zaloguj
PRZEWIŃ

Jakie opony wybrać, by jeździć samochodem bezpiecznie

Dobre opony to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia samochodu. Bez nich nie da się bezpiecznie jeździć po mokrej i suchej nawierzchni. Na co zwrócić uwagę, gdy chce się korzystać z opon zapewniających najwyższy poziom bezpieczeństwa?

Opony letnie i zimowe - dlaczego warto je zmieniać? 

W celu zwiększenia bezpieczeństwa na drodze powinno się pamiętać o zmianie opon na letnie i zimowe. Jest to ważne bez względu na to, jaki model pojazdu się posiada. Co prawda, istnieją opony uniwersalne, całoroczne, lecz czołowi producenci opon ich nie rekomendują. Opony na lato są przystosowane do jazdy po suchej i rozgrzanej nawierzchni. Modele zimowe są natomiast wyposażone w dodatkowe rowki, które odprowadzają błoto pośniegowe i wodę spod kół. Różne rodzaje bieżnika sprawiają, że opony poprawiają przyczepność samochodów osobowych w zakrętach i skracają drogę hamowania.  

Wymiana opon na modele przystosowane do konkretnej pory roku zmniejsza ryzyko wypadku drogowego. Nowe opony założy się szybko i sprawnie u każdego mechanika, dlatego nie warto rezygnować z prostego sposobu na poprawę bezpieczeństwa własnego oraz innych uczestników ruchu drogowego. Niezmienianie opon grozi również uszkodzeniem różnych elementów samochodu, który jest słabiej amortyzowany i chroniony przed solą bądź wodą spod kół. 

Tylko sprawdzeni producenci opon 

Zakup opon w atrakcyjnej cenie jest możliwy nawet w supermarkecie lub dyskoncie, jednak takie rozwiązanie jest mało rozsądne. Na https://noweopony.pl/ znajdziesz idealne opony do Twojego pojazdu. Sklep internetowy udzieli Ci porady, jak dopasować typ opon i ich rozmiar do felg. Co więcej, w sklepie skorzysta się z udogodnień takich jak szybka wysyłka i dostawa gratis. Dzięki temu dobre opony kupi się bez trudu, nawet gdy warunki drogowe ulegną nagłej zmianie.  

Przed zakupem nowych opon powinno się pamiętać o tym, by wybierać wyłącznie modele z oferty najlepszych producentów. Dzięki temu wybierze się towar zgodny z oczekiwaniami oraz zapewniający pełne bezpieczeństwo na drodze. Uwagę warto zwrócić również na opinie klientów sklepu z oponami. W ten sposób dobierze się opony, które będą posiadały odporny na ścieranie bieżnik. 

Opony oferowane w tanich marketach i dyskontach są wykonane z niskiej jakości surowców. Ich wytrzymałość jest ograniczona, przez co już po jednym sezonie mogą nie nadawać się do dalszej jazdy. Opony od czołowych producentów przejadą znacznie więcej kilometrów, zachowując się dokładnie tak, jak oczekuje kierowca w przypadku jazdy po suchej lub mokrej nawierzchni.  

artykuł sponsorowany

Udostępnij artykuł:

Jaka jest rola osoby wspierającej franczyzobiorcę Jaka jest rola osoby wspierającej franczyzobiorcę
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem