zaloguj / zarejestruj
PRZEWIŃ

Kontenery handlowe. Innowacyjne rozwiązanie dla handlu sezonowego

W handlu znane jest pojęcie „sezonowości”, które dotyczy m.in. miejsc o dużym natężeniu ruchu turystycznego. Okresowy popyt na konkretne towary czy usługi powoduje, że nie zawsze opłaca się uruchamiać działalność w stacjonarnym lokalu. Z pomocą przychodzą wówczas producenci kontenerów handlowych. Z takim obiektem możesz zacząć sprzedaż niemal w dowolnej lokalizacji w wybranym czasie i co więcej – podążać za klientami. Oto kilka powodów, dla których kontener handlowy to strzał w dziesiątkę dla sezonowców.

Co możesz sprzedawać w kontenerze?

Kontener handlowy to obiekt na tyle uniwersalny, że możesz prowadzić tam sprzedaż niemal bez ograniczeń. Doskonale sprawdzi się jako budka z lodami nad morzem, food truck czy punkt z pamiątkami przy deptaku w górskiej miejscowości. Takie mobilne konstrukcje wykorzystują też sprzedawcy wakacyjnych rejsów czy kursów, np. windsurfingowych. Jeszcze inną grupą są sprzedawcy telefonii komórkowej, ubezpieczeń czy firmy kurierskie.

Niektórzy przedsiębiorcy decydują się na biznes sezonowy po to, aby sprawdzić skuteczność biznesplanu i niejako przetestować pomysł na działalność na turystach, a następnie zadecydować o jej kontynuowaniu. Inni z kolei są nastawieni wyłącznie na handel w okresie wakacji, ferii zimowych czy okresu świątecznego. Zwykle zarabiają wówczas wystarczająco, aby bez problemu utrzymać się przez pozostałą część roku.

Mobilność kontenerów, czyli podążanie za tłumem

Handel sezonowy przewiduje, że obiekt, w którym prowadzona jest sprzedaż, będzie wykorzystywany tylko przez jakiś czas, np. kilka miesięcy lub tygodni. Później konstrukcja jest przenoszona w miejsce, w którym poczeka do kolejnego sezonu. Krótkoterminowość wymaga mobilności, a taką zapewniają producenci kontenerów handlowych.

Tego typu obiekt jest łatwy w transporcie, a także montażu. Co prawda jego przewiezienie wymaga zorganizowania samochodu HDS z dźwigiem. Jednak to wystarczy, aby nie tylko zmienić lokalizację kontenera, ale także bezpiecznie go posadowić.

Jaki powinien być kontener handlowy?

Kontener handlowy to obiekt, który będzie wystawiony na działanie różnych, często bardzo trudnych, warunków atmosferycznych. Zwykle obiekty z przeznaczeniem na handel są produkowane z trwałego i odpornego na uszkodzenia materiału. W płycie stosuje się m.in. rdzeń z poliuretanu, styropianu lub wełny mineralnej. To jednocześnie gwarancja doskonałej izolacji akustycznej i termicznej.

Co istotne, tak zaawansowana technologia stosowana w konstrukcji kontenerów handlowych nie wpływa na ich wagę.

Jakość wykonania to jedno, ale w aranżacji kontenera handlowego liczy się również jego wyposażenie. Aby zapewnić pracownikom punktu komfort, warto zainwestować w instalację grzewczą i elektryczną. Na podłodze możesz położyć specjalne panele lub wykładzinę PVC. Producenci takich obiektów dają gwarancję niskiej przenikalności ciepła. Okazuje się zatem, że sprzedaż w mobilnym kontenerze przyniesie Ci też oszczędności na ogrzewaniu.

Kontener handlowy to niekonieczne blaszany domek!

Nowoczesny kontener handlowy może się doskonale prezentować pod względem wizualnym. Zastąpienie tradycyjnej blachy falistej płytą warstwową i deską elewacyjną pozwala stworzyć wręcz eleganckie punkty sprzedaży, które same w sobie mogą być wizytówką przedsiębiorcy.

Możesz zamówić wykonanie kontenera handlowego w modnym stylu skandynawskim albo w bardziej ponadczasowym. W ramach wykończenia do wyboru masz m.in. kamień elewacyjny, kasetony czy inne elementy dekoracyjne. Co ważne, im bardziej będzie rozrastać się Twoja działalność, tym bardziej możesz rozbudowywać przestrzeń handlową. Kontenery produkowane z myślą o sprzedaży mają często charakter modułowy. To zachęta do tego, aby rozwijać swój biznes, otwierając się na kolejne grupy klientów, nawet jeśli tylko sezonowo.

art.sponsorowany

Udostępnij artykuł:

Trendy w branży e-commerce w 2018 roku Trendy w branży e-commerce w 2018 roku
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem