zaloguj / zarejestruj
PRZEWIŃ

Jakie kasy fiskalne są niezbędne do prowadzenia firmy

Wielu przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą zastanawia się czy musi posiadać kasę fiskalną. A jeśli ma taki obowiązek, to gdzie zakupić odpowiednie kasy fiskalne najlepiej dostosowane do branży, którą się zajmują. Jeśli też zastanawiasz się nad tym tematem, to koniecznie przeczytaj ten artykuł. 

Kto ma obowiązek posiadać kasy fiskalne? 

Polskie prawo w ustawie o VAT nakłada obowiązek stosowania kasy rejestrującej przez przedsiębiorcę przy sprzedaży na rzecz osoby fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej i na rzecz rolnika ryczałtowego. Zwolnienie z tego obowiązku możliwe jest na podstawie rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących. Najczęściej mali przedsiębiorcy korzystają ze zwolnienia z posiadania kasy fiskalnej ze względu na wysokość obrotu. Dlatego, jeśli obrót realizowany na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej i rolników ryczałtowych nie przekroczył w ubiegłym roku podatkowym wartości 20 000 zł, a w przypadku przedsiębiorcy rozpoczynającego w ubiegłym roku podatkowym dostawę towarów albo świadczenie usług na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej i rolników ryczałtowych, jeśli obrót z wymienionego tytułu nie przekroczył, w proporcji do okresu świadczenia tych czynności w ubiegłym roku podatkowym, wartości 20 000 zł. Jednak przed skorzystaniem ze zwolnienia z posiadania z kasy trzeba się upewnić, czy nie zajmujemy się działalnością, która bez względu na obrót nie może być zwolniona z ewidencji. 

Gdzie sprawdzą się drukarki fiskalne? 

Drukarki fiskalne to sprzęt niezastąpiony w handlu, gdzie dostępny jest bogaty asortyment produktów. Urządzenia te posiadają rozwiązania dostosowane do potrzeb praktycznie każdej gałęzi handlu. Są łatwe w obsłudze, potrzebują tylko dostępu do komputera. Jeśli masz sklep, to wystarczy zeskanować kod produktu i drukarki fiskalne wydrukują paragon dla klienta. Pracownik nie musi pamiętać kodów na wszystkie oferowane produkty i nie musi nic sam nabijać, jak to ma miejsce przy zwykłej kasie. Drukarki fiskalne znacznie zmniejszają ilość pracy wykonywanej przez sprzedawców i pomagają zaoszczędzić czas i środki. Ciekawym rozwiązaniem są drukarki fiskalne online. Są to urządzenia, które w czasie rzeczywistym przekazują dane do urzędu skarbowego. Co prawda na razie nie ma jeszcze obowiązku ich stosowania w każdej branży, ale wydane są już odpowiednie rozporządzenia z terminami na ich wprowadzenie. Dlatego dobrze będzie już teraz pomyśleć o takim rozwiązaniu, żeby zdążyć na czas. 

Gdzie znajdziesz dobrą ofertę kas fiskalnych i kas fiskalnych online? 

Kasy fiskalne oraz kasy fiskalne online to ważny dla przedsiębiorcy sprzęt, dlatego warto je zakupić u sprawdzonego dostawcy. Jeśli zastanawiasz się, gdzie nabyć kasy fiskalne Wrocław to miasto na terenie, którego ma swój sklep firma NetVet. Na swojej stronie internetowej https://netvet.pl/kasy-fiskalne/ oferuje klientom artykuły, które posiadają systemowe rozwiązania. Sklep w swojej ofercie ma urządzenia, które nie tylko cechuje nowoczesny design, ale i są dostosowane do potrzeb klienta. Ciekawym i coraz częściej koniecznym rozwiązaniem jest kasa fiskalna online. Co to takiego? Jest to kasa, która łączy się z Centralnym Repozytorium Kas, żeby przekazać do niego codziennie informacje o sprzedaży. W Polsce coraz więcej firm ma obowiązek takiego raportowania. Jeśli przedsiębiorca nie posiada internetu może zakupić kasy z modemem GSM razem z internetem w korzystnej cenie. 

artykuł sponsorowany

Udostępnij artykuł:

Czy długość szkolenia franczyzobiorcy ma znaczenie Czy długość szkolenia franczyzobiorcy ma znaczenie
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem