zaloguj
PRZEWIŃ

Chroń zdrowie oraz życie, swoje i bliskich. Jak skutecznie zabezpieczyć się przed zdarzeniami losowymi

Zabezpieczenie zdrowia własnego oraz najbliższych to dla wielu osób priorytet. Troszczymy się na różne sposoby, np. ubezpieczając się lub odkładając pieniądze na „czarną godzinę”.  

Część osób traktuje ubezpieczenia, jako smutną konieczność. Doceniają je, dopiero w chwili, gdy przydarzy się wypadek, lub dotknie ich coś poważniejszego. Również przy wypłacie świadczenia, poszkodowani mogą czuć zawód. Jeśli niska kwota odszkodowania nie pokryje kosztów leczenia, to taka osoba musi dołożyć z własnej kieszeni. Z czego wynika ten i jemu podobne scenariusze? Przede wszystkim z lekceważenia istotności ubezpieczenia i niedopasowania rozwiązań do indywidualnych potrzeb. Jak więc skutecznie zabezpieczyć życie, zdrowie i majątek? 

Indywidualnie dopasowane ubezpieczenie 

Dzisiaj nie trzeba być multimilionerem, aby sięgnąć po spersonalizowany pakiet ubezpieczenia. Zabezpieczy on życie i zdrowie, nasze oraz bliskich, a także ochroni mienie ruchome i nieruchome. Dodatkowo może stanowić solidny parasol ochrony dla pracowników Twojej firmy i ich rodzin. Broker ubezpieczeniowy do każdej osoby podchodzi holistyczne. Zwłaszcza gdy sygnalizujemy mu, że mamy konkretne potrzeby związane z zabezpieczeniem. Warto pamiętać, że ubezpieczyciele oferują obecnie zakres, który jeszcze 5-10 lat temu był niemożliwy do ubezpieczenia (np. ubezpieczenie na wypadek zachorowania na raka), albo dostępny tylko dla bardzo zamożnych osób. Obecnie dużo więcej z nas może pozwolić sobie na personalizację ubezpieczenia. Z Metlife ubezpieczenia, kompleksowo zatroszczysz się o potrzeby swoje, swojej rodziny i firmy. 

Zakres ubezpieczenia 

Każdorazowo wybierając ubezpieczenia na życie, warto zapoznać się z jego zakresem. Często jest to parametr zmienny, zależny od wysokości opłacanej składki. Dlatego warto określić swoje potrzeby, które mogą być zależne od charakteru pracy, stanu zdrowia lub wartości ubezpieczenia. Ważna jest także wysokość ubezpieczenia. Czasami opłacając polisę, nie zwracamy na to uwagi, a od wartości sumy ubezpieczenia zależy ewentualna wypłata odszkodowania. Gdy kwota ta opiewa na 50.000 zł, to np. 1% uszczerbku na zdrowiu przy złamaniu ręki, wyniesie 500 zł. Czy to w pełni zadba o nasze koszty leczenia?  

W przypadku wariantu ubezpieczenia na wyższą sumę, choćby 500.000 zł, za to samo złamanie, otrzymamy już 5.000 zł. Różnica jest znacząca i istnieje większe prawdopodobieństwo, że ostatnia kwota bardziej pomoże w powrocie do zdrowia. Dzięki temu umówimy prywatne sesje u fizjoterapeuty, będzie nas stać na masaże lecznicze, czy wyjazd do sanatorium lub kliniki na rehabilitację. Warto jednak pamiętać, aby podczas rozmowy z ubezpieczycielem, zapytać o wyłączenia. Są to sytuacje, w których ubezpieczyciel może nie wypłacić odszkodowania np. gdy zataimy informacje o naszym stanie zdrowia lub spowodujemy wypadek pod wpływem alkoholu.  

W trudnych czasach pandemii, troska o zdrowie jest bardzo ważna. Niemniej, zawsze warto zabezpieczyć się na różne sytuacje. Pomoże w tym dopasowane do naszych potrzeb ubezpieczenie. Dzięki niemu możemy spać spokojnie, wiedząc, że w pełni zatroszczyliśmy się o siebie i swoich najbliższych. 

materiał partnera

Udostępnij artykuł:

Jak odróżnić, źle zorganizowane szkolenia od dobrze zorganizowanych Jak odróżnić, źle zorganizowane szkolenia od dobrze zorganizowanych
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem