zaloguj / zarejestruj
PRZEWIŃ

Dlaczego pożyczki płynnościowe z UE są tak opłacalne

Jeśli natrafimy gdzieś na informacje dotyczące pożyczki płynnościowej z funduszy UE, na przykład tutaj: https://habza.com.pl/pozyczki-plynnosciowe/, możemy zastanawiać się, jak to możliwe, że ten produkt finansowy ma tak korzystne warunki. Zwłaszcza w porównaniu do zwykłych kredytów i pożyczek oferowanych przez banki komercyjnej.  Jak łatwo się domyślić, jest ku temu ważny powód. Warto go poznać, aby zrozumieć lepiej, na jakiej zasadzie działa ten typ pożyczek i dlaczego warto się nim zainteresować. Tak więc, dlaczego pożyczki płynnościowe z UE są tak opłacalne? Czy rzeczywiście ich warunki są tak korzystne, jak się wydają na pierwszy rzut oka? Sprawdź! 

Pożyczki z UE mają pomagać polskim firmom 

Pożyczki z UE nie działają na tej samej zasadzie, jak zwykłe pożyczki w bankach komercyjnych. Co prawda nie są one całkowicie darmowe, choćby ze względu na koszty ich obsługi, ale z reguły charakteryzują się niższym całkowitym kosztem. Wynika to z faktu, że ich głównym celem jest wsparcie rozwoju polskich firm, czy też konkretnie w przypadku pożyczek płynnościowych, udzielenie im pomocy w celu ustabilizowania ich sytuacji finansowej w trudnym okresie. 

Sprawnie działające firmy prywatne stoją u podstawie polskiej gospodarki, w związku z tym nie można pozwolić na to, aby masowo upadały. Problem jednak w tym, że w ciągu ostatnich kilkunastu miesiącach dramatycznie pogorszyła się sytuacja nawet wielu dobrze zarządzanych i dotychczas sprawnie funkcjonujących przedsiębiorstw. Powodem jest oczywiście pandemia COVID-19 i wszystkie jej następstwa. 

 Niektóre branże miały całkowicie lub częściowo uniemożliwioną działalność przez długie miesiące (branża turystyczna, gastronomiczna, hotelarska i nie tylko), inne co prawda mogły działać, ale spotykały się z mniejszym popytem z uwagi na zubożenie społeczeństwa. Pożyczki płynnościowe z UE mają za zadanie pozwolić przywrócić normalne działanie i ustabilizować sytuację finansową firm, w związku z czym nie mogą być zbyt drogie, ponieważ w takim przypadku na dłuższą metę tylko pogarszałyby sytuację. Stąd też ich niskie oprocentowanie, które przyciąga duże zainteresowanie ze strony polskich przedsiębiorców. 

Jak zaciągnąć pożyczkę płynnościową z UE? 

Po zapoznaniu się z powyższymi informacjami możemy stwierdzić, że chcielibyśmy zaciągnąć tego typu pożyczkę dla swojej firmy. Można to zrobić na dwa sposoby: samodzielnie lub z pomocą eksperta mającego w tym zakresie doświadczenie. Biorąc pod uwagę, że firmy zaineresowane pożyczkami płynnościowymi są często w trudnej sytuacji finansowej i zależy im na jak najszybszym uzyskaniu pozytywnej decyzji kredytowej, w większości przypadków najlepsze będzie rozwiązanie drugie. 

Pozwoli ono uniknąć niepotrzebnych opóźnień w wypełnianiu wniosku i załatwianiu wszelkich innych formalności związanych z pożyczką. Co więcej, specjalista na każdym etapie jej zaciągania będzie służył radą i chętnie wyjaśni wszelkie aspekty, które dla laików mogą być w pierwszej chwili niezrozumiałe. 

Udostępnij artykuł:

Niebo w mieście Niebo w mieście
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem