zaloguj
PRZEWIŃ

Outsourcing pracowników z Ukrainy i Azji - niezbędne formalności

Na polskim rynku od kilku lat obserwuje się deficyt pracowników. Jest on związany głównie z emigracją obywateli Polski do państw członkowskich UE w poszukiwaniu pracy. Na ich miejsca chętnie przybywają pracownicy ze wschodu, m.in. Ukrainy i Azji. Przekroczenie terytorium Unii Europejskiej wiąże się jednak z dużymi zawiłościami formalno-prawnymi. W tym przypadku doskonałym rozwiązaniem jest outsourcing pracowników.

Na czym to polega outsourcing pracowników z Ukrainy i Azji?

Outsourcing pracowników ze wschodu odbywa się na zasadzie zawarcia umowy między pracodawcą, agencją outsourcingową, a pracownikiem. Jest to tzw. umowa trójstronna, która stanowi idealne rozwiązanie dla pracodawców, którzy dzięki niej mogą oszczędzić czas i pieniądze przeznaczone na procesy rekrutacji i zatrudnienia. Na początku współpracy pracodawca musi ściśle określić jakiego pracownika poszukuje, podać wymagane wykształcenie, staż pracy, a nawet cechy osobowościowe. Agencja rozpoczyna poszukiwania pracownika na terenie danego państwa przez wykwalifikowanych rekruterów. Ich zadaniem jest przeprowadzenie rozmów, załatwienie wszystkich spraw formalnych związanych z przyjazdem wybranego kandydata do Polski, a także zapewnienie transportu i zakwaterowania. Po zatrudnieniu, pracownicy agencji dbają o prowadzenie dokumentacji kadrowo-finansowej, odciążając pracodawcę.

Outsourcing pracowników z Ukrainy

Obywatele Ukrainy to osoby, które najliczniej i najchętniej zatrudniają się w polskich firmach. Są wśród nich zarówno pracownicy fizyczni, jak i specjaliści, lekarze czy prawnicy. Polska jest dla nich dobrym rozwiązaniem ze względu na odległość oraz podobną kulturę. Często rozumieją też nasz język, co ułatwia im zrozumienie umów, oświadczeń oraz innych dokumentów, które muszą podpisać. Jako, że Ukraina nie jest państwem członkowskim Unii Europejskiej, jej obywatele muszą posiadać ważny paszport oraz zezwolenie na pracę, które wydawane jest na okres 6 miesięcy. W przypadku korzystania z usług agencji outsourcingowej formalności nie stanowią problemu. Agencja dba o to, aby pracownik posiadał wszelkie uprawnienia i zezwolenia pozwalające na przebywanie na terenie kraju oraz wykonywanie powierzonej  pracy. W przypadku wygaśnięcia zezwolenia na pracę, także agencja stara się o przedłużenie pobytu lub wydanie nowego zezwolenia. Korzyści dla pracodawcy są zatem ogromne - oszczędza czas, pieniądze a w zamian za to otrzymuje solidnego pracownika.

Więcej na ten temat pod adresem: https://conquro.pl/zatrudnienie-pracownikow-z-ukrainy-krok-po-kroku-zielone-swiatlo-na-outsourcingu-pracownikow-sezonowych-z-ukrainy-w-dobie-pandemii/ 

Outsourcing pracowników z Azji

Ze względu na duże zapotrzebowanie pracowników, a także zmiany kierunku emigracji Ukraińców, polscy przedsiębiorcy coraz częściej decydują się na pracowników z Azji. Cechują się ogromną determinacją w zdobyciu pracy, punktualnością oraz chęcią nauki nowych zawodów. Outsourcing pracowników z Azji staje się bardzo dobrą alternatywą w stosunku do zatrudnienia pracowników z Ukrainy. Korzyścią jest możliwość dłuższego pobytu, który ze względu na znaczna odległość wynosi do 3 lat, a później może zostać wydłużony. Pobyt możliwy jest na podstawie wizy bądź zezwolenia na pobyt czasowy. Umowa z agencją pracy pozwoli na szybki przebieg procesu rekrutacyjnego na terenie Azji oraz załatwienie wszelkich formalności związanych z pracą oraz przebywaniem w Polsce.

Sprawdź więcej pod adresem:  https://conquro.pl/zatrudnianie-pracownikow-z-azji-filipin-jak-rekrutowac-przez-agencje-pracy/ 

artykuł sponsorowany

Udostępnij artykuł:

Co wyróżnia XTREME FITNESS GYMS FRANCHISE Co wyróżnia  XTREME FITNESS GYMS FRANCHISE
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem