zaloguj / zarejestruj

Co warto wiedzieć o tanich tonerach do drukarek

Zakup drukarki w niskiej cenie nie zawsze wiąże się z pełnym zadowoleniem użytkowników. Często okazuje się bowiem, że koszty eksploatacji szybko przerastają cenę kupna. Fakt ten niejednokrotnie wynika z celowego zamiaru producentów urządzeń drukujących, co pozwala zrekompensować im ewentualne straty. Warto jednak pamiętać, że poza oryginalnymi tonerami na rynku dostępne są ich znacznie tańsze zamienniki. Co warto o nich wiedzieć? Odpowiadamy.

Czy zamienne tonery są gorsze niż oryginały?

Przekonanie, że zamienne tonery do drukarek są mniej wydajne niż oryginały oraz niebezpieczne dla sprzętu nie zawsze są zgodne z prawdą. Oczywiście ważne jest źródło, gdzie je kupujemy, jednak cenieni producenci zamienników skrupulatnie testują swoje produkty przed dopuszczeniem ich do sprzedaży. W efekcie tonery HP, Canon, Epson, Brother oraz innych znanych producentów, w rzeczywistości nie różnią się od zamienników pod względem zastosowanych technologii produkcji i wykorzystanych materiałów. Podobnie sytuacja prezentuje się w przypadku jakości oferowanych wydruków. Porównując strony wydrukowane tuszem oryginalnym i zamiennikiem, bardzo często trudno jest zauważyć różnicę.

Znani producenci zamiennych tonerów, chcąc zwiększyć zaufanie swoich klientów, często oferują również tusze bardziej wydajne niż oryginalne odpowiedniki, co pozwala wydrukować z ich użyciem większą ilość stron. Nie dziwi więc fakt, że stanowią łakomy kąsek dla wszystkich użytkowników drukarek.

O czym musisz pamiętać, kupując tanie zamienniki?

Zakup taniej drukarki nie zawsze musi wiązać się z wysokimi kosztami eksploatacji. Warto jednak dokładnie to sprawdzić jeszcze zanim zdecydujemy się na kupno konkretnego modelu. Aby jednak uniknąć problemów podczas wykorzystywania zamienników, należy kierować się kilkoma zasadami przed ich wyborem.

  • Kupuj produkty tylko znanych producentów zamienników, którzy istnieją na rynku od kilku lat.
  • Sprawdzaj w Internecie opinie na temat producentów.
  • Rób zakupy w sprawdzonych sklepach internetowych lub stacjonarnych.
  • Zawsze sprawdzaj wydajność zamienników.
  • Porównuj ceny tonerów oryginalnych i zamiennych.
  • Wybieraj produkty posiadające certyfikat ISO 9001 lub ISO 14001, który gwarantuje wysoką jakość.
  • Sprawdź, czy zamiennik ma gwarancję.
  • Dowiedz się, czy produkt był testowany pod względem jakości, bezpieczeństwa dla sprzętu oraz wydajności.

 

material partnera

Udostępnij artykuł:

Franczyza bez cięć odc.4 Franczyza bez cięć odc.4
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem