zaloguj
PRZEWIŃ

Leasing i usługi dodatkowe – zobacz, na co zwrócić uwagę

Leasing to jeden z najpopularniejszych sposobów finansowania samochodów. Jak znaleźć najlepszą ofertę i na co warto zwrócić uwagę? Niektóre firmy oferują w pakiecie usługi dodatkowe – można dopasować ofertę idealnie skrojoną pod nasze potrzeby.

Na czym polega leasing?

Leasing to umowa cywilnoprawna zawierana między finansującym a korzystającym, czyli między leasingodawcą i leasingobiorcą. Oznacza to, że firma leasingowa przekazuje konkretną rzecz – na przykład samochód, motocykl, ekspres do kawy itd. – leasingobiorcy w użytkowanie, a w zamian otrzymuje co miesiąc określoną opłatę.

Przez czas obowiązywania umowy leasingobiorca może korzystać z danej rzeczy, mimo że nie staje się jej właścicielem. Obowiązuje go też opłata wstępna i ma prawo do wykupu przedmiotu umowy po wygaśnięciu umowy. Najczęściej korzystają z leasingu firmy, gdyż mogą go wliczyć w koszty prowadzenia działalności bez obniżania zdolności kredytowej.

Przeanalizuj umowę przed jej podpisaniem

Decyzja o wyborze leasingu musi być poprzedzona analizą oferty i umowy proponowanej przez daną firmę. Są sytuacje, że umowa leasingu może być niekorzystna, a nawet niebezpieczna dla leasingobiorcy, dlatego trzeba ją dokładnie przeanalizować – sprawdzić np. sposób wyliczania rat leasingu, wysokość opłaty wstępnej, warunki wcześniejszego rozwiązania umowy, możliwość zakupienia tańszego ubezpieczenia itd. Najlepszym rozwiązaniem jest zwykle wybór oferty wiarygodnej firmy leasingowej. Co więcej, wybierając ofertę leasingu, warto zwrócić uwagę także na ew. usługi dodatkowe.

Zwróć uwagę na usługi dodatkowe

Niskie raty to nie wszystko – dobrze jest sprawdzić też inne zapisy umowy, między innymi usługi dodatkowe. Za ustaloną kwotę można zyskać prawo do użytkowania przedmiotu leasingu, ale także otrzymać inne dodatki. Mogą one być wliczone w ratę lub oferowane za atrakcyjną dopłatą – jak na przykład w ofercie leasingu Santander Consumer Multirent.

Pakiet ubezpieczeń. Usługami dodatkowymi może być na przykład pakiet ubezpieczeń. Santander Consumer Multirent oferuje skorzystanie z atrakcyjnych stawek na polisę OC, AC i NW. Co więcej, można także wybrać sposób płatności składki, najbardziej opłacalny dla firmy tworzącej flotę. W ten sposób można zaoszczędzić nawet kilkanaście tysięcy złotych.

  • Assistance. Zachęcającym dodatkiem może też być ubezpieczenie assistance – w ofercie Santander Consumer Multirent są pakiety Standard, Silver, Gold CFM oraz VIP  Exclusive. Multirent Assistance zapewnia całodobową pomoc w różnych sytuacjach na drodze, np. w razie kolizji czy awarii, które nie pozwolą na dalszą podróż.

Karta paliwowa. Dzięki Karcie oferowanej w ramach oferty  Santander Multirent można oszczędzać na paliwie i płacić bezpiecznie na stacjach BP oraz Orlen. Księgowość otrzyma jedną zbiorczą fakturę za dany miesiąc.

Dostęp do e-Platformy Santander Consumer Multirent. To szybki i wygodny dostęp z dowolnego miejsca do faktur, salda, wniosków i umów 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Ochrona przed utratą wartości. Santander Consumer Multirent daje też możliwość zakupu polisy, która ochroni pojazd przed utratą wartości. Zabezpiecza ona przed stratą wynikającą z różnicy między wartością rynkową auta w chwili obecnej a ceną nowego samochodu.

Artykuł sponsorowany

Udostępnij artykuł:

Trendy w branży e-commerce w 2018 roku Trendy w branży e-commerce w 2018 roku
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem