składowania i transportu. Tego typu produkty wielokrotnie spełniają funkcję materiałów promocyjnych danej firmy. 

Na kartonie łatwo bowiem nadrukować logotypy, hasła promocyjne i inne treści, nawiązujące do filozofii firmy lub przekazujące istotne dla klientów informacje. Często można również spersonalizować pudełka, by optymalnie wpisywały się w spójną i kompleksową identyfikację wizualną danej marki. Dzięki temu opakowanie wzbudza większe zaufanie oraz buduje świadomość społeczną, co przekłada się na lepsze wyniki danego biznesu oraz wzrost konkurencyjności na rynku branżowym. 

Nowoczesne opakowania z tradycyjnych materiałów 

Nowoczesne opakowania kartonowe sprawdzają się do zabezpieczania rozmaitych towarów. Łatwo magazynować w nich dokumenty firmowe, a także wykorzystać je do pakowania towarów, wysyłanych do klientów e-commerce. 

Kartony stosuje się od lat. Wyróżniają się niską ceną, są naprawdę wygodne w użyciu, a przy tym zaliczają się do materiałów pakowych szczególnie przyjaznych środowisku naturalnemu. 

Trudno się zatem dziwić, że wciąż cieszą się tak wielką popularnością – w końcu jest to po prostu rozwiązanie, które się sprawdza pod wszystkimi względami. 

Udostępnij artykuł:

Na co postawić przy wyborze lokalizacji dla swojego biznesu Na co postawić przy wyborze lokalizacji dla swojego biznesu
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem