zaloguj
PRZEWIŃ

Otwierasz działalność gospodarczą Sprawdź, od czego zacząć!

Wbrew pozorom do otworzenia własnej firmy, a następnie do osiągania satysfakcjonujących wyników finansowych nie wystarczy tylko innowacyjny pomysł na biznes oraz własny kapitał inwestycyjnych. Otworzenie działalności gospodarczej wymaga nie tylko sporej odwagi i przedsiębiorczości, ale również determinacji i dobrego zorganizowania. Podpowiadamy jakich błędów unikać przy zakładaniu własnej firmy. Od czego zacząć?

Biznesplan to podstawa

Własna firma to dobry sposób na zdobycie niezależności – jeśli jednak nie jesteś przekonany do tego pomysłu, to lepiej chwilowo się wstrzymaj oraz rozważ wszystkie za i przeciw. Jednym z determinantów sukcesu jest innowacyjny pomysł oraz umiejętne wypromowanie go. Dlatego też, zanim otworzysz własną działalność gospodarczą, stwórz biznesplan, który powinien zawierać informacje nt. szans i zagrożeń, analizę finansową, estymację wyników finansowych. Ważną cechą planu biznesowego jest jego długofalowość – jego zakres powinien wynosić od 3 do 5 lat. Co ważne, warto w nim określić również swoje cele biznesowe i różne drogi jego realizacji – można też uwzględnić ewentualne problemy, które mogą pojawić się na twojej drodze.

Wybór obszaru działalności gospodarczej

Jeśli zależy Ci na osiąganiu satysfakcji – zarówno finansowej, jak i mentalnej – z prowadzenia własnej firmy, zastanów się, co lubisz robić i w czym jesteś naprawdę dobry. Profil działalności własnej firmy powinien odpowiadać Twoim umiejętnościom i zainteresowaniom. Co więcej, jeśli wcześniej pracowałeś na etacie, a teraz masz zamiar otworzyć działalność gospodarczą, zgodną ze swoim doświadczeniem zawodowym, to masz bardzo ważny atut na start, ponieważ nie jesteś już debiutantem. Warto rozważyć przekucie swojej pasji w sposób na życie – oto kilka pomysłów, które mogą Cię zainspirować:

  • catering dietetyczny – z roku na rok coraz więcej osób korzysta z tego typu usług. Dlatego jeśli Twoją pasją jest gotowanie, to możesz pomyśleć o stworzeniu diet pudełkowych. Warto jednak zaznaczyć, że tego typu posiłki muszą być zdrowe,
  • rękodzieło – to obecnie jedna z najprężniej rozwijających się branż. Jeśli masz duszę artysty i robisz np. paski do zegarków, torebki czy też malujesz ręcznie kubki, to śmiało możesz spróbować sprzedawać swoje wyroby w internecie,
  • cukiernictwo – to dobry sposób na zarobek dla fanów pieczenia ciast, zwłaszcza tych o nietuzinkowych i pięknych ozdobach. Obecnie torty i ciasta zamawia się niemal na każdą możliwą okazję – urodziny, imieniny, komunię, chrzest, ślub, etc.
  • korepetycje – jeśli znasz np. angielski lub matematykę na naprawdę wysokim poziomie, a do tego masz talent pedagogiczny, możesz pomyśleć o korepetycjach lub nawet własnej szkole językowej.

Obecność firmy w sieci

Obecnie na palcach jednej ręki można byłoby policzyć branże, które w obecnych czasach świetnie radzą sobie bez internetu. Jeśli nie masz zamiaru prowadzić apteki czy też sklepu ze świeżym pieczywem, to bez obecności w digitalu może być trudno. Jak prowadzić firmę w internecie? Najlepiej zacznij od początku, czyli od wyboru szybkiego i stabilnego łącza, które da Ci możliwość sprawnego poruszania się w sieci, a także jeśli masz zamiar przetwarzać dane osobowe – zagwarantuje Ci bezpieczeństwo. Najlepszą opcją jest skorzystanie z ofert specjalnie stworzonych z myślą o przedsiębiorcach. Szybki internet bez limitu dla firm to jeden z ważnych czynników sukcesu.

Jednym z największych na rynku graczy spełniających wszystkie powyższe kryteria jest UPC Biznes, który przygotował ofertę z myślą o szczególnych potrzebach firm. W zależności od swoich potrzeb możesz skorzystać z usług dedykowanych dla klientów biznesowych, mowa tu m.in. o pakiecie bezpieczeństwa czy stałym adresie IP. Co więcej, łącze internetowe od UPC cechuje się bardzo dobrą stabilnością i szybkością przesyłu danych, co ma szczególne znaczenie, zwłaszcza gdy z jednego łącza korzysta więcej niż jeden użytkownik jednocześnie. Dodatkowo wybierając UPC Biznes, nie musimy się martwić o długie oczekiwanie na infolinii – firma ta oferuje dedykowaną obsługę dla klientów biznesowych. Jeśli masz zamiar otworzyć własny sklep internetowy lub przenieść swój biznes z offline do online, to z pewnością zainteresuje Cię także darmowy poradnik o e-commerce dla początkujących.

artykuł sponsorowany

Udostępnij artykuł:

Handel przyprawami Handel przyprawami
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem