zaloguj / zarejestruj
PRZEWIŃ

Jak otworzyć biuro rachunkowe

Biuro rachunkowe zgodnie z tym, jak zmieniły się przepisy, może otworzyć każdy. Tym samym, w szybki i dość łatwy sposób, możemy stać się właścicielami własnej firmy i świadczyć różnorodne usługi finansowe. Co jest ważne, przy zakładaniu biura nieruchomości?

Biuro rachunkowe świadczy różnorakie usługi rachunkowe, zarówno z klientami instytucjonalnymi, jak i prywatnymi firmami. Z profesjonalnych usług finansowych może skorzystać każda osoba, ponieważ większość z nas w jakiś sposób uczestniczy w procesach gospodarczych i ekonomicznych. Daje to ogromne możliwości uzyskiwania przychodów przez biura, których przybywa nie bez powodu.

Proces ich zakładania jest prostszy, niż dawniej. Aby założyć biuro rachunkowe nie można być osobą karaną i koniecznie posiadać zdolność prawną. Nie ma obowiązku specjalnego wykształcenia oraz pozytywnej oceny z egzaminów – tak, jak to było dawniej.

Jakie czynności finansowe obsługuje biuro rachunkowe?

To miejsce, w którym można rozliczyć podatki, stworzyć analizę księgowo-podatkową i na jej podstawie ustalić dogodne warunki płatności.

Zgłasza się tu także pracowników i przedkłada opiekę nad nimi. Biuro rachunkowe ma obowiązek rozliczyć pracowników z ZUS, a także Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, a także zarządzać urlopami oraz wypłatami.

Biuro rachunkowe to także usługa pełnej księgowości, czyli ewidencja przychodów i rozchodów, obliczenia podatkowe, a także doradztwo w tym zakresie.

O czym pamiętać otwierając biuro?

Przede wszystkim o nowych przepisach, które umożliwiły otwarcie biura każdemu. Właściciel musi mieć wyłącznie pełną zdolność do wykonywania czynności prawnych, z wyjątkiem prowadzenia ksiąg rachunkowych. Tu niezbędna będzie odpowiednia licencja.

Po przeprowadzeniu wszystkich formalności prawnych i gospodarczych, należy poszukać dobrej lokalizacji dla biura. Ważne, by znajdowało się ono w centrum miasta, z łatwym dojazdem oraz miejscami parkingowymi. Klienci powinni możliwie szybko i sprawnie dostać się na wizytę z doradcą podatkowym.

Niezbędne jest także profesjonalne wyposażenie biura. Potrzebny asortyment w postaci segregatorów, papieru, produktów piśmienniczych znajdziemy w Biuronimo.pl.

To ważne, by w zakresie wyposażenia współpracować z jednym dostawcą, który szybko dostarczy niezbędne produkty, ale również przygotuje rabaty dla stałych klientów.

 

materiał partnera

Udostępnij artykuł:

Franczyza bez cięć odcinek specjalny Franczyza bez cięć odcinek specjalny
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem